DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


W Polsce wielcy Kabareciarze jak Kaczmarek Waligórski Stanisławski pełnili obowiązki filozofów. A obecnie politycy robią żałosny kabaret. Taki mało śmieszny...
2 miesiące temu / Kasandra
 
Prawo polskie nie rozróżniało pod względem narodowości; mowa jest o mieniu pozostałym po OBYWATELACH POLSKICH - zaś ich deklarowana, lub faktyczna narodowość nie ma znaczenia. Obywatelstwo polskie dawało im określone prawa - ale w zamian również nakładało na nich określone obowiązki, a jednym z nich bylo stosowanie się do postanowień Kodeksu Cywilnego. Kodeks ten stanowi, że mienie, o które nie upomni się żaden uprawniony spadkobierca, przechodzi na Skarb Państwa. To tyle - żadnego "pożydowskiego" mienia nie ma i nie było. Zaś mienie obcokrajowców, które zostało znacjonalizowane, zostało spłacone na zasadzie umów indemnizacyjnych, zawartych z USA.
2 miesiące temu / Nie ma "pożydo
 
Prawo można zmienić bez aprobaty prezydenta. PiS i PO dysponują w parlamencie liczbą głosów wystarczającą, by tego dokonać. Obie partie zachowywały dotąd zadziwiająco zgodne milczenie w sprawie roszczeń. Wniosek?
2 miesiące temu / Mareczeq
 
Dlaczego on to mówi tylko w Myślenicach a nie do dyplomatów USA i Izraela? Ma nas za kretynów?
2 miesiące temu / no i co z tego?
 
Wypada jeszcze dodać, w kontekście amerykańskiej ustawy 447, że to również Stany Zjednoczone Ameryki Północnej oddały po wojnie Polskę pod wpływ komunizmu i to one ponoszą współodpowiedzialność za ten nieporządek, na który same się zgodziły. Jeśli chcą więc coś "oddawać" lobby żydowskiemu, to proszę bardzo - z własnej kieszeni, jako współwinni tej sytuacji, ale NIE Z NASZEJ!
2 miesiące temu / sp
 
Taka prawda jak opublikowanie Aneksu do Raportu o rozwiązaniu WSI albo o tradycji judeocheścijańskiej. JEDEN BEŁKOT.
2 miesiące temu / HeSo
 
Uchachacha, ale dowcipniś! Naprawdę, aż się roześmiałem, czytając ten tekst.
2 miesiące temu / rozbawiony
 
"Żeby ktokolwiek mógł dojść skutecznie roszczeń za mienie bezspadkowe, najpierw musiałoby zostać zmienione polskie prawo." Brawo Panie Prezydencie ! Nareszcie mówi Pan jak prawnik. Władza i woda sodowa uderzyła Panu do głowy, skoro UZALEŻNIA Pan ISTNIENIE POLSKI od KONIECZNOSCI SPRAWOWANIA PRZEZ PANA PREZYDENTURY. Nic tak nie wkurza jak arogancja i buta władzy , która traktuje ludzi jak przygłupów albo wiekowych słuchaczy R.M.
2 miesiące temu / iskierka
 
1. W trybie natychmiastowym przyjąć odpowiednią ustawę. 2. Mocno ograniczyć wydawanie polskich paszportów obywatelom Izraela.
2 miesiące temu / west
 
Pomimo, że to nasz prezydent to nie chce się już Go słuchać. To dlaczego wycofali spod obrad ustawę 447 ? Będzie trzeba to się zmieni ustawę w jedną noc, to żaden problem. Nie mam zaufania ani do głowy państwa ani do rządzących. Sądzę, że już coś kombinują pod stołem. Za jakiś czas się okaże, co ? Najgorsze, że my wyborcy niewiele możemy. Ludzie zaufali PIS i się sromotnie rozczarowali. Propaganda gebelsowska ! Prezydent też mówił, że jak będzie ustawa na biurku o zakazie aborcji to ją podpisze, taki obrońca życia. A ja się pyta: prezydent też ma inicjatywę ustawodawczą, dlaczego sam nie zgłosi projektu ?
2 miesiące temu / Bartek
 
Ustawa , kłamcy byle do wyborów
2 miesiące temu / Łuki
 
gadać można wszystko, należy szybko zrobić ustawę i ją przyjąć !
2 miesiące temu / tak
 
"Po rozdaniu mleka..." bo cena moze być katastrofalna gdy poklócimy sie z USA a na sojusz Merkel- Putin jestesmy za słabi....ale milosnicy Putina jak Korwin pamięć z okupacji sowieckiej mają w sądzie. Jemu nic nie grozi- jako europoseł sowitą emeryturke juz ma- teraz kolej na reszte jego rodziny
2 miesiące temu / Abberacja
 
Tu o zbyt dużą kasę się rozchodzi ażeby pan prezdent miał możliwość decyzji w tej sprawie. Poza tym jest politykiem niesamodzielnym i tchórzliwym a jego pozycja polityczna zależy od kogoś innego. Temu człowiekowi podobnie jak innym z całego grona wychodowanego przez agenturę nie wolno ani ufać ani dawać głosu wyborczego.
2 miesiące temu / Krzysiek
 
