DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Problemem paraliż decyzyjny. Jacek Hoga i Grzegorz Braun o stanie polskiej armii

Problemem paraliż decyzyjny. Jacek Hoga i Grzegorz Braun o stanie polskiej armii
źródło: youtube.com / Media Narodowe

Kwestie sprzętu w jaki wyposażona jest polska armia często nam umykają. Dzieje się tak z prostej przyczyny: są nudne i łatwiej jest powiedzieć o tym ilu mamy żołnierzy, albo który generał dostał kolejną gwiazdkę. Natomiast trudniej jest powiedzieć coś merytorycznie na temat sprzętu, który powinniśmy wybrać dla naszych wojsk – powiedział w środę podczas konferencji poświęconej stanowi polskiej armii Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma. W dyskusji wziął udział również m.in. Grzegorz Braun.

 

Wyznacznikiem tego, czy Polska ma zdolność do samodzielnego decydowania o zdolnościach bojowych swojej armii są systemy przeciwlotnicze i systemy przeciwpancerne – podkreślił Jacek Hoga. Dodał, że plany dotyczące stworzenia w Polsce systemu przeciwlotniczego są przygotowywane od co najmniej dwudziestu lat i potrwa to jeszcze co najmniej kilka lat.

 

Od dłuższego czasu zaliczkuje się zakupy nowego sprzętu w Polsce, to znaczy: płacimy zanim otrzymamy towar. Zamysł był prosty: chodziło o to żeby polskie, państwowe zakłady nie musiały brać kredytów. W praktyce system zaliczkowania został zdominowany przez zakup sprzętu za granicą – wskazywał prezes Fundacji Ad Arma. – Aktualna liczba sprzętu zaliczkowanego, którego Polska jeszcze nie otrzymała ze względu na opóźnienia jego producentów i wykonawców jest warta tyle, ile kosztuje modernizacja wojska polskiego w ciągu roku – dodał.

 

Problem z modernizacją techniczną wojska polskiego nie leży w pieniądzach, tylko w paraliżu decyzyjnym polskich władz od połowy lat 90. XX wieku. Jeżeli mamy potrzebę zwiększenia obronności kraju musimy najpierw ustalić co potrzebujemy i ile tego potrzebujemy. Dopiero wtedy możemy rozważać jakich zakupów dokonamy, jak wyszkolimy żołnierzy etc. – zaznaczył Hoga.

 

Po zakończeniu prelekcji prezesa Fundacji Ad Arma głos zabrał Grzegorz Braun. – Rzeczywistość zarysowana w raporcie Fundacji Ad Arma jest kryminalna i kryminogenna – ocenił kandydat na prezydenta Gdańska. – Nasi jedyni i rzekomo bezalternatywni sojusznicy – Stany Zjednoczone –  stosują tylko jedno kryterium do oceny swoich własnych sojuszników. Chodzi o zdolności obronne. (…) Najstraszniejsze jest to, że Amerykanie otwarcie o tym piszą – dodał.

 

Grzegorz Braun przypomniał, że Polacy są „najbardziej rozbrojonym narodem w tej części świata”. – Dostęp do broni palnej jest podstawą obronności, ponieważ kto ćwiczy się w sztuce celnego strzelania, ten jest lepszym materiałem na żołnierza – podkreślił. – Ci sami ludzie, którzy uczynili dogmat polskiej polityki obronnej z pomysłu instalowania na terytorium RP baz obcych wojsk, doktrynersko upierają się, że Polacy są głupsi od Finów, Szwajcarów, Czechów, Białorusinów, o Amerykanach nie wspominając. To jest głupota lub zdrada stanu – dodał.

 

źrodło: Media Narodowe

TK


DATA: 2019-02-06 14:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Maly CHLOPCZYK do zabawy teraz dostaje; lali,szmatki,galganki itd. ON nie moze bawic sie w ZOLNIERZA,gdyz bedzie zabardzo samodzielny. O tym zeby stana w obronie slabszych i niesc pomoc mowy nie ma.
ponad 1 rok temu / Jara
 
Różaniec? Tak. Nic nie robić, tylko się modlić. Niech Pan Bóg wszystko za nas załatwi, a my sobie poklikamy w smartfonie.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
@Michał: Odbyła się w sejmie. Jest nagranie na you tube. Wpisz nazwiska Hoga, Braun, Winnicki. Wnioski dramatyczne, przerażające dla Polaków. Jeśli nie odsuniemy POPiS od władzy będzie wojna.
ponad 1 rok temu / int
 
gdzie odbyła się ta konferencja?
ponad 1 rok temu / Michał
 
Różaniec ma dawać siłę do działania a nie zastępować aktywność ludzką. Grzech zaniechania realnych działań nie może być usprawiedliwiony modlitwą. Katolik znajdzie czas na jedno i drugie.
ponad 1 rok temu / sa
 
Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo - jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej.
ponad 1 rok temu / August Hlond
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.