DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Każdy teraz czepia się firm ochroniarskich itp . policji , straży miejskiej?? A kto zabrał im prawo do np użycia pałki??? Kiedyś np w 92 roku Już policja jeszcze lała pałą.. A dziś są po prostu niczym... Zmieńmy tu prawo .. Mundur jest mundurem. Mnie w wojsku uczono że za znieważenie orzełka z czapki mogę użyć wszelkich środków przymusu do użycia broni włącznie???
ponad 1 rok temu / Były wojak
 
Teraz pozostało nam się modlić w intencji prezydenta Adamowicza i napastnika. Nie wolno nam nikogo osądzać. Jeżeli prawdą jest to, że cierpiał na schizofrenię, co piszą niektóre media, niewykluczone, że jego osobista wina nie jest aż tak wielka i może nawet po śmierci spędzić mniej czasu w czyśćcu od Adamowicza.
ponad 1 rok temu / Irik27
 
Powinni przywrócić karę śmierci, a tacy psychopaci gazowani, albo krzesło, wtedy by się bali, bo nie ma kary dla zabójców ani zabojczyni dzieci, pisiedza wyjdą i znowu zabija...
ponad 1 rok temu / Kasia
 
@ena: Z pewnością. Zobaczymy kto na tym skorzysta a kogo uwalą.
ponad 1 rok temu / rytas
 
"Uchroń nas jednak od uczucia nienawiści do naszych prześladowców... My bowiem zwyciężamy przez miłość, a nie przez nienawiść, bo szczytem społecznej wartości chrześcijaństwa jest to, że mamy kochać swoich nieprzyjaciół i modlić się za tych, którzy nas mają w nienawiści. To jest prawdziwe zwycięstwo !" (wg Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego).
ponad 1 rok temu / Januariusz
 
A może to miało być coś w rodzaju "urodzin Hitlera", tylko wynajęty bandzior przesadził?
ponad 1 rok temu / ena
 
Sporo polityków wzywa do modlitwy za Adamowicza To niech oddadzą wraz z Adamowiczem część swojego majątku ubogim to będą się chetnie modlić i ich moim zdaniem Bóg predzej wysłucha jak bogatych W ew. Sw Mateusza pisze " ze prędzej wielbłąd przeciśnie się przez ucho igielne jak bogaci wejdą do Królestwa Bożego " w co wierzę
ponad 1 rok temu / fr
 
Gdzie byli ochroniarze?
ponad 1 rok temu / Syk
 
Ale zamordyzm, nigdzie komentować nie można, zastraszanie ludzi. I to z każdej strony, "elity" przestraszyły się ciemnego ludu.
ponad 1 rok temu / nick
 
To co się stało jest tragiczne. Aczkolwiek przychodzi myśl. Jak to możliwe aby środowiska liberalne, media głosiły tezę : że śmierć pojedynczych obywateli U.E ZABIJANYCH przez islamskich terrorystów, , dziesiątek, setek JEST NICZYM w porównaniu z DOBREM jakie się tworzy otwierając granice na imigrantów. Nie liczą się dla takich mądrali cierpienia rodzin z powodu utraty bliskich, cenzuruje informacje. Liczy się POLITYKA. Natomiast inne uczucia towarzyszą notablom - ludziom ważnym , medialnym i zasłużonym dla takiej polityki , którzy bezpośrednio odczują na sobie jak NIEBEZPIECZNE SĄ wielotysięczne ZGROMADZENIA ludzi.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
do Januariusz: Włącz do swojej listy także Lenina, Stalina, Polpota, i wszystkich,którzy znęcali się nad ludzkością dla wlasnej korzyści
ponad 1 rok temu / Aleksander
 
