DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Proaborcyjny projekt „Ratujmy Kobiety” trafi do Sejmu. Dla liberałów nawet macierzyństwo bywa tragedią

Proaborcyjny projekt „Ratujmy Kobiety” trafi do Sejmu. Dla liberałów nawet macierzyństwo bywa tragedią
Fot. Grazyna Myslinska / FORUM

Przygotowany przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety” projekt dopuszczający na zabijanie dzieci w łonach matek do 12 tygodnia od poczęcia trafi do Sejmu. Pod projektem zebrano ok. 160 tys. podpisów. To kilka razy mniej niż zebrali obrońcy życia domagający się pełnej ochrony życia. Jak zachowają się posłowie?

 

Inicjatorem projektu wprowadzenia do polskiego ustawodawstwa proaborcyjnych rozwiązań jest Stowarzyszenie Inicjatywa Polska, założone przez byłą liderkę Zjednoczonej Lewicy Barbarę Nowacką. W akcję zbierania podpisów włączyły się też Partia Zielonych, Partia Kobiet, Krytyka Polityczna i Fundacja Feminoteka. Murem za projektem stanęły też takie tuzy lewicowego świta jak Kazimiera Szczuka czy prof. Monika Płatek.

 

Jak poinformował koordynator zbiórki podpisów, b. rzecznik SLD Dariusz Joński, pod projektem zebrano ponad 160 tysięcy podpisów. By projekt obywatelski mógł zostać przyjęty potrzeba było 100 tys. podpisów. Teraz dokument trafi do marszałka Sejmu.

 

Zdaniem inicjatorów akcji, zebrane podpisy świadczą o tym, że „ludzie nie chcą być dalej obojętni” i w ten sposób wyrazili sprzeciw wobec „dobrej zmiany”. Barbara Nowacka nie kryła, że główne cele projektu „to zapewnienie edukacji seksualnej w szkołach, dostępności środków antykoncepcyjnych oraz liberalizacja prawa aborcyjnego w Polsce”.  - Od dawna wiele środowisk w Polsce uważa, że dzisiejsze prawo dotyczące aborcji jest absolutnie nieskuteczne, jest ośmieszeniem państwa i właściwie nie ma rzetelnej edukacji seksualnej. Antykoncepcja bardzo często jest droga, a dostępność do niej, szczególnie w mniejszych miejscowościach - ograniczona - podkreśliła.

 

Lewica przy tym krzywym okiem patrzy na obywatelski projekt Komitetu „Stop aborcji”, który złożony został w Sejmie z poparciem prawie 500 tys. podpisów oraz przy zapewnieniach premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że podniosą za nim rękę. - Uznaliśmy wówczas, że trzeba pokazać, że nie jest tak, że w Polsce jest jeden, ultrakonserwatywny głos, który chce skazać kobiety na piekło, tylko że są Polki i Polacy, którzy chcą, żeby w naszym kraju było normalnie – dodała Nowacka.

 

Jakiż to „raj” ma być alternatywą dla konserwatywnego „piekła” wolnego od zabijania nienarodzonych? To m.in. przyzwolenie dla „przerywania ciąży” do końca 12 tygodnia oraz umożliwienie sięgnięcia po ten „środek” – w myśl obowiązującego dziś „kompromisu aborcyjnego” – gdy „ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, występuje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu lub gdy ciąża jest następstwem czynu zabronionego.”

 

Co jeszcze znajdziemy w lewackim projekcie? To przyzwolenie na aborcję do 24 tygodnia ciąży w przypadkach „ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby”. W razie gdy choroba uniemożliwiałaby płodowi samodzielne życie i nie byłoby możliwości jej wyleczenia, przerwanie ciąży byłoby dopuszczalne bez ograniczeń. Jeśli ciąża powstałaby w wyniku czynu zabronionego, aborcja dopuszczalna byłaby do 18. tygodnia ciąży.

 

To byłby poważny krok wstecz, gdyż aktualnie w polskim społeczeństwie panuje dość mocne przeświadczenie, że nie należy uśmiercać dzieci powołując się na przesłankę eugeniczną. Aktualnie większość aborcji wykonywanych jest właśnie z powołaniem się na ten ustawowy wyjątek.

 

Lewica chce też wprowadzenia do programów nauczania szkolnego „wiedzy o seksualności człowieka” – już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Program miałby być „dostosowany do wieku”, ale chyba tylko autorzy projektu znają prawdziwe znaczenie tego terminu.

