DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Prezydent komentuje wyrok TK ws. aborcji eugenicznej oraz ustawę „Piątka dla zwierząt”

Prezydent komentuje wyrok TK ws. aborcji eugenicznej oraz ustawę „Piątka dla zwierząt”
Andrzej Duda. FOT.Grzegorz Jakubowski/KPRP (źródło: prezydent.pl).

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. konstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej powinien zostać niezwłocznie opublikowany. Jednocześnie dodał, że zrobi wszystko, aby kontrowersyjna ustawa „Piątka dla zwierząt” nie została przyjęta.

 

Andrzej Duda wziął udział w zdalnym zjeździe Klubów Gazety Polskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o dwóch istotnych sprawach, którymi zajmowali się politycy w ostatnich tygodniach. Skomentował sprawę wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. Jego zdaniem, wyrok powinien zostać niezwłocznie opublikowany w Dzienniku Ustaw.

 

– Nie ma żadnych wątpliwości, że wyrok został wydany przez TK i zgodnie z przepisami powinien być opublikowany niezwłocznie. Skoro nie jest publikowany, to rozumiem, że występuje jakaś uzasadniona przyczyna braku tej publikacji. Ale nie mam wątpliwości, że wyrok powinien zostać opublikowany – powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

Warto przypomnieć, że w czasie kulminacji protestów feministek i środowisk lewicowych, prezydent Andrzej Duda zaproponował własny projekt ustawy, regulujący sprawy aborcji. Priojekt ten został mocno skrytykowany przez abp. Stanisława Gądeckiego i uznany za "nową formę eutanazji". Propozycja prezydenta została również skrytykowana przez Centrum Życia i Rodziny. 

 

Podczas spotkania prezydent został również zapytany o tzw. „Piątkę dla zwierząt”. – Nie było ani jednego środowiska rolniczego w ostatnich tygodniach, czy to polskich rolników, czy przetwórców, czy związkowców, czy innej grupy, która miałaby pozytywną ocenę tej ustawy. Wszyscy prosili mnie o weto, albo skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego, żeby zablokować jej wejście w życie – powiedział prezydent, cytowany przez portal niezalezna.pl.

– Ja się z tą ustawą absolutnie nie zgadzam. W wielu punktach jest absolutnie nieprzemyślana. Zastrzeżenia, które tam były zgłaszane i na podstawie których przygotowano tę ustawę, nie mają pokrycia w rzeczywistości. (...) Ci ludzie głosowali na mnie w zaufaniu, że będę dbał o polską wieś i polskie rolnictwo. Ich interesy przekładają się na interesy konsumentów, bo oni produkują żywność w Polsce – podkreślił Andrzej Duda.

 

Zdaniem prezydenta przepisy ustawy są źle przygotowane. – Te rozwiązania są źle przygotowane, przyszły w złym czasie. Nie robi się takich rzeczy w czasie pandemii, gdy ludzie są zestresowani. Wszystko ma swój czas, swoje zasady, ludziom trzeba dać czas, przewidzieć dla nich odpowiednie odszkodowania – mówił Andrzej Duda. – Polska wieś dopiero co zaczęła wychodzić z ubóstwa, gdzie te gospodarstwa zaczynają wyglądać, coraz więcej rolników gospodaruje na europejskim poziomie. Dziś zadajemy im cios? Tym gospodarstwom średniej wielkości, gdzie hodowane jest bydło mięsne? Zaraz, bez żadnego przygotowania? To tak nie może funkcjonować – mówił prezydent podczas zjazdu Klubów Gazety Polskiej.

 

 

Źródło: prezydent.pl, rmf24.pl

WMa

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-14 09:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piatka dla zwierząt musi byc odrzucona inaczej polskie rolnictwo upadnie i bedziemy jesc chemię z zachodu
18 dni temu / Ola
 
Kancekaria DudaDuda zabrala glos bo kase bierze kuria.
19 dni temu / Maly polityk
 
@iskierka- nie powtarzaj pełowskich bredni o " świętości " sądowych wyroków
19 dni temu / Lustro
 
Sz p pr Duda,jak p dostanie tzw piątkę dla zwierząt,bez problemu przesłać do TK tam spokojnie przetrwa do końca kadencji PiS, o ile PiS przetrwa do końca kadencji
19 dni temu / Kazimierz
 
Dziwne. Przecież p. A. Duda jest dr PRAWA i powinien wiedzieć , że WYROKÓW SĄDU a tym bardziej T.K. się nie komentuje tylko PRZYJMUJE.
19 dni temu / iskierka
 
Kiedy dotrze do niego prawda, że dobrobyt bierze sie z własnej pracy, a nie z dotacji?
19 dni temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.