DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Prezydent Lublina nie wydał zgody na marsz równości

Prezydent Lublina nie wydał zgody na marsz równości
Fot. Pixabay

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk poinformował dziś media, że ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców nie zgadza się na przeprowadzenie w najbliższą sobotę II Marszu Równości LGBT.

 

Krzysztof Żuk powiedział, że niemożliwe jest zebranie uczestników homomanifestacji na Placu Teatralnym, skąd mieli wystartować, gdyż to miejsce jest już zajęte. Urząd marszałkowski województwa organizuje tam 28 września Wojskowy Piknik Historyczny z pokazem militariów. Władze miasta nie mogą zgodzić się na dwie liczne imprezy w jednym miejscu. – Zgromadzenie się w jednym miejscu tak dużej liczby uczestników wymienionych wydarzeń musiałoby zakłócić normalny ruch zarówno pieszych, jak i pojazdów, odbywający się w tym miejscu i to w sposób trudny do przewidzenia i zapobieżenia ewentualnym incydentom – powiedział Jerzy Ostrowski, dyrektor miejskiego Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego.

 

Organizatorzy demonstracji LGBT mogą odwołać się od decyzji prezydenta do sądu. W ubiegłym roku prezydent Żuk również zabronił przejścia marszu, jednak sąd uchylił jego zakaz.

 

Impreza ma odbyć się pod prowokacyjnym hasłem „Wielka promocja homoseksualizmu”. Zawiadomienie o jej przeprowadzeniu homolobbyści zgłosili do Ratusza pod koniec sierpnia. Była w nim podana m.in. data manifestacji oraz jej trasa. Najpierw marsz miał wyruszyć z Placu Zamkowego, jednak okazało się, że jako pierwsza zarezerwowała to miejsce 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, która na Placu Zamkowym będzie świętować wówczas urodziny swojego patrona – majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, Żołnierza Niezłomnego.

 

Homoaktywiści powiadomili więc Urząd Miasta, że zamierzają rozpocząć swój marsz na Placu Teatralnym, gdzie jednak, z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbywać się będą: wystawa pojazdów wojskowych, mundurów i wyposażenia żołnierzy 2. Korpusu Polskiego gen Andersa oraz 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka. Centrum Zarządzania Kryzysowego już wcześniej poinformowało organizatorów, że 28 września nie jest możliwe rozpoczęcie Marszu Równości LGBT na Placu Teatralnym.

 

 

Adam Białous

 

 

 


DATA: 2019-09-24 15:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech sobie paradują w domu. Po co dewiacjami chwalić się publicznie. Ale odmiency się chyba cieszą że w ten sposób molestuja zwykłych ludzi. Trochę fizycznej pracy i głupoty przejdą.
9 miesięcy temu / Polak
 
72% ankietowanych lublinian opowiedziało się przeciw !!! marszowi lgtb
9 miesięcy temu / Jarek
 
Brawo Pan Prezydent Lublina
9 miesięcy temu / Shibanyi
 
powinni ich puścić ekspresówką na Warszawę. Na wszelki wypadek ewakuuję się z Lublina z całą rodziną
9 miesięcy temu / alex
 
taki 1..marzy się zamordyzm,nakazy i zakazy, bo Wolność i wynikająca z tego odpowiedzialność za własne czyny to nieosiągalne wartość dla mentalnych piesków łancuchowych...
9 miesięcy temu / Darius
 
Normalny człowiek.
9 miesięcy temu / andrzej
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.