 

W dokumencie znalazł się też zapis nakładający na organy administracji rządowej i samorządu „obowiązek” zapewnienia każdemu dostępu do „metod i środków zapobiegania ciąży”, które byłyby objęte refundacją, a w przypadku najbiedniejszych – byłyby bezpłatne. Tu w parze idą pomysły na antykoncepcję dla nastolatków (nawet bez zgody przedstawiciela ustawowego i sądu opiekuńczego).

 

Przypomnijmy, że złożony przed miesiącem w Sejmie obywatelski projekt Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” zakłada wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. Pomysł jest taki, by alternatywą dla aborcji stał się dobrze funkcjonujący systemem wsparcia, który zapewni każdemu dziecku potrzebną pomoc, a rodzinom - poczucie bezpieczeństwa. Projekt proponuje kary za spowodowanie śmierci dziecka – w przypadku, gdy winną byłaby matka – to sąd indywidualnie rozpatrując taki przypadek - decydowałoby o tym jak i czy należy ją ukarać.

 


Źródło: rp.pl

MA

DATA: 2016-08-03 11:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na katolickim portalu tyle jadu i nienawiści, bo wchodzą tu pełne hejtu katofoby. Gdybyś sam zrezygnował z jadu i nienawiści, nie musiałbyś się zastanawiać.
ponad 4 lata temu / do Pepe
 
Hej. Czasem tu zaglądam przeczytać ciekawe artykuły. Czasem bo agregator wrzuci jakąś sensację. Rzadko patrze na komentarze - w sumie nie wiem dlaczego. Dzisiaj spojrzałem i się zastanawiam, dlaczego na katolickim portalu tyle jadu i nienawiści? I nie podoba mi się też tytuł: liberałowie w rozumieniu autora jest synonimem czegoś co warto dyskredytować. Ciekawe... Z definicji słownikowej nie widać przesłanek. ps ciekwe ile hejtu mnie za to spotka ;D
ponad 4 lata temu / Pepe
 
Podżeganie do popełnienia morderstwa. Mowa nienawiści wobec dzieci.
ponad 4 lata temu / podłe
 
Jeśli tak cierpisz, bo trudny do zniesienia jest dla ciebie widok chorych dzieci, to czemu sam się nie zabijesz? Bądź konsekwentny, skoro uznajesz śmierć za najlepszy lek na cierpienie.
ponad 4 lata temu / do Ciekawy
 
@Ciekawy Na szczęście nie ma przymusu wychowywania dziecie i można je oddać do adopcji, jeśli któś nie daje rady. Co smutne, niektórzy hipokryci wolą zabić dziecko w fazie prenatalnej niż później być może niezasłużenie (jak napisałem - rozumiem, że nie każdy może podołać wychowywaniu dziecka) narazić się na jakiś głupi komentarz lub złe spojrzenie ze strony otoczenia. Oczywiście wszystko podame w sosie współczucia dla dziecka, jego cierpienia, jakosci życia itp. Ot, taki współczesny obłudny humanitaryzm.
ponad 4 lata temu / yjt
 
@Mała i ja i Aaaa mówimy o metodzie-objawowo termicznej. Nie tylko termicznej. Sama termiczna to faktycznie mało i bywa zwodnicza (temperaturę może zmienic choroba, picie alkoholu w wieczór poprzedni, itd). Ale w metodzie "objawowo-termicznej" mamy jeszcze dwa inne objawy do wyboru: śluz i szyjkę macicy. Wszystko da się prosto zbadać, poświęcając parę minut dziennie. Można stosować jedno albo oba (i łączyć z badaniem temperatury). Skuteczności metody objawowo-termicznej nie psuje gorączka. I regularność cyklu do niej potrzebna NIE JEST. Nie wiem stąd to wzięłaś. Metode objawową-termiczną wykorzystują często kobiety, które mają właśnie nieregularne cykle, aby wiedzieć kiedy jest owulacja by zwiększyć szanse zajścia w ciążę! Polecam poczytać więcej, dokształcić się, a nie wrzucać wszystkiego do worka "kalendarzyk" (który NIE DZIAŁA, rzadko która kobieta ma książkowe 28 dni cyklu, z owulacją w 14).
ponad 4 lata temu / @matylda
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.