DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Pro-homoseksualny duchowny odpowiedzialny za… katolicką etykę seksualną

Pro-homoseksualny duchowny odpowiedzialny za… katolicką etykę seksualną
Abp Vincenzo Paglia. By Fotos Presidencia El Salvador [CC0], via Wikimedia Commons

Media ujawniają skandaliczne fakty związane z malowidłami w diecezji Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii. Zlecone w 2007 roku jawnie homoseksualnemu „artyście” zawierają treści homoseksualne, transgenderowe, a także przedstawiające handlarzy narkotyków i prostytutki. Zostały wykonane na polecenie Vincenzo Paglii, hierarchy odpowiedzialnego za…katolicką etykę seksualną.

 

Arcybiskup Vincenzo Paglia został mianowany w ubiegłym roku głową Papieskiej Akademii Życia. Objął także funkcję wielkiego Kanclerzem Instytutu Małżeństwa i Rodziny Jana Pawła II. Sprawa spotkała się z oburzeniem katolickich duchownych i działaczy.

 

Jedno z malowideł przedstawia obnażonego Chrystusa. Inne pokazuje samego arcybiskupa przytulającego się do innego mężczyzny. O erotycznym aspekcie malowideł mówił także sam „artysta" w wywiadzie z włoską „La Republica”.

 

Ubiegłoroczny awans hierarchy stawia pod znakiem zapytania wierność kierowanych przezeń instytucji podstawom katolickiej nauki w sprawie etyki seksualnej. Zatroskani przedstawiciele środowisk broniących życia i rodziny wyrażają swoje oburzenie. Doktor Thomas Ward z Narodowego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, związany w przeszłości z Papieską Akademią Życia określił malowidła mianem demonicznych. Wyraził dezaprobatę z powodu ich istnienia w pobliżu tabernakulum. Podkreślił, że sprawa wymaga pokuty.

 

Kontrowersyjny arcybiskup pełnił wcześniej funkcję przewodniczącego Pontyfikalnej Rady do spraw rodziny. Za jego „kadencji", na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie zaoferowano młodzieży kurs edukacji seksualnej „Szansa spotkania”, krytykowany przez konserwatywnych katolików.

 

Wśród lekarzy zajmujących się zdrowiem psychicznym pojawiają się głosy, że arcybiskup Paglia powinien zostać zawieszony w obowiązkach i poddać się ocenie. Ich zdaniem powinna ona przebiegać analogicznie jak kontrola duchownych podejrzanych o nadużycia seksualne.

 

„Ekspozycja homo-erotycznej sztuki w katedrze arcybiskupa Paglii z 2007 roku każe postawić ważne pytanie odnośnie tego jak mógł on zostać wybrany do przewodniczenia Papieskiej Radzie Rodziny, a następnie Papieskiej Radzie Życia i Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną imienia Jana Pawła II", piszą w liście otwartym katoliccy psychologowie dr Rick Fitzgibbons i dr Gerard J. M. van den Aardweg".

 

Jak twierdzi portal One Peter Five, arcybiskup Vincenzo Paglia to niejedyna kontrowersyjna z punktu widzenia etyki seksualnej osoba na ważnym stanowisku w Kościele. Informuje, że na przykład ojciec Timothy Radcliffe, doradca Papieskiej Rady Sprawiedliwości i Pokoju, bronił akceptacji przez Kościół relacji i tożsamości homoseksualnej, a także kapłaństwa kobiet. W bluźnierczych słowach mówił także o „eucharystycznej" rzekomo naturze homoseksualizmu.

 

Pojawiały się także oskarżenia prałata Battista Riccę, odpowiedzialnego za reformę Banku Watykańskiego i administratora Domu Świętej Marty. Twierdzono, że prowadził on jawnie homoseksualny styl życia. O niereagowanie na nadużycia seksualne podejrzewano także kardynała Reinharda Marksa, jednego z czołowych zwolenników liberalizacji dyscypliny duszpasterskiej w kwestiach seksualnych.

 

 

 

Źródło: onepeterfive.com

mjend 

 

 


DATA: 2018-02-13 21:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może rozpatrywać ten skandal w świetle uwagi Pana Jezusa że dla nieczyste wszystko jest nieczyste? Tak mi łatwiej żyć bo podane informacje zbyt przygnebiaja
ponad 2 lata temu / Elżbieta
 
Te malowidła to istna ohyda: http://www.repubblica.it/cronaca/2016/03/24/news/nella_risurrezione_del_duomo_di_terni_anche_i_gay_vanno_in_paradiso-135022991/#gallery-slider=135468510
ponad 3 lata temu / DL
 
Nie "zostal mianowany", tylko "mianowany przez papieza Franciszka". Jak co dobrego, to podkreslacie, podkreslcie wiec i teraz.
ponad 3 lata temu / ej
 
Wielkie dzięki za artykuł, bo prawda nas wyzwoli od skrywanego planu szatana ! Tylko prawda Jezusa Chrystusa może nas ocalić ! Dzięki PCH i Duchowi Świętemu możemy się o tym dowiedzieć !
ponad 3 lata temu / Dziękuję
 
@raf: za Benedykta XVI? To bardzo dobrze.
ponad 3 lata temu / ma
 
modlę się za papieża!!!!!!
ponad 3 lata temu / raf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.