Tak, należy się modlić w tej sprawie, ale osoby, które cytują ten fragment Ewangelii nie trafiają z tym, bo to nie jest "nieprzyjaciel osobisty" - po łacinie "inamicus" - ktoś, z kim mamy zatarg, kto nas obraził itp. To jest "hostis" - wróg cywilizacji, nie osobisty nieprzyjaciel. Rozumieją Państwo różnicę? W Wulgacie jest słowo "inimicum", czyli to dotyczy nieprzyjaciela osobistego, zatargu osobistego, nie wojny cywilizacyjnej! Matheo 5, 43-44 43 Audistis quia dictum est : Diliges proximum tuum, et odio habebis inimicum tuum. 44 Ego autem dico vobis : diligite inimicos vestros, benefacite his qui oderunt vos, et orate pro persequentibus et calumniantibus vos
ponad 1 rok temu / Poznawać Wiarę.
 
Warto zauważyć , kto i dlaczego głosował na liberałów. Byli to więźniowie. Tak bardzo rządzący martwili się ICH PRAWAMI , że w wielu wypadkach skracali wyroki i nie interesowali się co robią na wolności. A wielu wypadkach byli to NIEBEZPIECZNI przestępcy popełniający po wyjściu kolejne brutalne przestępstwa z tą różnicą że na zwykłych obywatelach i media nie interesowały się takimi sprawami. Jakby co, to zwołuje się konsylia psychiatrów i pedagogów i stwierdza odchył od normy. Następnie odizolowuje. To ma być kara ??? Warto dopytać a od kiedy MORDERSTWO / zabójstwo NIE JEST ZACHOWANIEM NIENORMALNYM. Czy nie rozsądniej jest powrócić do starego prawa >życie za życie
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Złodziei i zdrajców powinno się zabijać. POPIS robi co chce, bo nie boi się Polaków. Jeżeli to jedyna metoda likwidacji miliona urzędników, to jestem za.
ponad 1 rok temu / Łabiszewski Piotr
 
Modlą się wszyscy 'papierowi" , którzy po kościółku szli prosto do urn na takich lewaków/liberałów głosować. By byli oszukiwani i jeszcze za to byli im wdzięczni?
ponad 1 rok temu / Miotła
 
módlmy się za nawrócenie naszych prześladowców i wrogów Chrystusa !!!!
ponad 1 rok temu / anki
 
Pokazowa egzekucja, aby zaczęli się bać wszyscy, którzy współpracowali z mafią pomorską i mogliby zacząć współpracować z prokuratorami ?
ponad 1 rok temu / Hanys
 
Modliłem się za Adamowicza choć fundamentalnie się znim nie zgadzam. Próba upolitycznienienia tego ataku jest łajdactwem. Był to bandycki napad zdegenerowanego recydywisty i tyle! Schetyna trzyma kciuki, a my katole powinniśmy się za niego modlić. To powinno nas odróżniać od tej lewackiej jaczejki.
ponad 1 rok temu / PRPR
 
No a może za to odpowiada po części i Owsiak . Toż to zafunkcjonowało jego "róbta co chceta".
ponad 1 rok temu / Z Głową
 
Każdy wyznawca Ewangelii będzie się modlił za zdrowie Prezydenta Adamowicza. To nie sztuka modlić się za tych, którzy dobrze nam czynią, ale także za nieprzyjaciół.
ponad 1 rok temu / Januariusz
 
Politycy to często ludzie bez sumienia oraz serca. Czy to zdarzenie nauczy czegoś Pana Adamowicza, jeżeli wyzdrowieje?
ponad 1 rok temu / koteq
 
Kto kpił z ofiar, katastrofy smoleńskiej i in.? Kto wymyślił okreslenie TRAUMA by zastąpić takie słowa jak smutek, rozpacz, cierpienie????? Kto współczuł rodzinom? Czy Morawiecki, Duda, Brudziński są pewni, że ta kategoria życzy sobie modlitwy o jakiej oni myślą? Gdyby tak było, to nie byłoby tyle tragedii ludzkich pod ich wieloletnimi rządami!
ponad 1 rok temu / Rozumny
 
