DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Prezydent Piotrkowa zawierzył miasto Maryi. Brawo!

Prezydent Piotrkowa zawierzył miasto Maryi. Brawo!
fot. piotrków.pl

"Klękam przed Bogiem i przed Tobą, Maryjo (...) aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski - jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu" – te słowa wypowiedział prezydent miasta, Krzysztof Chojniak, powierzając życie jego mieszkańców w ręce Maryi w dniu Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.

 

Akt zawierzenia, dokonany przez prezydenta Chojniaka, był nie tylko inicjatywą zarządcy miasta, ale także radnych. To oni, podczas specjalnej sesji, zdecydowali o zawierzeniu Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

„Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam rozwój naszego miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie, instytucje, zakłady pracy, stowarzyszenia i organizacje w Piotrkowie Trybunalskim. Niepokalana Maryjo, chroń nasze miasto i jego mieszkańców od wszelkiego zła” – odczytywał poruszający akt prezydent Chojniak.

 

Zawierzenie zostało dokonane w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie, w obecności księży proboszczów, władz miasta oraz wiernych – mieszkańców Piotrkowa.

 

Gdy podczas listopadowej sesji Rada Miasta podejmowała decyzję o zawierzeniu Piotrkowa Maryi, aż 13 radnych opowiedziało się za, dwóch było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu, a sześcioro nie wzięło udziału w głosowaniu. Jak podaje jednak lokalny „Dziennik Łódzki”, mimo zgodności radnych, pojawiały się pojedyncze głosy sprzeciwu. Opierały się na bezmyślnie powtarzanych argumentach o rozdziale Kościoła od państwa. Trudno jednak powiedzieć, w którym miejscu zawierzenie miasta Maryi przekreśla regułę odmienności celów Kościoła oraz państwa. Nie istnieje tutaj bowiem żadna sprzeczność.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

ged

 


DATA: 2018-12-08 20:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
24
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ja to jestem za tym, żeby Polska poszła śladem Iranu i Arabii Saudyjskiej i stała się państwem wyznaniowym, właściwie PiS rydzyk i episkopat już tą ideę realizują. Uczmy się od bardziej doświadczonych od siebie
6 miesięcy temu / Blant
 
Tradi czy jak ci tam a ty nie jesteś wychowany,bo dobrze nie widzisz a plotkujesz.Najlepiej rzucić granat i uciec,wstyd Tradi
6 miesięcy temu / michu
 
A może tak zamiast liczyć na cuda, należy zacząć pracować dla dobra mieszkańców.
6 miesięcy temu / Janek
 
Niech miasto, w którym się urodziłem i miasto, w którym mieszkam obecnie - zrobią to samo. Jak najwięcej takich inicjatyw. To najpierw apel do... Dokowicza i Bodasińskiego? :) Niech nagłośnią akcję! Mają niezłe pomysły...
6 miesięcy temu / jac
 
Dziecko w czerwonej kurtce jest nie wychowane stoi w kościele z rękami w kieszeni postawa lekceważąca. Widać jak wierzący są jego rodzice i jaki przykład na w domu.
6 miesięcy temu / Tradi
 
Brawo i oby więcej takich natchnień Ducha Świętego także i w innych miastach!
6 miesięcy temu / Brad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64690"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.