DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Prezydent Tajwanu do Franciszka: dialog z Chinami jest niemożliwy

Prezydent Tajwanu do Franciszka: dialog z Chinami jest niemożliwy
By MiNe (sfmine79) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

Prezydent Tajwanu Tsai Ing-Wen w liście otwartym do Franciszka podkreśliła, że w pewnych przypadkach dialog jest niemożliwy. Chodzi jej o Chiny uciekające się do polityki opartej na przemocy i dążeniu do dominacji.

 

Wybrana niedawno na kolejną kadencję polityk twierdzi, że pragnienie dominacji stanowi źródło wielu konfliktów międzynarodowych. W takiej sytuacji dialog staje się niemożliwy. Polityk podkreśla, że Chiny wciąż podkopują demokrację, wolność i prawa człowieka. Do tego grożą użyciem siły militarnej, a także cyberatakami.

 

Prezydent przyznała, że podziela papieskie ideały, wyrażone w przesłaniu na Światowy Dzień Pokoju w 2020 roku. Uważa jednak, że nie znajdują one zastosowania w przypadku brutalnego Państwa Środka.

 

Tsai-Ing-Wen opisuje politykę chińską w następujący sposób:

 

„Władze wysyłające uzbrojoną policję do wystrzeliwania gazu łzawiącego oraz tłumienia i aresztowania osób pragnących dążyć do demokracji i praw człowieka; gwiazdy internetowe lub sportowe, którym grozi wypowiedzenie kontraktów lub zakaz udziału w zawodach, jeśli dążą do obrony wolności słowa; wyznawcy religii, którym funkcjonariusze bezpieczeństwa publicznego grożą zatrzymaniem i prześladowaniem, gdy zgodnie ze swym sumieniem odmawiają podpisania dokumentów potwierdzających wstąpienie do organizacji naruszających ich doktryny religijne – to wszystko stanowi to, co w Swym przemówieniu określasz mianem nadużyć władzy [...]” – zwraca się do papieża.

 

Watykan jako jeden z nielicznych państw uznaje Tajwan. Z drugiej strony niepokój budzi zbliżenie watykańsko-chińskie, które zaowocowało zawarciem tymczasowego porozumienia o mianowaniu biskupów.

 

Warto dodać także, że Chińczycy wdrażają totalitarny wręcz system kredytu społecznego wykorzystujący najnowsze technologie informatyczne do kontrolowania ludzi.

 

Wydaje się, że totalitarne wręcz dążenia Chin wynikają w znacznej mierze z powiązań z marksizmem. W maju 2018 roku chińskie władze organizowały dwutygodniową sesję poświęconą marksizmowi. Uczestniczyli w niej obowiązkowo państwowi oficjele. 4 maja w wielkiej Hali Ludu przewodniczący Partii Komunistycznej Chin Xi Jinping bronił prawdziwości marksizmu i obiecywał jego dostosowanie do chińskiej rzeczywistości. Natomiast czołowy chiński ideolog Wang Huning określił myśl Xi Jinpinga marksizmem XXI wieku.

 

 

Źródła: lifesitenews.com / CNN

mjend


 

 


DATA: 2020-01-24 10:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kupując ze znakiem Made in China nie zdajemy sobie sprawy jako konsumenci że za tą marką kryje się cierpienie mln Wolność jest tak samo istotna dla Polaka i Chińczyka
7 miesięcy temu / taki tam
 
Sytuacja Chińczyków jest straszna, módlmy się za nich bo na ONZ itp. nie bardzo mogą liczyć. Tylko Bóg może im pomóc. A z innej beczki: jaka przyjemna i szczera osoba z tej pani prezydent. Aż miło na nią popatrzeć.
7 miesięcy temu / L
 
"dialog z Chinami jest niemożliwy" - więc co pozostaje? MODLITWA
7 miesięcy temu / Ryś
 
Właśnie testują swój najnowszy argument w dialogu międzynarodowym, a na imię mu: Koronawirus.
7 miesięcy temu / Matka Polka
 
Jeśli Papież Franciszek dostatecznie głęboko ustąpi Chinom, wtedy dialog będzie oczywiście możliwy.
7 miesięcy temu / Tom Bombadil
 
Obawiam sie że Franciszek to zignoruje.
7 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.