My to wiemy że szmalcownicy z Waszyngtonu i Tel Awiwu chcą doprowadzić do zmiany prawa w Polsce. A co do obietnic Prezydenta RP to w nie nie wierzymy. Puste słowa słabego człowieka. Gdzie jest aneks do raportu o likwidacji WSI? Przepadł w odmetach kampanii wyborczej? Tak samo będzie z tymi obietnicami.
2 miesiące temu / emk
 
Wiele słów dotrzymał, paru nie mógł zwyczajnie, znajdzie się kilka których nie dotrzymał, ale to dobry Prezydent i dobry Rząd RP. @ pytanie nie masz racji to PO - KE łgała przedtem i łże teraz wszyscy widza jak sami sobie przeczą jak kłamią w żywe oczy patrząc i słuchając nagrań na żywo a jakie tłumy nie przejrzały na oczy. To jak w Rosji gdzie nadal buduje się pomniki Stalinowi. Z Polski wywieziono na wschód i zachód, na sybirską północ i wymordowano miliony. na ich miejsce wprowadzono matrioszki zmieniając im nazwiska. W naszym kraju ta cała zakodowana hołota to potomkowie niepiśmiennych ruskich bolszewików i niedobitki folksdojczów. POkatnie to własnie oni wszyscy załatwiają. Gdy dodamy brużdżących ruskich i uasejską zbieraninę żydów starej dobrej Europy to dopiero wtedy zrozumiemy jaką tytaniczną pracę my rdzenni i my z wyboru Polacy wykonujemy i jak trudno jest się obronić. My jednak jesteśmy zaprawieni do walki i obrony od zarania dziejów przegracie PO-KE
2 miesiące temu / banita
 
A czy szanowni komentujący popierają panow Bartyzela, Liroya, Mikke? Wszystkich łączy jedno.
2 miesiące temu / Second
 
Kłamca
2 miesiące temu / Jacek
 
prezydent gdzieś poleci i... przestanie być prezydentem. kp
2 miesiące temu / kp
 
Jeśli ten sprzeciw zadziała to bardzo dobrze, pytam jednak dlaczego dopiero po rozlaniu mleka ?,
2 miesiące temu / [email protected]
 
Słowa, słowa, słowa... "Po cynach ich PO znacie ? ...." -jak mówił dziadek, pradziadek i prapradziadek.
2 miesiące temu / Stanislavus
 
Czas pokaże panie Duda
2 miesiące temu / Miecz
 
byle do wyborów? taka taktyka może się nie sprwdzić...ludzie przetają wierzyć tym co pokątnie coś załątwiają...
2 miesiące temu / pytanie
 
łże
2 miesiące temu / lolo
 
No skoro to taka oczywista oczywistość i tak twarde stanowisko po przyparciu do muru przez Konfederację to czemu nie głosować projektu Kukizów? Przecież to powinna być formalność... Na razie mamy wezwanie "Przejdźmy od słów do czynów!" a oni na to: "To ja może powiem parę słów"
2 miesiące temu / morgen stern
 
Skoro prowadzą negocjacje z Izraelem w tej sprawie, to oznacza, że już się zgodzili i dogadują szczegóły, jak to przeprowadzić. Nie prowadzi się negocjacji ws. którą się z góry odrzuca.
2 miesiące temu / Janek
 
Chcemy ustawy w tej sprawie a nie gadania.Ustawa dot. IPN też miała być i co? pozamiatane.
2 miesiące temu / kolo
 
BBC - Bery, Bojki, Cygaństwa.
2 miesiące temu / sorcier
 
Wam już podziękujemy, przy wyborach... zdrajcy ojczyzny... i jeżeli Bóg da, to otrzynacie stosowną zapłatę, za: 1. Nie zatrzymaliście zbrodni aborcji 2. Nie wypowiedzieliście konwencji stambulskiej, nie ochroniliście rodzin przed LGBT. 3. Nie wypowiedzieliście ustawy 1066. 4. Tchórzliwie wycofaliście się z reformy sądów. 5. Tchórzliwie i żałośnie wycofaliście się z ustawy o IPN. 6. Pozwalacie na grabież majątku polskiego przez Żydów. 7. Sprowadzacie imigrantów. 8. Okłamujecie naród Polski. 9. Uczyniliście Polskę lokajem USA i Izraela, nawet za koferencję bliskowschodnią musieliście zapłacić. 10. Nie obniżyliście podatków, zamiast tego gówniany socjal, za który zapłacą nasze dzieci. 11. Na życzenie amerykanów wyślecie nas na wojnę z Rosją, i przelejecie bezcenną krew polską w imię interesów USA, a nic w zamian. 12. Za bazy USA w Polsce, za które zapłacimy, i zapłacimy za utrzymanie ich wojsk...Głupcy, oni i tak w najlepszym razie beda bierni.
2 miesiące temu / Tomb84
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.