DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Problemy Czarnogóry z nielegalnymi imigrantami. Na granicę wysłano wojsko

Problemy Czarnogóry z nielegalnymi imigrantami. Na granicę wysłano wojsko
By CRNAGORAMNE [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Władze Republiki Czarnogóry zdecydowały o wzmocnieniu ochrony południowej granicy państwa. Powodem jest napływ nielegalnych imigrantów, którzy bałkańskim szlakiem zdążają do Europy. W tym roku służby państwowe zanotowały nielegalną obecność blisko 3 tys. przybyszów z Azji i Afryki.

 

Szef ochrony południowej granicy Czarnogóry, Vojislav Dragović poinformował na antenie „Televizija Crna Gora” o zwiększonym napływie przybyszów z Azji i Afryki, którzy korzystają z szlaku tranzytu, wiodącego przez Albanię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę do Chorwacji i Słowenii. Szlak ten omija teraz Węgry, do których wcześniej imigranci przedostawali się z Macedonii i Serbii. Zablokowanie granic przez Węgrów spowodowało przeniesienie tras na te, które prowadzą przez Chorwację i Słowenię do Austrii i Niemiec.

 

Według Dragovića, od początku tego roku na teren Czarnogóry dostało się 2850 nielegalnych imigrantów. Z ochroną granic nie radziła sobie policja graniczna, dlatego władze w Podgoricy podjęły decyzję o wysłaniu pomocy pogranicznikom. Skierowanie wojska na granicę z Albanią już odniosło pozytywny efekt. O ile wcześniej codziennie granicę czarnogórską przechodziło od 20 do 30 osób z Azji czy Afryki, o tyle teraz liczba ta dziennie nie przekracza 15 osób. Część z nich udaje się wykryć później jeszcze na terenie Czarnogóry.

 

Jeden z oficerów wojska czarnogórskiego stwierdził, że po zauważeniu większej liczby patroli granicznych, około 2 tys. imigrantów zrezygnowało z wtargnięcia na teren Czarnogóry i wróciło do Albanii. W opinii Dragovića, Czarnogóra jest przez imigrantów traktowana jako kraj tranzytowy i szybko po złożeniu wniosku o azyl opuszczają oni terytorium państwa, także nielegalnie, nie czekając na jego rozpatrzenie.

 

Premier Czarnogóry Duško Marković, już w czerwcu w austriackiej telewizji ORF alarmował o tragicznej sytuacji związanej z napływem imigrantów. Statystyki mówiły wtedy o zarejestrowanych 1,5 tys. imigrantach w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, którzy przeszli z Grecji przez Albanię. Byli to obywatele państw Azji i Afryki Północnej, których tylko w okresie styczeń – marzec tego roku dostało się do Grecji 15,5 tys. Ubiegłoroczne dane wskazywały, że najwięcej przybyszów w okresie styczeń 2016 – marzec 2017 dotarło do Europy z Syrii, Afganistanu, Nigerii, Iraku i Erytrei.

 

Źródło: Biełaruś Siegodnia / Al Jazzera Balkans / Ukrinform / Ansamed.info

JB

 


DATA: 2018-08-28 11:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taki rząd Czarnogóry wie jakie ma obowiązki, w przeciwieństwie do zdrajców i kolaborantów z PiS. Warto obejrzeć YouTube Musisz to wiedzieć (327) Dlaczego rząd się nie chwali, że uzgadnia przyjęcie kolejnych migrantów?
ponad 1 rok temu / YT
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.