DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2018 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Prezydent Lublina i radni PO nie chcą dekomunizacji miasta

Prezydent Lublina i radni PO nie chcą dekomunizacji miasta
źródło: wikipedia.org

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk (PO) zdjął z porządku obrad sesji Rady Miasta punkt dotyczący dekomunizacji nazw kilku miejskich ulic, ponieważ „trzeba głębiej przedyskutować tę kwestię”. Nie wiadomo, kiedy sprawa zostanie ponownie przedyskutowana.

 

Wniosek o zdjęcie z porządku obrad sesji Rady Miasta punktu dotyczącego dekomunizacji nazw miejskich ulic złożyła Komisja Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miasta Lublin, a przyjął go i zatwierdził Krzysztof Żuk prezydent Lublina. Przypomnijmy, że wojewoda lubelski na wniosek CBA, wygasił mandat prezydenta Żuka, który się od tej decyzji odwołał. Sprawa jest w toku. CBA oskarża Krzysztofa Żuka o złamanie prawa poprzez dopuszczenie się tzw. konfliktu interesów. Był on jednocześnie prezydentem miasta i zasiadał w radzie nadzorczej PZU Życie. Może on pełnić funkcje prezydenta jedynie dlatego, że procedury prawne jego odwołania, mogą ciągnąć się aż do końca kadencji samorządu.

 

Z powodu zdjęcia z porządku obrad Rady punktu dotyczącego dekomunizacji, nie będzie zmian nazw lubelskich ulic, przeprowadzonej w ramach ustawy. Chodzi m.in. o ulice imienia Jana Hempla, Michała Wójtowicza i Lucyny Herc.

 

Zdjęciem z obrad kwestii zmian nazw ulic zniesmaczeni są radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. - To jest celowa gra polityczna, ponieważ zmiany, które chcemy wprowadzić są niewielkie. To jest kilka ulic. I radni Platformy Obywatelskiej zapewne będą to przeciągać w komisjach - mówi radny PiS, Zbigniew Ławniczak.

 

Na mocy ustawy dekomunizacyjnej samorządy w Polsce muszą zmienić nazwy propagujące komunizm lub inny ustrój totalitarny do 2 września 2017 roku. Nowa ustawa dekomunizacyjna nie wymaga od mieszkańców zmiany dokumentów. Zgodnie z prawem, starych dokumentów będzie można używać tak długo, aż stracą ważność, przy czym wymiana dowodów osobistych jest bezpłatna.

 

Źródło – radio.lublin.pl

AB


DATA: 2017-05-19 13:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejna "kasta' która uważa, że wyborca = motłoch ma na nich pracować, ich bogactwo i siedzieć cicho.
ponad 1 rok temu / fic
 
panie zuczek-nie chcom, ale muszom i tyle w temacie komuchu
ponad 1 rok temu / haha
 
Post nie na temat dekomunizacji, ale dotyczący Lublina: Msza święta w rycie trydenckim sprawowana jest w Kościele Salezjanów w Lublinie pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Kalinowszczyzna 3, w dni powszednie o godz. 7:00 w kościele górnym (trzeba wejść schodami na wyższą kondygnację).
ponad 1 rok temu / Missa Tridentina w Lublinie
 
Czyli PO po stronie komuny? Jednak? I nie wymienili m.in. ul. 1 Maja oraz Kunickiego do dekomunizacji.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.