DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Prezydent Komorowski planował zabójstwo? „Broń miałem podrzucić na cmentarz”

Prezydent Komorowski planował zabójstwo? „Broń miałem podrzucić na cmentarz”
fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

Na jaw wychodzą kolejne rewelacje zawarte w wywiadzie-rzece, który z prezydentem Bronisławem Komorowskim przeprowadził jego dobry znajomy, Jan Skórzyński. Jak podaje portal niezależna.pl, prezydent twierdzi w nim, że planował dokonać zamachu.

 

Choć książka „Zwykły polski los” ukaże się w księgarniach dopiero 4 marca, na światło dzienne wychodzą kolejne rewelacje, o jakich opowiada w niej Bronisław Komorowski. Jak twierdzi niezależna.pl, w jednym z wywiadów prezydent przyznaje się do planowania zamachu.

 

- Miałem wykonać zamach, zostawić na miejscy kartkę z informacją, że to jest odwet za zamordowanie robotników podczas rewolucji grudniowej, a potem podrzucić broń w wybranym grobowcu na cmentarzu ewangelickim i opłotkami uciec – miał wyznać prezydent Skórzyńskiemu.

 

Podobno Komorowski wraz kolegami zdołał nawet kupić broń, ale ich zamiary ostudziła matka jednego z kolegów. Znalazła rewolwer i powiedziała o tym mężowi. Ten rozbił go młotkiem i utopił w gliniankach, w parku Moczydło.

 

Kilka dni temu „Fakt” informował o innej rewelacji zawartej w książce „Zwykły polski los”. Bronisław Komorowski ponoć wyznaje w niej, że pełniąc w październiku 1989 roku funkcję dyrektora w Urzędzie Rady Ministrów miał w imieniu rządu stłumić okupację katowickiego Dworca Głównego. O wysuwanych przez demonstrujących żądaniach wycofania wojsk sowieckich z Polski Komorowski dowiaduje się od Adama Słomki, przyszłego posła KPN. Przyszły prezydent postanowił postraszyć protestujących: „Rzeczywiście zadzwonił do komendanta wojewódzkiego milicji z poleceniem interwencji. Ten się przed akcją wzbrania. Przypomina, że to jest Śląsk, że tu była kopalnia Wujek  – Proszę pana, ja jestem tu od polityki, a pan od utrzymywania porządku, proszę wykonać – Komorowski krótko jednak skwitował jego zastrzeżenia” – czytamy w dzienniku. Wkrótce milicja powynosiła wszystkich okupujących z dworca.

 

 

Źródło: niezależna.pl/ „Gazeta Polska Codziennie”/ fakt.pl

ged

DATA: 2015-02-26 09:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.