DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 

Prezydent Trump do uczestników Marszu dla Życia: Będziemy bronić nienarodzonych!

Prezydent Trump do uczestników Marszu dla Życia: Będziemy bronić nienarodzonych!
Fot. Reuters/Forum

Pod rządami mojej administracji zawsze będziemy bronić pierwszego prawa w Deklaracji Niepodległości, czyli prawa do życia – zadeklarował w piątkowe popołudnie Donald Trump, który jako pierwszy w historii prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił transmitowane na żywo specjalne przemówienie do uczestników dorocznego Marszu dla Życia.

 

Jak podkreślali organizatorzy, to najliczniejsza spośród wszystkich dotychczasowych edycji wydarzenia organizowanego cyklicznie z okazji rocznicy tragicznego w skutkach wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe vs Wade i legalizacji tak zwanej aborcji. Doszło do tego 22 stycznia 1973 roku.

 

Od tego czasu w Stanach Zjednoczonych zostało legalnie zabitych około 60 milionów dzieci – przypomina portal Life Site News.

 

Jak wszyscy wiecie, sprawa Roe kontra Wade zaowocowała jednym z najbardziej liberalnych praw aborcyjnych w świecie – mówił w piątek prezydent, którego przesłanie transmitowane było na żywo z Ogrodu Różanego Białego Domu. Donald Trump podkreślił, iż USA to jedno z siedmiu państw zezwalających na tak zwane późne aborcje – obok m.in. Korei Północnej i Chin. – To jest złe i musi się zmienić – podkreślał.

 

Prezydent znalazł sporo słów uznania dla ruchów obrony życia. Wymieniał też dokonania swej własnej administracji w sferze praw nienarodzonych. Dostrzegł pozytywną zmianę w nastawieniu Amerykanów do sprawy pro-life, co przejawia się m.in. w badaniach opinii społecznej.

 

Marsz dla Życia jest ruchem zrodzonym z miłości – kochacie swoje rodziny, swoich sąsiadów, kochacie nasz naród. I kochacie każde dziecko, narodzone i nienarodzone, ponieważ wierzycie, że życie jest święte, że każde dziecko jest drogocennym darem od Boga – mówił Donald Trump.

 

Wiemy, że życie jest największym cudem ze wszystkich, widzimy to w oczach każdej nowej matki –  podkreślał prezydent, który podziękował wszystkim, którzy z oddaniem pracują na rzecz wsparcia rodziców spodziewających się przyjścia na świat potomstwa.

 

Dzięki wam dziesiątki tysięcy Amerykanów urodziły się i osiągnęły swój dany przez Boga potencjał – mówił.

 

Tegoroczny waszyngtoński Marsz dla Życia zorganizowany został pod hasłem „Miłość ratuje życie”. Pierwszy raz do jego uczestników urzędujący prezydent wygłosił specjalne przemówienie transmitowane na żywo. Trzykrotnie najwyżsi przywódcy państwa przekazali słowa poparcia telefonicznie: Ronald Reagan uczynił tak w 1987 roku, zaś George W. Bush w 2003 i 2004 roku.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 


DATA: 2018-01-20 14:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamiast sprowadzac obce narody te dzieci mogly zyc i wzbogacac spoleczenstwo, a Panstwo moglo w tym pamagac.!
ponad 1 rok temu / Rila
 
Nie jestem pewna, jak dokładnie wygląda sprawa z Trumpem, ale wydaje mi się, że należy on do masonerii "prawicowej", która jest masonerią, ale odmienną od "lewicowej" - ta druga głosi zmniejszenie liczby ludzkości itp., ta pierwsza niekoniecznie, ma własne plany oparte bardziej na protestantyzmie, niż komunizmie-ateizmie, jak ta druga.
ponad 1 rok temu / Eulalia
 
Przypadek pana Trumpa jest dość skomplikowany i na pewno wiele ma "za uszami", biorąc pod uwagę jego życie, sytuację rodzinną itd. Niemniej jednak uważam, że ten człowiek, w granicach swoich możliwości, zrobił globalnie więcej dla ochrony życia nienarodzonych, niż ktokolwiek inny na świecie, nie wyłączając całej masy hierarchów formalnie katolickich, dla których temat aborcji jest tak samo ważny, jak minimum socjalnego, praw imigrantów itp. "niezwykle ważnych problemów społecznych", albo i takich, którzy o aborcji w ogóle nie wspominają, żeby przypadkiem kogoś nie urazić. Przy czym, biorąc pod uwagę czystą kalkulację polityczną, dla pana Trumpa ten temat mógłby w ogóle nie istnieć, a może i sumarycznie jego działania są dla niego szkodliwe. Dlatego nie przypuszczam, żeby robił to z wyrachowania. Dlatego uważam, że jest to prawy i odważny człowiek, z którego tylko media i politycy wiadomej proweniencji robią wariata.
ponad 1 rok temu / pg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.