DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Prezydent Filipin: katolicy powinni modlić się w domu zamiast łożyć na Kościół

Prezydent Filipin: katolicy powinni modlić się w domu zamiast łożyć na Kościół
fot. By PCOO EDP ([1]) [Public domain], via Wikimedia Commons

Rodrigo Duterte, prezydent Filipn znany ze swojego zaciekłego antyklerykalizmu, po raz kolejny dał dowód swojej nienawiści do Kościoła i katolików. W poniedziałkowym przemówieniu zaznaczył, że katolicy zamiast płacić Kościołowi, powinni wybudować własne kaplice i modlić się w domu.

 

„Kiedy ktoś umiera, musisz płacić. Kiedy chcesz ochrzcić dziecko, musisz płacić” - Duterte mówił w swoim przemówieniu. „Wybuduj sobie własną kaplicę w domu i tam się módl. Nie musisz chodzić do Kościoła i płacić” – dodał, a następnie w niewybrednych słowach obraził osoby duchowne.

 

To nie pierwszy raz kiedy prezydent – w zdecydowanej większości – katolickiego kraju, w prymitywny sposób uderza w Kościół. W przeszłości w następstwie jego publicznego bluźnierstwa, filipińscy biskupi zarządzili trzy dni ogólnonarodowego postu i modlitw przebłagalnych za słowa prezydenta. Dodatkowo, Duterte wszystkich świętych określił mianem „pijaków” i „głupców”.

 

„Po prostu zostańcie ze mną. Dam wam jednego patrona żebyście przestali szukać. Trzymajcie moje zdjęcie na swoich ołtarzykach” - mówił. Na filipińskim prezydencie ciążą oskarżenia o łamanie praw człowieka podczas trwającej brutalnej wojny z narkobiznesem. Duterte znany jest z prześladowania swoich oponentów. Ks. Amado Picadral, wieloletni krytyk prezydenta musi się ukrywać w obawie przed wykryciem przez „szwadrony śmierci” – oddziały płatnych zabójców działających z ramienia Duterte.

 

Źródło: własne PCh24.pl / catholicnewsagency.com

PR


DATA: 2018-11-27 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@kid Kościół trzeba oświetlić i ogrzać, organiście zapłacić. I to po to jest taca mój drogi. A co do przyjęć i fanaberii. Spytaj się ludzi co to organizują. @Kazimierz Został wybrany, bo walczył bezwzględnie z narkotykami jako burmistrz miasta, tak jak gubernator z alkoholem za czasów Ala Capone. Filipiny mają problem z narkotykami. Niby katolicki kraj.
ponad 1 rok temu / trooper
 
@trooper: Po co płacić za chrzest i pogrzeb? Kościół trzeba oświetlić i ogrzać, organiście zapłacić. Do tego obie okazje zwykle łączą się odpowiednio z przyjęciem w lokalu albo wystawnym nagrobkiem i takąż stypą. Ludziom tylko na Kościół żal, ale ileś tysięcy za kawałek kamienia do przykrycia kwatery na cmentarzu już nie. Ludzie narzekają na wydatki, ale jakoś nie wybierają najtańszej trumny, a do tego decydują się na takie fanaberie, jak trąbka na cmentarzu.
ponad 1 rok temu / kid
 
Niech zatknie tym palcem wulkan i pokaze jaki jest mocny.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Czegoś nie rozumiem nie wiem w jaki sposób wybiera się prezydenta na Filipinach,jeżeli tak jak u nas wiekszością to jak to się stało ze ponoć w państwie gdzie większość ludzi to katolicy ,awybrany został taki człowiek wrog nr 1kosciola naprawdę nie rozumiem pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
W sumie to ma trochę racji. Po co płacić za chrzest czy pogrzeb? Czy zbawienie kosztuje? Czy Jezus pobierał opłaty od ludzi za cuda itd. ? Czy Jan Chrzciciel chrzcił za kasę?
ponad 1 rok temu / trooper
 
W czasach prześladowań mieliśmy wielkich kapłanów. W czasach demokracji i dobrobytu mamy ks Lemanskiego itd. Jak wytłumaczyć ludziom, którzy mają "raj na ziemi", że im się będzie pogodzić lepiej.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.