DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Prezydent Łukaszenka nie chce, aby Białorusini robili zakupy w Polsce

Prezydent Łukaszenka nie chce, aby Białorusini robili zakupy w Polsce
fot.REUTERS/Host Photo Agency/RIA Novosti ATTENTION EDITORS/ FORUM
#POLSKA    #PODLASIE    #BIAŁORUŚ    #ZAKUPY    #ŁUKASZENKO    #SKLEP

Choć prezydent Aleksander Łukaszenka wielokrotnie potępiał swoich rodaków robiących zakupy w Polsce, wygląda na to, że Białoruś na poważnie rozpoczyna walkę z zakupami w naszym kraju, głównie na Podlasiu. Powód: ceny, przede wszystkim żywności i sprzętu AGD są w Polsce niższe niż na Białorusi.

 

Od 14 kwietnia br. zgodnie z rozporządzeniem  prezydenta Łukaszenki wprowadzone zostaną ograniczenia, cło i VAT. Cło zapłacą Białorusini kupujący na własne potrzeby, przekraczając granicę częściej niż raz na trzy miesiące, przywożąc na Białoruś towar o wartości wyższej niż 300 euro bądź wadze większej niż 20 kilogramów. Poza cłem białoruscy „turyści” zmuszeni zostaną do uiszczenia specjalnej opłaty.

 

Wprowadzane ograniczenia, patrz: utrudnienia finansowe, dotyczą Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Rzecz jasna nie odnoszą się do innego sąsiada Białorusi – Rosji, która wraz z Białorusią należy do Euroazjatyckiego Związku Gospodarczego. Zakłada on między innymi związek celny.

 

Według ostatnich danych obcokrajowcy, w zdecydowanej większości Białorusini, kupili w Podlaskiem towary na sumę ponad miliarda złotych (ponad milion rachunków). Towary o takiej właśnie wartości wywieziono na Białoruś przez polsko-białoruskie przejścia graniczne.

 

Jak nietrudno się domyślić, handlowe pomysły białoruskich władz doprowadzą do upadku wielu podlaskich sklepów i innych placówek usługowo-handlowych. Ucierpi też gastronomia i szeroko pojęta turystyka.

 


ChS

Źródło www.delfi.lt

 


DATA: 2016-03-04 11:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Jak nietrudno się domyślić, handlowe pomysły białoruskich władz doprowadzą do upadku wielu podlaskich sklepów i innych placówek usługowo-handlowych" No co za straszne szykany polskich sklepów, no jak tak można ... :-))
ponad 4 lata temu / muuu
 
I co na to Grzegorz Braun, wielbiciel Białorusinów i Łukaszenki ?
ponad 4 lata temu / ciekawska
 
te ostatnie dwa zdania są bardzo prawdziwe; wystarczy popytać tamtejszych tubylców, a oni potwierdzą, że język białoruski brzmi w sklepach i lokalach od rana do wieczora; mówią też, że to właśnie Białorusini robią większość zakupów (mają za co, w porównaniu do naszych, doprowadzonych do biedy Polaków); jak JKM pisał i mówił, że z Białorusią trzeba dobrze żyć i handlować, to był wyśmiewany; a to dzisiaj właśnie chce zrobić Łunia Jewropejska; Polska swoimi nieprzemyślanymi działaniami tak zalazła za skórę Łukaszence, że nie dziwota, że ten bierze odwet; i po co to było?
ponad 4 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.