Ponad 20-letnia działalność publiczna Pawła Adamowicza sprowadza się do stopniowego przygotowywania oderwania Gdańska od Polski.Zdrada jest wielkim złem i nic tu nie da nowomowa o nowoczesnym patriotyzmie. Drugą istotną stroną działań przydenta Adamowicza jest realizowanie interesów lobby bankow-deweloperskiego. Miasto na koszt wszystkich, również zadłużając się bez opamietania, realizuje tylko inwestycje podnoszące wartość interesów deweloperskich. Całe kwartały miasta sa rujnowane , a następnie oddawane deweloperom . Nawet jesli mieszkańcy ruder nie są kierowani od razu pod most , to daje im się mozliwość zamieszkania w TBS-ie , gdzie wysokość czynszu przekracza ich możliwośći finansowe.Od 5 lat Paweł Adamowicz uprawia politykę coraz twardszej dykryminacji katolików. Jedyną umiejętnością Adamowicza jest zdolnoć wygrywania wyborów. Nie wiadomo czy wynika to z faktu , że Adamowicz sam liczy głosy, lub czy przyczyną jest zręczność w manipulowaniu mieszkańcami.
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Apeluje do nie"rzadu", wprowadzic zakaz posiadania wszelkich nozy. Ubogaceni kulturowo jesc rekami.
ponad 1 rok temu / Trad
 
I to prawda. Róbta co chceta zaczyna owocować.
ponad 1 rok temu / [email protected]
 
nożownik dostanie wyrok nieadekwatny do popelnionego czynu, po czym wyjdzie na wolność
ponad 1 rok temu / jonasz fajny
 
Nagle wiele osób w tym pan Tusk,pan Stefaniak, pan Duda, pan Morawiecki wzywają do tego aby się modlić o życie i zdrowie prezydenta Gdańska. Ciekawe czy Kardynał Nycz będzie głosił, że kolejny prezydent budował królestwo Boże w naszym nieszczęśliwyn ktaju>
ponad 1 rok temu / Prostak
 
Mt 5:43,44 "Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują" Módlmy się o jego życie ale i nawrócenie.
ponad 1 rok temu / Ignacy
 
Stwierdzenie "miłujcie nieprzyjaciół" wymaga jasnego postawienia faktu że pan Adamowicz jest nieprzyjacielem - tak, jest wrogiem Polski katolickiej i Kościoła. Miłować go? Tak - miłością jest życzenie komuś dobra, a dobrem najwyższym jest zbawienie, więc życzę mu nawrócenia i by po ewentualnym wyzdrowieniu mógł publicznie uznać swoje błędy. Jeżeli tak się nie stanie... cóż, diabeł niszczy swoje marionetki a człowiek ma wolną wolę wybierania między dobrem a złem.
ponad 1 rok temu / Wojtek
 
27 letni nożownik to rówieśnik 27 edycji WOŚP i jej przesłanai"róbta,co chceta"; no to "zróbtał,co chcetał" Propagatorzy wszelkich nihilistycznych,permisywistycznych rewolucji zapominają,że wcześnie czy później padną ich ofiarą.
ponad 1 rok temu / marek
 
Róbta co chceta?? Naprawdę??
ponad 1 rok temu / owoc
 
Totalne media już pd wczoraj kierują myśli czytelników na klasyczną ?winę PiSu? jakkolwiek by to absurdalnie nie brzmiało. Sam Owsiak ukierunkował swoich fanatyków na... Barbarę Pielę, która poprzez zrobienie karykatury Owsiaka miała przyczynić się... do próby zabicia Adamowicza. Oczywiście gdy skończył bredzić poszedł bawić się dalej bo show must go on, a że tam ktoś o życie walczy to trudno.
ponad 1 rok temu / Jurgen
 
