DZIŚ JEST:   18   MARCA   2019 r.

Św. Edwarda, króla
Św. Cyryla Jerozolimskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Prezydent Niemiec uważa, że Polacy „nie potrafią okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia”

Prezydent Niemiec uważa, że Polacy „nie potrafią okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia”
Kleinschmidt / MSC [CC BY 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

Były pastor protestancki, a obecnie prezydent Republiki Federalnej Niemiec Joachim Gauck, gościł na zorganizowanych w Lipsku Dniach Katolików. Mówiąc o problemach dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej wypowiedział się również o Polakach. Zdaniem głowy państwa niemieckiego nie potrafimy okazywać chrześcijańskiego miłosierdzia.

 

Podobną jak Polacy przypadłość mają, zdaniem Joachima Gaucka, mieszkańcy wschodnich Niemiec i wszystkie inne nacje żyjące w bloku komunistycznym.

 

- Polacy potrafią być niesłychanie miłosierni, nie odkryli jednak - jak dotąd - tej zasady, że miłosierdzie nie obowiązuje tylko i wyłącznie w stosunku do naszych - powiedział prezydent RFN.

 

- Polaków dotyczy to, co mówiłem wcześniej o mieszkańcach wschodniej części Niemiec: potrzeba czasu, by nauczyć się żyć z obcymi i by zmienić obcość w zażyłość - dodał Joachim Gauck, były ewangelicki pastor uczestniczący na Dniach Katolików.

 

Impreza odbywająca się w Lipsku zorganizowana została pod raz setny. Pięciodniowe spotkanie zorganizował Centralny Komitet Niemieckich Katolików (ZdK), a bierze w nich udział około 30 tys. osób. W przesłaniu do jego uczestników papież Franciszek zaapelował o troskę wobec ubogich, słabych oraz uchodźców.

 

Źródło: polskatimes.pl

MWł 


DATA: 2016-05-28 10:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kontynuacja wcześniejszego wpisu: odznacza się wrażliwością? Czy sądzi,że współżycie w wymieszaniu dwóch skrajnie odmiennych cywilizacji przyniesie szczęście obu stronom? Tkwi w błędzie. Polska chce pomagać migrantom, udzielając im wsparcia finansowego i ekonomicznego, na miejscu, w ich krajach. Polska apeluje również o udział wojsk ONZ w zapobieganiu rozwoju działań wojennych w rejonach konfliktów. To jest słuszna droga.
ponad 2 lata temu / pro memoria
 
Czy prezydent Gauck, uważa,że naród, który z braku możliwości kwaterunkowych umieszcz migrantów w byłym hitlerowskim obozie zagłady w Dachau
ponad 2 lata temu / pro memoria
 
czytając post bety należy pogratulować NN że przynajmniej jedna klęska życiowa nigdy go nie dopadnie :-)
ponad 2 lata temu / samiec alfa
 
NN nie ma pojęcia o obowiązkach stanu. Nigdy, przenigdy nie wyszłabym za niego za mąż, bo w sytuacji zagrożenia zamiast bronić dzieci/żonę/własnych rodziców pobiegłby "miłosiernie" ratować wrogów. Albo ratowałby wyłącznie siebie.
ponad 2 lata temu / beta
 
Poprawiajmy wizerunek.Bo na razie nie jest zbyt pochlebny.Jak to nas obruszają negatywne oceny,a te wpisy?Widać,że ktoś ma swoją ocenę narodu Niemieckiego,miesza wszystko co mu się przypomniało z różnych źródeł informacyjnych.To jest;ni przypiął ni przylepił.Miało być o tym czy Polacy naprawdę są ludem miłosiernym,czy są gotowi służyć w potrzebie innym narodom.Dając im pomoc materialną,często ograniczając swoje potrzeby,a nie o tym czym byli Niemcy w okresie okupacji.Lub inne negatywne oceny ludzi,których wcale się nie znało i nie zna.Bo skąd?Widać,że zewnętrzne oceny miłosierdzia Polskiego nie są zbyt pochlebne.Widocznie takie są odczucia objawów miłosierdzia po Polsku w innych społeczeństwach.Ta ocena,prawda w oczach innych, niektórych drażni.
ponad 2 lata temu / NN
 
Krzyżackiego gadu niczym nie ugłaszcze.
ponad 2 lata temu / Gadacz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.