DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Prezydent w KL Auschwitz: fałszowanie historii II WŚ to bezczeszczenie pamięci ofiar!

Prezydent w KL Auschwitz: fałszowanie historii II WŚ to bezczeszczenie pamięci ofiar!

- My, w Polsce dobrze znamy prawdę o tym, co tutaj się działo, bo opowiadali nam o tym rodacy, którym Niemcy wytatuowali obozowe numery – powiedział prezydent Andrzej Duda, przemawiając podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu KL Auschwitz.

 

- Składam hołd wszystkim zamordowanym – powiedział Andrzej Duda. Prezydent w zdecydowany sposób odniósł się do prób fałszowania historii i przypisywania Polakom współodpowiedzialności za niemieckie zbrodnie w trakcie II wojny światowej.

 

- Rzeczpospolita pierwsza stała się celem agresji nazistowskich Niemiec; stworzyła największy w Europie konspiracyjny ruch oporu przeciwko III Rzeszy a nasi żołnierze walczyli z Niemcami na wszystkich frontach II wojny światowej – powiedział Duda. Prezydent przypomniał też liczbę ofiar, dodając, że nigdy dotąd ani nigdzie indziej nie przeprowadzono „eksterminacji ludzi w podobny sposób”.

 

- Składam hołd wszystkim zamordowanym – mówił prezydent. – Nie wolno nam o tym zapomnieć. Kiedy zbliżał się front, sprawcy próbowali zatrzeć ślady. To się jednak nie udało. Uratowani zostali świadkowie, których ostatnimi jesteście Wy - Czcigodni Ocaleni – dodał.

 

Prezydent Duda przypomniał też cierpienia, jakich w trakcie II wojny światowej doświadczyli Polacy. – My, w Polsce dobrze znamy prawdę o tym, co tutaj się działo, bo opowiadali nam o tym rodacy, którym Niemcy wytatuowali obozowe numery – powiedział.

 

Tymi słowami, wygłoszonymi na terenie obozu Auschwitz prezydent Andrzej Duda odniósł się do kłamstw, jakie kilka tygodni temu wygłosił na temat Polski prezydent Rosji, Władimir Putin.

 

Pod koniec grudnia prezydent Rosji, negatywnie oceniając wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie wybuchu II wojny światowej, stwierdził, że przyczyną wojny nie był pakt Ribbentrop-Mołotow, lecz układ monachijski z 1938 r. Prezydent Rosji wskazywał na wykorzystanie go przez Polskę przy roszczeniach terytorialnych dotyczących Zaolzia. Przekonywał m.in., że we wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i Związek Radziecki „niczego Polsce w istocie nie odbierał”.

 

Putin obraził też polskiego ambasadora w Niemczech w okresie przedwojennym, Józefa Lipskiego. Nazwał go „łajdakiem i antysemicką świnią” i przypisał mu sprzyjanie Hitlerowi.

 

W geście protestu przeciwko słowom Putina, prezydent Duda zrezygnował z wyjazdu na obchody wyzwolenia Auschwitz z niemieckich rąk, które odbyły się w Yad Vashem. Warunkiem pojawienia się tam polskiego prezydenta była możliwość zabrania głosu. Nie wyrażono jednak na to zgody. Głos mógł tam za to zabrać rosyjski prezydent.

 

 

Źródło: wp.pl

ged


DATA: 2020-01-27 17:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Duda chyba powoli się kończy, nie wiadomo już w czyjej jest drużynie :polaków czy żydów.
27 dni temu / kolo
 
Wszyscy Oświęcim, Katyń a gdzie Wołyń? Ci ludzi to co gorsi a by pamiętać o nich i mówić. Obłuda. We lwowie ukraińcy mówią to nasz prezydent.
27 dni temu / Kasia
 
Może Duda okreśłiłby się wyraźnie za kogo się uważa i kto to są jego rodacy. Ostatnio słyszałem, że do Polski wróciła religia judaistyczna czy coś około tego. Więc już nie jestem pewny o kogo tu chodzi. Z drugiej strony wielu Żydów uważało się za polskich patriotów, obawiam się jednak, że to ich wymordowano w pierwszej kolejności i to przez Żydów współpracujących z Niemcami.
27 dni temu / taki 1
 
fałszowanie rzezi wołyńskiej to bezczeszczenie pamieci ofiar!!!!!
28 dni temu / także
 
Czy polscy wiezniowie jeszcze zyjacy stali za brama obozu czy wcale nie byli zaproszeni?
28 dni temu / ???
 
Zbrodnia zawsze jest zbrodnią i wymaga NAJWIĘKSZEGO POTĘPIENIA .... -Żadne "wytrychy" słowne jej nie pomniejszą. Zwłaszcza gdy dokonywana jest na istotach bezbronnych, których liczba jest n } do potęgi To jest współczesny H.
28 dni temu / Stanislavus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.