DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Proaborcyjna błyskawica na kopcu Piłsudskiego. Strajk kobiet pisze o trwającej wojnie

Proaborcyjna błyskawica na kopcu Piłsudskiego. Strajk kobiet pisze o trwającej wojnie
Mach240390, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons
#ABORCJA    #KOPIEC    #SYMBOL    #KRZYŻ    #PAMIĘĆ    #STRAJK KOBIET    #FEMINIZM

Sporych rozmiarów baner ogólnopolskiego strajku kobiet – z czerwoną błyskawicą i hasłem „Nigdy nie będziesz szła sama” umieszczony został na kopcu Piłsudskiego w Krakowie. Feministki piszą o trwającej wojnie i solidarności, m.in. z „osobami potrzebującymi aborcji”.

 

Baner na zboczu kopca rozwinięto w niedzielę. Akcja jest elementem protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał aborcyjną przesłankę eugeniczną za niezgodną z ustawą zasadniczą. Wyrok wciąż nie został opublikowany.

 

Motywacje działań strajku kobiet porażają. Mowa bowiem m.in. o solidarności z „osobami potrzebującymi aborcji” (strajk nie kryje, że walczy o prawo do tego, aby dzieci w łonach matek mogły być zabijane na życzenie), czy z „represjonowanymi” organizatorkami strajków.

 

„W ten sposób Strajk Kobiet chce przypomnieć, że wojna trwa, ale najważniejsza jest solidarność: z kobietami w Polsce, z osobami potrzebującymi aborcji, z wszystkimi osobami w ciąży, które boją się po orzeczeniu pseudo-Trybunału Konstytucyjnego, z uczestnikami i uczestniczkami strajków, masowo ostatnio spisywanymi przez policję, z mniejszymi miastami, gdzie organizatorki protestów są represjonowane, z osobami LGBT, z ofiarami księży-pedofilów” – czytamy w komunikacie.

 

Strajk kobiet twierdzi, że to dopiero początek, choć protesty uliczne wygasły, bo feministki organizują się „oddolnie, wspieramy, dzielimy się pomysłami i działamy”. Ich uwagę obecnie przykuwa najbliższe posiedzenie Sejmu, na którym może ruszyć procedowanie prezydenckiego projektu zmieniającego nieco obecną przesłankę eugeniczną – nie ma na to zgody strajku kobiet.

 

Trzeba dodać, że prace w Sejmie nad projektem zostały wstrzymane, a komisje sejmowe, które miały pracować na propozycji prezydenckiej zamierzają poczekać na publikację wyrku TK i pisemne uzasadnienie wyroku.

 

Warto przypomnieć, że po aktach wandalizmu (zniszczenia budynków kościelnych), przerywaniu nabożeństw czy wulgarnych protestach strajk kobiet na cel obrał sobie miejsca symboliczne. Tym razem był to kopiec Piłsudskiego w Krakowie. Kilka dni wcześniej feministki swój baner wywiesiły na Krzyżu na Giewoncie, czym także „pochwaliły” się w mediach społecznościowych. W związku z tą akcją do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

 

Źródło: dziennikpolski24.pl, pch24.pl

MA

Pozdrawiamy z kopca Piłsudskiego, gdzie dziś przypomniałyśmy, że #NigdyNieBędzieszSzłaSama! Wojna trwa, ale...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - Kraków Niedziela, 15 listopada 2020

Czytaj także:
DATA: 2020-11-16 06:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

?Nigdy nie będziesz szła sama; za Tobą tysiące zamordowanych dzieci....
16 dni temu / opty
 
Nie będziesz szła sama. Pójdziesz z chordą szatanów.
17 dni temu / piaskiem po ocz
 
A i wpisane w naturę kobiety nie jest posiadanie tego jedynego tylko wielu aby wybrać geny, a celem mężczyzny jeat aby kobieta rodziła tylko jego potomstwo. Ot taka lekcja ewolucji
17 dni temu / @Krakusik
 
Biorąc pod uwagę lewicowe poglądy marszałka i jego przynależność do masonerii, raczej nie miałby nic przeciwko.
17 dni temu / endek
 
Nie prawda, natura kobiecie pozwala na wydanie silnego potomka a nie byle jakiego. Mam znajome które nie chcą dzieci i nie są ani brzydkie ani charakteru im nie brak. Facet ma za zadanie zapłodnić jak najwięcej kobiet a kobieta wybrać najlepszego, taka natura. Kobieta wkłada najwięcej energii w wydanie potomka ona wybiera nie odwrotnie
17 dni temu / @Krakusik
 
Przy wsparciu mężczyzny kobiety nie poddaja się aborcji, tylko te, ktore traktują aborcję jak środek antykoncepcyjny.
17 dni temu / Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.