DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Prezydent Nowego Sącza zakazał „marszu równości”. Wskazał na względy bezpieczeństwa

Prezydent Nowego Sącza zakazał „marszu równości”. Wskazał na względy bezpieczeństwa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Ludomir Handzel wydał decyzję o zakazaniu zaplanowanego na 6 października zgromadzenia środowisk LGBT. Prezydent Nowego Sącza zwrócił uwagę na bezpieczeństwo uczestników zaplanowanych na ten dzień zgromadzeń. Tymczasem jeden z organizatorów „tęczowego” wiecu zapowiada odwołanie od decyzji nowosądeckiego włodarza.

 

Organizowany przez krakowskie organizacje pozarządowe pierwszy w Nowym Sączu marsz homoseksualnych aktywistów miał odbyć się pod hasłem: „Po raz pierwszy u siebie”. Prezydent miasta uznał jednak, że wydarzenie może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników, bowiem niedługo po jego ogłoszeniu okazało się, że 6 października w małopolskim mieście odbędzie się także inne wydarzenie.

 

To „Marsz dla życia i rodziny zainicjowany przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. Patronat nad wydarzeniem objął biskup Andrzej Jeż” – podaje serwis dts24.pl. Spodziewana frekwencja na tym wydarzeniu znacznie przewyższa prognozowaną liczbę uczestników zgromadzenia homoseksualistów.

 

W decyzji o zakazie marszu LGBT prezydent Handzel wyjaśnił: „zadeklarowano, iż przewidywana ilość uczestników Marszu Równości to 1000 osób. Natomiast tego samego dnia zgodnie z deklaracją w Procesji Różańcowej do pięciu kościołów i w Marszu dla życia i rodziny weźmie udział 10 000 osób z całej diecezji. Trasy pochodów miały się przeciąć, co więcej organizatorzy obu przemarszów poinformowali, że zajmą one całą szerokość drogi wraz z chodnikami”.

 

Prezydent ocenił, że pokrywająca się w znacznym stopniu trasa marszów zwiększa ryzyko fizycznego kontaktu, a nawet wymieszania się uczestników obu zgromadzeń, „co z kolei spowodować może zagrożenie życia lub zdrowia ludzi (w szczególności w odniesieniu do uczestników zgromadzeń) albo mienia w znaczących rozmiarach. Do takich negatywnych zdarzeń dochodziło w tym roku w całej Polsce”.

 

Stowarzyszenie Queerowy Maj już zapowiedziało odwołanie się od decyzji prezydenta Nowego Sącza w sprawie zakazu październikowego „marszu równości”.

 

 

Źródło: dts24.pl

MWł

 

  


DATA: 2019-09-27 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a gdyby tak górale zechcieli owcami pohandlować czy czymsiś, jest stare Prawo Składu:D? Albo końmi się pochawlić?
9 miesięcy temu / szpulas11
 
Jaki jest sens tych marszy, jeśli chcą prawa dziedziczenia, to wystarczy spisać testament, jeśli chcą innych uprawnień spisać pełnomocnictwa, jeśli chcą dzieci, niech sobie spłodzą. A tak tylko irytują ludzi, a miasta płacą ciężkie pieniądze za ich ochronę
9 miesięcy temu / Syk
 
gaz i hamulec odpadły
9 miesięcy temu / gaz i hamulec..
 
Rower się przewrócił ale pedały nie odpadły.
9 miesięcy temu / andrzej
 
Wypowiedzieć Konwencje Stambulską. Przewietrzyć kastę sędziowską.
9 miesięcy temu / naxa
 
tego juz za duzo nie ma zgody na deprawacje naszych dzieci i okolic w ktorych sie od lat meczymy - czekamy na was tolerancyjni faszysci z za granicy won od naszych domow w imie represywnej tolerancji wojna ideologiczna przeciw nam na to wojna - koniec-tego- moze my zrobimy marsz tolerancji rodzin w holandi lub w dzielnicy jakies w paryzu -skonczyla sie nasza cierpliwosc
9 miesięcy temu / NEa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.