DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Pro-homoseksualna zakonnica promowana w… Muzeum Żydów Polskich!

Pro-homoseksualna zakonnica promowana w… Muzeum Żydów Polskich!
newstalk.com

Co historia polskich Żydów ma wspólnego z promocją homoseksualizmu i buntem przeciwko nauce Kościoła? Coś chyba musi być na rzeczy, skoro Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zgodziło się na organizację w swoich murach spotkania z siostrą Jeannine Gramick. Finansowana z pieniędzy podatnika instytucja ugości zakonnicę, wobec której Kongregacja Nauki Wiary wydała specjalną, bardzo krytyczną notę.


Do udziału w sobotnim spotkaniu w POLIN, oraz w kilku dużych polskich miastach zachęca organizator – Kampania Przeciw Homofobii. Dlaczego zdaniem propagatorów homoseksualizmu warto uczestniczyć w tym spotkaniu? „Przede wszystkim dlatego, żeby spotkać się z tą niesamowitą kobietą i usłyszeć jej historię. Ale jest jeszcze jeden powód. Podczas spotkań będziemy rozdawać tęczowe różańce! Warto przyjść punktualnie, żeby zdążyć odebrać jeden dla siebie” - czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.


Podczas spotkań z zakonnicą odpowiedzialną za stworzenie „katolickiego” (sic) „duszpasterstwa osób LGBT” poruszone mają zostać tematy „budowania mostów między osobami LGBT a katolikami” i roli kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”. Uczestnicy zastanowią się także nad tym czy pontyfikat obecnego papieża pozwoli na otwarcie Kościoła na problemy mniejszości seksualnych.


„Duszpasterstwo” mniejszości seksualnych „New Ways Ministry” powstało w 1977 roku na terenie archidiecezji Waszyngton. Założone przez siostrę Jeannine Gramick i ojca Roberta Nugenta duszpasterstwo zajęło się promocją homoseksualizmu i krytyką nauczania Kościoła w tej kwestii. W 1992 roku ukazała się pozycja „Budując mosty: Gejowsko-Lesbijska Rzeczywistość i Kościół Katolicki” autorstwa Gramick i Nugenta.


W dokumencie z 1999 roku Kongregacja Nauki Wiary zwróciła uwagę, że siostra Jeannine Gramick i współzałożyciel kontrowersyjnej organizacji ojciec Robert Nugent kwestionowali kluczowe elementy nauczania Kościoła. Dlatego też w 1984 roku James kardynał Hickey zakazał prowadzenia im działalności na terenie waszyngtońskiej diecezji. Interweniowały także watykańskie kongregacje. Skutek był tylko taki, że siostra Jeannine Gramick i ojciec Robert Nugent przestali sprawować prestiżowe funkcje w „New Ways Ministry”, nie zaprzestając jednak swej aktywności. Bezpośrednio krytykowali także dokumenty Kościoła na temat homoseksualizmu.


W 1988 roku Stolica Apostolska ustanowiła komisję pod przewodnictwem Adama kardynała Maida, w celu oceny twórczości dwójki duchownych. Sześć lat później ogłosiła, że w ich pismach, takich jak książka „Budując mosty”, znajdują się liczne błędy. Rok później sprawę przekazano do Kongregacji Nauki Wiary. Ta usiłowała doprowadzić do pojednania dysydenckich zakonników z Kościołem, jednak bezskutecznie. W efekcie w 1999 roku Kongregacja ogłosiła, że poglądy głoszone przez Grimick i Nugenta są „doktrynalnie nie do zaakceptowania” jako sprzeczne z jasnym i stałym nauczaniem Kościoła. Kongregacja nałożyła na zbuntowanych zakonników zakaz pracy duszpasterskiej z homoseksualistami oraz zakaz piastowania stanowisk w zakonach.


Siostra jednak zlekceważyła zakaz. Jak czytamy na facebookowej stronie planowanego wydarzenia powiedziała, że postanowiła „nie uczestniczyć w wymierzonych we mnie represjach – pozbawianiu mnie podstawowego prawa człowieka, jakim jest wolność słowa”. Jej działalność jest więc nie tylko sprzeciwem wobec katolickiej doktryny, lecz także pogardą wobec kościelnej władzy i lekceważeniem własnych ślubów zakonnych. Oburzający jest też fakt, że pozwala się jej głosić swoje tezy w muzeum utrzymywanym z pieniędzy podatników – w większości katolików. Czas pokaże jak zareagują na to także nasi liberalni katolicy, choćby organizatorzy akcji „przekażmy sobie znak pokoju”. Czy wierność nauczaniu Kościoła o aktach homoseksualnych jako wewnętrznie złych, cokolwiek jeszcze dla nich znaczy?

 


Źródła: Facebook.com / vatican.va

mjend 
DATA: 2016-11-24 09:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żydostwo, ci z nich którzy odrzucili/odrzucają Chrystusa jako Mesjasza czyli synagoga szatana wspiera jak zawsze wszystko to co jest przeciwko Prawom Bożym.
ponad 2 lata temu / Alex Wolf
 
Jaka ona brzydka pod każdym względem
ponad 2 lata temu / bor
 
Dlaczego wpuszczono ta lesbijke do Muzeum Zydow? Czy po to aby zrobila wieksza krzywde nam Polakom I katolokom?
ponad 2 lata temu / Izabela
 
Przypominam, pomysłodawcą tego antypolskiego przybytku jest Lech Kaczyński. On też wezwał Bnai\'brith. Teraz rzadzi jego brat, nic nie zmienił w muzeum, a premier po instrukcje jeździ do Izraela.
ponad 2 lata temu / daffy
 
I nie zostali suspendowani jak Ks.Prof. Natanek i Ks. J. Międlar? Biskupi milczą!!
ponad 2 lata temu / Michał
 
Nigdy nie zaznacie obecności jego w takiej eucharystii. Jak grzech jest grzechem grzechem pozostanie.
ponad 2 lata temu / Chrystus orzestrzegł
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.