DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Prezydent Niemiec uważa, że Polacy „nie potrafią okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia”

Prezydent Niemiec uważa, że Polacy „nie potrafią okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia”
Kleinschmidt / MSC [CC BY 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

Były pastor protestancki, a obecnie prezydent Republiki Federalnej Niemiec Joachim Gauck, gościł na zorganizowanych w Lipsku Dniach Katolików. Mówiąc o problemach dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej wypowiedział się również o Polakach. Zdaniem głowy państwa niemieckiego nie potrafimy okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia.

 

Podobną jak Polacy przypadłość mają, zdaniem Joachima Gaucka, mieszkańcy wschodnich Niemiec i wszystkie inne nacje żyjące w bloku komunistycznym.

 

- Polacy potrafią być niesłychanie miłosierni, nie odkryli jednak - jak dotąd - tej zasady, że miłosierdzie nie obowiązuje tylko i wyłącznie w stosunku do naszych - powiedział prezydent RFN.

 

- Polaków dotyczy to, co mówiłem wcześniej o mieszkańcach wschodniej części Niemiec: potrzeba czasu, by nauczyć się żyć z obcymi i by zmienić obcość w zażyłość - dodał Joachim Gauck, były ewangelicki pastor uczestniczący na Dniach Katolików.

 

Impreza odbywająca się w Lipsku zorganizowana została pod raz setny. Pięciodniowe spotkanie zorganizował Centralny Komitet Niemieckich Katolików (ZdK), a bierze w nich udział około 30 tys. osób. W przesłaniu do jego uczestników papież Franciszek zaapelował o troskę wobec ubogich, słabych oraz uchodźców.

 

Źródło: polskatimes.pl

MWł 


DATA: 2016-05-28 10:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kontynuacja wcześniejszego wpisu: odznacza się wrażliwością? Czy sądzi,że współżycie w wymieszaniu dwóch skrajnie odmiennych cywilizacji przyniesie szczęście obu stronom? Tkwi w błędzie. Polska chce pomagać migrantom, udzielając im wsparcia finansowego i ekonomicznego, na miejscu, w ich krajach. Polska apeluje również o udział wojsk ONZ w zapobieganiu rozwoju działań wojennych w rejonach konfliktów. To jest słuszna droga.
ponad 4 lata temu / pro memoria
 
Czy prezydent Gauck, uważa,że naród, który z braku możliwości kwaterunkowych umieszcz migrantów w byłym hitlerowskim obozie zagłady w Dachau
ponad 4 lata temu / pro memoria
 
czytając post bety należy pogratulować NN że przynajmniej jedna klęska życiowa nigdy go nie dopadnie :-)
ponad 4 lata temu / samiec alfa
 
NN nie ma pojęcia o obowiązkach stanu. Nigdy, przenigdy nie wyszłabym za niego za mąż, bo w sytuacji zagrożenia zamiast bronić dzieci/żonę/własnych rodziców pobiegłby "miłosiernie" ratować wrogów. Albo ratowałby wyłącznie siebie.
ponad 4 lata temu / beta
 
Poprawiajmy wizerunek.Bo na razie nie jest zbyt pochlebny.Jak to nas obruszają negatywne oceny,a te wpisy?Widać,że ktoś ma swoją ocenę narodu Niemieckiego,miesza wszystko co mu się przypomniało z różnych źródeł informacyjnych.To jest;ni przypiął ni przylepił.Miało być o tym czy Polacy naprawdę są ludem miłosiernym,czy są gotowi służyć w potrzebie innym narodom.Dając im pomoc materialną,często ograniczając swoje potrzeby,a nie o tym czym byli Niemcy w okresie okupacji.Lub inne negatywne oceny ludzi,których wcale się nie znało i nie zna.Bo skąd?Widać,że zewnętrzne oceny miłosierdzia Polskiego nie są zbyt pochlebne.Widocznie takie są odczucia objawów miłosierdzia po Polsku w innych społeczeństwach.Ta ocena,prawda w oczach innych, niektórych drażni.
ponad 4 lata temu / NN
 
Krzyżackiego gadu niczym nie ugłaszcze.
ponad 4 lata temu / Gadacz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.