DZIŚ JEST:   15   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
 
 
 
 

Prezydent Nowego Sącza zakazał „marszu równości”. Wskazał na względy bezpieczeństwa

Prezydent Nowego Sącza zakazał „marszu równości”. Wskazał na względy bezpieczeństwa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Ludomir Handzel wydał decyzję o zakazaniu zaplanowanego na 6 października zgromadzenia środowisk LGBT. Prezydent Nowego Sącza zwrócił uwagę na bezpieczeństwo uczestników zaplanowanych na ten dzień zgromadzeń. Tymczasem jeden z organizatorów „tęczowego” wiecu zapowiada odwołanie od decyzji nowosądeckiego włodarza.

 

Organizowany przez krakowskie organizacje pozarządowe pierwszy w Nowym Sączu marsz homoseksualnych aktywistów miał odbyć się pod hasłem: „Po raz pierwszy u siebie”. Prezydent miasta uznał jednak, że wydarzenie może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników, bowiem niedługo po jego ogłoszeniu okazało się, że 6 października w małopolskim mieście odbędzie się także inne wydarzenie.

 

To „Marsz dla życia i rodziny zainicjowany przez Akcję Katolicką Diecezji Tarnowskiej. Patronat nad wydarzeniem objął biskup Andrzej Jeż” – podaje serwis dts24.pl. Spodziewana frekwencja na tym wydarzeniu znacznie przewyższa prognozowaną liczbę uczestników zgromadzenia homoseksualistów.

 

W decyzji o zakazie marszu LGBT prezydent Handzel wyjaśnił: „zadeklarowano, iż przewidywana ilość uczestników Marszu Równości to 1000 osób. Natomiast tego samego dnia zgodnie z deklaracją w Procesji Różańcowej do pięciu kościołów i w Marszu dla życia i rodziny weźmie udział 10 000 osób z całej diecezji. Trasy pochodów miały się przeciąć, co więcej organizatorzy obu przemarszów poinformowali, że zajmą one całą szerokość drogi wraz z chodnikami”.

 

Prezydent ocenił, że pokrywająca się w znacznym stopniu trasa marszów zwiększa ryzyko fizycznego kontaktu, a nawet wymieszania się uczestników obu zgromadzeń, „co z kolei spowodować może zagrożenie życia lub zdrowia ludzi (w szczególności w odniesieniu do uczestników zgromadzeń) albo mienia w znaczących rozmiarach. Do takich negatywnych zdarzeń dochodziło w tym roku w całej Polsce”.

 

Stowarzyszenie Queerowy Maj już zapowiedziało odwołanie się od decyzji prezydenta Nowego Sącza w sprawie zakazu październikowego „marszu równości”.

 

 

Źródło: dts24.pl

MWł

 

  


DATA: 2019-09-27 08:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a gdyby tak górale zechcieli owcami pohandlować czy czymsiś, jest stare Prawo Składu:D? Albo końmi się pochawlić?
16 dni temu / szpulas11
 
Jaki jest sens tych marszy, jeśli chcą prawa dziedziczenia, to wystarczy spisać testament, jeśli chcą innych uprawnień spisać pełnomocnictwa, jeśli chcą dzieci, niech sobie spłodzą. A tak tylko irytują ludzi, a miasta płacą ciężkie pieniądze za ich ochronę
17 dni temu / Syk
 
gaz i hamulec odpadły
17 dni temu / gaz i hamulec..
 
Rower się przewrócił ale pedały nie odpadły.
17 dni temu / andrzej
 
Wypowiedzieć Konwencje Stambulską. Przewietrzyć kastę sędziowską.
17 dni temu / naxa
 
tego juz za duzo nie ma zgody na deprawacje naszych dzieci i okolic w ktorych sie od lat meczymy - czekamy na was tolerancyjni faszysci z za granicy won od naszych domow w imie represywnej tolerancji wojna ideologiczna przeciw nam na to wojna - koniec-tego- moze my zrobimy marsz tolerancji rodzin w holandi lub w dzielnicy jakies w paryzu -skonczyla sie nasza cierpliwosc
18 dni temu / NEa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.