DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Prezydent Poznania atakuje Kościół: wykorzystują „Naszego Papieża” w realizacji kampanii PiS

Prezydent Poznania atakuje Kościół: wykorzystują „Naszego Papieża” w realizacji kampanii PiS
fot. Wojciech Matusik / Forum

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak po raz kolejny udowodnił, że nie zmarnuje żadnej okazji do realizacji swojej jakże „postępowej” i „nowoczesnej” wizji stolicy Wielkopolski. W niedzielę polityk znany m.in. z popierania szeroko pojmowanych środowisk LGBTQI oraz wszelkiej maści genderystów znowu dał o sobie znać lansując się tym razem na obrońcę katolicyzmu i przesłania św. Jana Pawła II przed Kościołem, który „prowadzi kampanię PiS”.

 

„Jednak bezprawna konstrukcja z wizerunkiem Pomnika Wdzięczności wydaje się być raczej polityczną demonstracją niż wolą oddania czci św. Janowi Pawłowi II i modlitwą w ramach nabożeństwa” – napisał Jacek Jaśkowiak w mediach społecznościowych.

 

Taki wpis prezydenta Poznania to jego reakcja na niedzielne spotkanie modlitewno–patriotyczne w 21. rocznicę drugiego pobytu Jana Pawła II w Poznaniu. W wydarzeniu wziął udział metropolita poznański i przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

 

Podczas uroczystości odczytano specjalną odezwę przygotowaną przez Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności dotyczącą odbudowy pomnika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu, zwanego także Pomnikiem Wdzięczności lub Pomnikiem Chrystusa Króla.

 

Monument pierwotnie był zlokalizowany na obecnym placu Mickiewicza, gdzie został odsłonięty 30 października 1932 r. jako wotum wdzięczności za odzyskanie wolności przez Polskę. Ufundowało go społeczeństwo Poznania, Wielkopolski i kresów zachodnich II RP. W październiku 1939 r. pomnik został zburzony przez Niemców, zaś figura Jezusa została przetopiona. Od kilku lat trwają starania o jego odbudowę nad Jeziorem Maltańskim. Na taką lokalizację nie chcą zgodzić się władze miasta.

 

Pomimo że władze Poznania wydały pozytywną decyzję w sprawie zorganizowania „plenerowego” nabożeństwa Jacek Jaśkowiak nie zmarnował okazji do ataku. „Wciąganie wizerunku Naszego Papieża w polityczne gierki to raczej szarganie Jego pamięci, a nie oddanie Mu hołdu… Szkoda, że Kościół kampanię PiS-u prowadzi kosztem papieża, tak wyjątkowo jednoczącego nasze społeczeństwo” – oświadczył prezydent Poznania, a pod jego postem pojawiła się fala agresywnych i wulgarnych komentarzy pod adresem Kościoła Katolickiego.

 

Na te słowa zareagowała Kuria Metropolitalna, której rzecznik – ks. Maciej Szczepaniak w specjalnym oświadczeniu napisał, że „wpis prezydenta Jacka Jaśkowiaka na Facebooku nosi znamiona fake newsa” a politykowi „nie przystoi” powoływanie się na Naszego Papieża dla realizacji „celów politycznych”.

 

„Organizatorem spotkania z okazji rocznicy pielgrzymki papieża do Poznania jest Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Wdzięczności”, a „Kuria Metropolitalna prosiła władze miasta Poznania o zgodę na odprawienie nabożeństwa czerwcowego i na prośbę władz miejskich dopełniła wszelkich formalności oraz przesłała dokładny scenariusz wydarzenia” – podkreślono w oświadczeniu Kurii.

 

Źródło: radiomaryja.pl, KAI

TK


DATA: 2018-06-04 11:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

fala agresywnych i wulgarnych komentarzy pod adresem Kościoła Katolickiego To Polacy tak atakują Kościół!? Straszne! I jak tą Polskę ratować.
ponad 1 rok temu / Wierna
 
Poznaniacy sami go sobie go wybrali , a wiec to pokazuje jacy z nich katolicy. Nasi przodkowie chyba płaczą w niebie . Czy ta krew przelana w powstaniu Wielkopolskim była na próżno.
ponad 1 rok temu / Pałuczanin
 
Zastanawiam się, co ten biedny człowiek powie wobec Chrystusa na Sądzie Ostatecznym? Szkoda, że idzie droga zatraty wiecznej, lecz podobno głupota nie boli.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
To przedstawiciel skrajnie lewicowego skrzydła PO. Co na to powie "konserwatywny" parlamentarzysta poznańskiej PO - Filip Libicki?
ponad 1 rok temu / Karol
 
Im gorszy prezydent tym bardziej zajmuje się nie tym czym nie powinien i cierpi na tym miasto. Co za bezczelny typ!
ponad 1 rok temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.