DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

„Problemem Ameryki jest grzech, nie rasizm”. Czarnoskóry policjant do uczestników protestu BLM

„Problemem Ameryki jest grzech, nie rasizm”. Czarnoskóry policjant do uczestników protestu BLM
FOT.:KSDK News/YouTube
#BLACK LIVES MATTER    #USA    #POLICJA    #GRZECH    #RASIZM    #ANTIFA

„Ameryka ma problem grzechu. Świat ma problem grzechu, proszę pani. Ok? Jezus powiedział: Ja jestem drogą, prawdą, życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie” – tłumaczył czarnoskóry policjant uczestniczce protestu Black Lives Matter w Waszyngtonie. Policjant wstawił się za swojego białego kolegę, którego protestująca – też zresztą biała – kobieta oskarżała o rasizm. Nagranie rozmowy opublikował jako pierwszy portal „Breitbart”.

 

Kobieta upierała się przy swoim stwierdzeniu, że jeśli ktoś ma czarnoskórego przyjaciela czy znajomego, nie oznacza to, że nie może być rasistą. Czarnoskóry policjant zwrócił jej uwagę na fakt, że „myśli jednotorowo”. Kiedy protestująca powiedziała, że zwraca się do białego policjanta, funkcjonariusz zauważył: „Och, a to dlatego, że ja nie mogę być rasistą?” Na co protestująca odparła: „Systemowo nie, proszę pana. Systemowo rasizm może być tylko biały”.

 

Kontynuując dyskusję z kobietą, policjant zwrócił jej uwagę na problem grzechu i przytoczył słowa Jezusa. Następnie powtórzył: „Ameryka i świat mają problem grzechu. Oto, skąd biorą się rasizm, niesprawiedliwość i nienawiść, i gniew, i przemoc. Tu nie chodzi o rasizm”. Kiedy kobieta wciąż atakowała słownie białego policjanta, jego czarnoskóry kolega powiedział trzykrotnie: „Niech pani przeczyta Biblię”.

 

Martin Bürger z portalu „Life Site News” zwrócił uwagę na fakt, że słowa policjanta odzwierciedlają naukę Katechizmu Kościoła Katolickiego, w którym mowa jest m.in. o tym, że „wszyscy ludzie, stworzenie na obraz Jedynego Boga, obdarzeni taką samą rozumną duszą, mają tę samą naturę i to samo pochodzenie. Wszyscy (...) cieszą się równą godnością”. Katechizm mówi także o tym, że wszelka forma dyskryminacji „sprzeciwia się (...) zamysłowi Bożemu”.

 

Równość wobec Boga i równa godność nie wykluczają różnic, które nie są czymś złym. Jak uczy Katechizm, człowiek „potrzebuje innych”. A każdy ma różne talenty, dzięki którym może pomagać innym. „Różnice są związane z planem Boga”. Oprócz tego „istnieją także krzywdzące nierówności, które godzą w miliony mężczyzn i kobiet. Pozostają one w wyraźnej sprzeczności z Ewangelią” – czytamy w Katechizmie.

 

Amerykańscy biskupi w roku 2018 opublikowali list duszpasterski, w którym potępili rasizm i nazwali go złem i grzechem. „Modlitwa i dążenie do nawrócenia muszą być naszą pierwszą reakcją w obliczu złych działań”, do których należy rasizm – pisali wówczas biskupi.

 

Źródło: LifeSiteNews.com, breitbart.com

jjf


DATA: 2020-07-01 14:25
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I dlatego taki problem z definicjami: np. Murzyn, żyd, faszyzm, rasista i paroma innymi
6 miesięcy temu / Kasandra
 
Sądzę, że szeroko rozumianej lewicy nie chodzi o prawdę a jedynie o zwycięstwo...
6 miesięcy temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.