DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Prezydent Izraela popełnił przestępstwo? Narodowcy złożyli zawiadomienie do prokuratury

Prezydent Izraela popełnił przestępstwo? Narodowcy złożyli zawiadomienie do prokuratury
Robert Winnicki. FOT.Mateusz Wlodarczyk/FORUM

We wtorek poseł Robert Winnicki złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Re’uwena Riwlina. Prezydenta Izraela powiedział 12 kwietnia, że „Polska i Polacy przyłożyli rękę do eksterminacji” Żydów. Te słowa łamią znowelizowaną ustawę o IPN.

 

Narodowcy najpierw zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia, a następnie odbyła się w Sejmie konferencja prasowa, na której uzasadniali swoje działanie.

 

„W imieniu własnym, na podstawie art. 304 Kodeksu postępowania karnego (dalej jako „kpk”) zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta Izraela Reuwena Riwlina polegającego na przypisywania Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie tj. o czyn określony w art. 55a § 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu (tj. z dnia 8 września 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1575 z późn. zm., dalej jako „ustawa o IPN”) i wnoszę o ściganie sprawcy” – czytamy w dokumencie złożonym w imieniu narodowców przez posła Roberta Winnickiego.

 

W uzasadnieniu lider Ruchu Narodowego przypomina słowa Re’uwena Riwlina, oskarżającego Polskę o udział w Holokauście. Do zawiadomienia dołączył komunikat prasowy rzecznika prezydenta Izraela, który trafił do mediów na świecie. W oparciu o te źródło teksty napisał „Haaretz” i „Times of Israel”.

 

„Pośrednim dowodem wypowiedzenia tych słów jest także brak ich zdementowania przez polskie lub izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych, mimo oburzenia opinii publicznej tymi wypowiedzianymi  słowami” – stwierdza poseł.

 

Wśród możliwych świadków poseł Winnicki wymienił prezydenta Andrzeja Dudę, ministra Krzysztofa Szczerskiego oraz żydowską ambasador w Polsce Annę Azari.

 

„Należy wskazać, że sprawca publicznie, umyślnie i zamiarze bezpośrednim dokonał naruszenia czynu przestępnego określonego w art. art. 55a § 1 ustawy o IPN” – stwierdził Winnicki w uzasadnieniu prawnym cytując przepisy.

 

„Na podstawie art. 45a ustawy o IPN właściwym organem do wszczęcia śledztwa jest prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. W związku z powyższym zawiadomienie jest uzasadnione, a sprawne podjęcie ścigania sprawcy konieczne dla ochrony godności Narodu i Państwa Polskiego oraz prawdy historycznej” – dodaje parlamentarzysta.

 

 

Źródło: ruchnarodowy.net / dorzeczy.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-04-18 16:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Dalej widzę nienawiść" - powiada osobnik o nazwie "Sec". Moja rada: osobniku o nazwie "Sec", lecz się na oczy.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Miłość nieprzyjaciół polega na wskazywaniu im grzechu i zła które czynią, a nie na poddawaniu się oprawcom i zezwalanie im na krzywdzenie innych ludzi. Zostało to dokładnie wytłumaczone. Jesteś człowiekiem złej woli, potencjalnym zagrożeniem. Udowodniłes też że nie ma i nie będzie przyjaźni Polaków z żydami, jest to niemożliwe. Nie ma też żadnego nawrócenia zydów. Traktujesz słowa Chrystusa instrumentalne, czym obrażasz naszego Boga. Twój bóg nie jest naszym Bogiem. Jest Jego wrogiem. Wynos się stąd.
ponad 1 rok temu / @Sec
 
A gdzie jest pokój w tym twoim kłamstwie: "na katolickim portalu jest tak dużo zawisci", hipokryto? Podaj konkretne cytaty z wpisów w tym wątku, w których (twoim zdaniem) występuje zawiść i nienawiść. Zobaczymy czy masz rację, czy prezentujesz jedynie urojenia, będące skutkiem właśnie twojej obłudnej nienawiści do katolików.
ponad 1 rok temu / do Sec
 
Przeczytajcie wpisy od początku. Gdzie tam jest pokój? A miłość do nieprzyjaciół to może być nieroztrzasanie zatargow, niegeneralizowanie, zostawienie uprzedzeń i stereotypów, zostawienie historii historykom, a Bogu sądu.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Zobaczymy w praktyce jak owa ustawa zadziala
ponad 1 rok temu / Ech
 
Na czym polega kochanie nieprzyjaciół?
ponad 1 rok temu / Do sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.