DZIŚ JEST:   10   KWIETNIA   2020 r.

Wielki Piątek
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
 
 
 
 

Prezydent Izraela mówił o Żydach mordowanych przez Polaków? Prezydent Duda zaprzecza

Prezydent Izraela mówił o Żydach mordowanych przez Polaków? Prezydent Duda zaprzecza
Prezydent Izraela Reuven Riwlin oraz prezydent Andrzej Duda, Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Portal „The Times of Israel” poinformował, że prezydent Izraela Reuven Riwlin, miał powiedzieć, że „Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji Żydów” podczas II wojny światowej. Prezydent Andrzej Duda zaprzeczył jednak doniesieniom portalu. Podkreślił, że słowa cytowane przez redakcję nie padły.

 

– Polska pozwoliła na wprowadzenie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i była świadkiem fali antysemityzmu wywołanej przez prawo, które właśnie wprowadzono – cytuje prezydenta Izraela wspomniany portal. – Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji – miał powiedzieć prezydent Reuven Riwlin.

 

Szokujące słowa z ust Reuvena Riwlina miały paść podczas uroczystości związanych z Dniem Pamięci Ofiar Zagłady. Rzekome słowa polityka podawane przez „The Times of Israel” zdementował jednak prezydent Andrzej Duda, który odpowiedział na Twitterze na pytanie zadane przez korespondentkę TVP. Polski prezydent brał udział w uroczystościach i podkreślił, że szkalujące Polskę słowa nie zostały wypowiedziane.

 

Internauci komentują w sieci rzekome słowa przywódcy Izraela. Jak wynika z materiałów, które znalazły się na Twitterze, Riwlin najprawdopodobniej rzeczywiście nie wypowiedział słów dotyczących zgody Polski na wprowadzenie ludobójczej ideologii Hitlera. Piotr Semka opublikował na Twitterze fragment oficjalnego wystąpienia prezydenta Izraela, gdzie próżno szukać słów o zgodzie Polaków na mordowanie Żydów. Wiele wskazuje również na to, że powodem nieporozumienia może być tłumaczenie wypowiedzi. We fragmencie dostępnym w TVP Parlament usłyszymy jednak porównanie Polaków do Ukraińców i Niemców, którzy mordowali Żydów.

 

– Nie da się zaprzeczyć prawdzie. Maszyna nazistowska nie działałaby, gdyby nie miała pomocników, gdyby nie znalazła gleby, w której mogła się zakorzenić. To prawda, Polacy nie postawili obozów, ale Żydzi byli również mordowani przez Polaków, Ukraińców oraz Litwinów – powiedział przywódca Izraela we fragmencie wystąpienia, opublikowanym przez TVP Parlament.

 

„The Times of Israel” podaje, że słowa prezydenta Reuvena Riwlina miały paść w Krakowie. Jednak jak wynika z oficjalnego protokołu, przemówienia przywódcy Izraela miały miejsce jedynie na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Warto podkreślić, że w sieci pod adresem portalu pojawiły się już zarzuty o manipulację i publikację tzw. „fake newsa”.

 

 

Źródło: wprost.pl, Twitter

WMa

 

 

 


DATA: 2018-04-13 08:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poniekąd ma rację. Kiedy obsada Judenratów pakowała swoich ziomali do pieca, wszyscy oni, zarówno "bagażowi" jak i "towar", byli obywatelami polskimi. Teraz, kiedy w perspektywie są wory forsy, Pejsy przypomniały sobie, że oni wszyscy byli też Żydami. A, że Żydkowie dalej żyją w strukturze plemiennej to uważają wszystko czego się dotknął kiedykolwiek Żyd za mienie pożydowskie, które należy im się w spadku jak psu micha.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Pod pretekstem Marszu Żywych przylecieli do Polski trzej najwyżsi rangą dowódcy wszystkich służb specjalnych Izraela. Ciekawe jaką akcję prowokację montuja w Polsce.
ponad 1 rok temu / Opal
 
Polska jest bardzo dobrą matką nie tylko Polaków ale również nie chcianych i przepędzanych w Europie żydów, których nasza Ojczyzna adoptowała, wśród nich byli handlarze niewolników,którzy wsławili się kupczeniem Polaków...Na przestrzeni wieków na Polskiej ziemi, żyli również szlachetni Żydzi jak Artur Rubinstein, który upomniał się o Polskę W ONZ i pięknie zagrał Mazurka Dąbrowskiego zmuszając zdrajców Polski do stania na baczność przed NIEOBECNĄ POLSKĄ ...Uczcie się POlitykierzy od patriotów służby wiernej Polsce,której Królową jest Maryja-Matka Boga...
ponad 1 rok temu / Megi
 
Czyżby Żyd R.Riwlin wierzył w takie brednie o Polakach?! Wychodzi na to,że też nie wie ilu Polaków z narażeniem swego życia ratowało Żydów w czasie okupacji niemieckiej.Tam w Izraelu są czerwoni Żydzi,których w.Gomułka wyprosił z Polski,bo to byli Żydzi pochodzący z ZSRR z poleceniem budowy PRL.Teraz ich dzieciarnia chce usiline rozwalić naszą Rzeczypospolitą!!! A my jako Polacy siedzimy z tego powodu,jak wystraaszone myszki pod miotłą!!Na co w końvu pozwalamy tej zgrai?! Zresztą,co tu pisać o tym,kiedy w naszych urzedach państwoeych-szczegółnie w Warszawie jest pełno dygnitarzy pochodzenia żydowskiego! A nasi wykształceni Polacy sa ich podwładnymi na niskich szczeblach! I tak - jakby od nowa leci nam Polska Ludowa.ukryta pod RP! Jest na to wiele dowodów. I masz Polaku pociechę!!! Tak się mają te gorzkie sprawy,bo śpimy uśpieni czerwonym łganiem - głownie Żydokomuny.która ma nas w łapach! Kiedy się wreszcie przebudzimy??!!
ponad 1 rok temu / Jacek Drahera
 
Takie nie padły ale niech Duda powie jakie padły
ponad 1 rok temu / Hehe
 
Osobnik o nazwie "fakty" wydalił z siebie coś takiego: "Ten kto napisał to "Bartoszewski teoretycznie mógłby nim być - gdyby nie był mitomanem i oszustem" powinien wrócić do szkoły podstawowej bo łże". Osobnik o nazwie "fakty" ma problem z... faktami - w tym wypadku z faktami dotyczącymi Bartoszewskiego (mitoman ten - bezprawnie używający tytułu profesora - opowiadał, że został zwolniony z Auschwitz ze względu na stan zdrowia i że "walczył" w powstaniu warszawskim). Osobnik o nazwie "fakty" najpierw nazywa Grossa "świadkiem" (cudowny przypadek życia przed życiem!) - a teraz autorem "streszczeń". Używa też zaklęć w rodzaju "archiwa", "biuletyny", "raporty", "prace", "dokumenty" - wszystkie te zaklęcia mają uwiarygodnić haggadę o tym, że "polska wieś mordowała Ż." - i że ta "polska wieś" na tym tle "ma kompleksy". Może osobnik o nazwie "fakty" uzupełni tę legendę o "polskie miasto" - skoro jest "polska wieś" (co to "mordowała Ż."), to gdzie jest "polskie miasto"?
ponad 1 rok temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.