Wyzdrowienia! Jest potrzebny rodzinie, dzieciom. Niech B?g go uleczy. To straszne co się stało. Nikt nie ma prawa odbierać życia.
ponad 1 rok temu / Asia
 
Fałszywa Lewacka Flaga pod przewodnictwem Owsika !!! nożownik miał koszulkę z żołnierzami wyklętymi, mamy taką afera z polskimi neonazistami 2.0
ponad 1 rok temu / Volku
 
Nie lepsza byłaby msza za jego nawrócenie?
ponad 1 rok temu / nienowoczesny
 
Znam powód zajścia... Abramowicz bardzo przeszkodził interesom jednej partii, że się nie wycofał i oni znaleźli moment by płatnego zabójce z wyuczoną gadką uaktywnić...
ponad 1 rok temu / Anonim
 
Przecież to są uczniowie łysego Pana w czerwonych okularach. Który na pewnym przystanku w pewnej miejscowości mówił do tłumnie zgromadzonej młodzieży róbta co chceta więc jest róbta co chceta.
ponad 1 rok temu / Tradi
 
Dokładnie, niech wróci do zdrowia, a wydarzenie stanie się punktem zwrotnym do nawrócenia. Mimo wszystko nie dziwi mnie zajście, Adamowicz od dawna zabiega o wrogów, przyjmując postawę człowieka ponad prawem.
ponad 1 rok temu / Nank
 
róbta co chceta
ponad 1 rok temu / ks.Bogdan
 
Chyba mamy rozgrywkę o port w Gdańsku miedzy Niemcami i Amerykanami .
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Jeśli chodzi o Pana Adamowicza, to największe obawy powinny wypływać nie z troski o jego życie doczesne, ale o kwestię zbawienia jego duszy. Na pewno trzeba mu życzyć łaski nawrócenia z jego strasznych grzechów.
ponad 1 rok temu / krisbac
 
Trochę dziwny przebieg miał ten atak. Sporo osób wokół prezydenta i nikt nie reaguje na atak nożownika? Prezydent miasta tak słabo chroniony? Zaskakująca niewydolność ochrony i służb.
ponad 1 rok temu / parseval
 
Oby Pan Adamowicz wrócił do zdrowia, a te wydarzenie było dla niego szansą na zaczęcie od nowa i naprawienia swoich błędów.
ponad 1 rok temu / qwerty123
 
Jeśli dobrze zrozumiałem to napastnik krzyczał: "Halo, halo! Nazywam się Stefan Piwo, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w wiezieniu! Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego właśnie zginął obok.." Zgadzam się ze Zbigniewem. "Miłujcie waszych nieprzyjaciół" (Mt 5,44) i również modlę się aby Adamowicz wrócił do zdrowia i o jego nawrócenie
ponad 1 rok temu / Darek
 
Zgadzam się z moimi przedmówcami i też życzę powrotu do zdrowia i nawrócenia!
ponad 1 rok temu / Elżbieta
 
Czyż nie wyglada to dość podobnie do Kolonii i Reker?
ponad 1 rok temu / Anna
 
Zło się stało. Ale dlaczego nie ma tylu głosów sprzeciwu na "jestem za aborcją" Owsiaka?
ponad 1 rok temu / n
 
Być może prowokacja mająca na celu usprawiedliwienie totalnej inwigilacji przed "szczytem bliskowschodnim" w Warszawie. A poza tym "niezależnych" wariatów też nie brakuje. Wystarczy pooglądać monitoring mojego osiedla. Boże miej nas w swojej opiece.
ponad 1 rok temu / 751
 
czyn haniebny ale jest tak w zyciu ze jak sie sieje nienawisc to ona wraca dlatego mamy przykazane by mieczem nie wojowac a panu Adamiczowi torego uwazam za wroga POLSKI ZYCZE POWROTU DO ZDROWIA I LASKI NAWROCENIA
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Nie będę bronić lewicowych polityków ale życzę zdrowia!
ponad 1 rok temu / Gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.