DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Andrzej Duda: w sprawie in vitro potrzebny jest kompromis

Andrzej Duda: w sprawie in vitro potrzebny jest kompromis
fot.Fot. Adam Chelstowski/FORUM

Zdaniem Andrzeja Dudy „procedury ws. in vitro są potrzebne; powinny być tak przygotowane, aby zagwarantowana była godność i życie ludzkie zgodnie z naszą konstytucją”.

 

Prezydent-elekt liczy na wypracowanie kompromisu ws. in vitro. - Wtedy będę mógł się pod taką ustawą podpisać – podkreślił Duda.

 

W cytowanej przez portal Gosc.pl rozmowie z prezydentem elektem, Andrzej Duda stwierdził: "jako prezydent Rzeczypospolitej uważam, że potrzeby małżeństw, które dzisiaj są w trudnej sytuacji, bo nie mogą mieć dzieci czy mają trudności z tym, aby mieć dziecko, powinny zostać zrealizowane".

 

Zdaniem Andrzeja Dudy „procedury in vitro powinny być tak przygotowane i tak przeprowadzane, aby - po pierwsze - w sensie prawnym była zagwarantowana godność ludzka i życie ludzkie, zgodnie z naszą konstytucją, a z drugiej strony, by było w odpowiedni sposób nadzorowane to, czy prawo jest realizowane".

 

"Od samego początku w tej sprawie był potrzebny kompromis, zrobiono to na siłę, uważałem, że można było taki kompromis w ramach parlamentu wypracować. Liczę na to, że taki kompromis będzie w przyszłości" - mówi Andrzej Duda.

 

Słowa abp. Andrzeja Dzięgi w sprawie przystępowania do Komunii Świętej polityków popierających obecny kształt ustawy o in vitro znajdziesz tutaj.

 


Źródło: gość.pl

luk
DATA: 2015-08-06 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

mam dość ! nakazów ! czy każdy w tym kraju ma obowiązek być katolikiem !!!!! państwo jest państwem. Nie obchodzi nie zdanie, co zrobiłby prezydent sam w swojej sprawie !!!! to jest jego wybór, a nas kobiet które walczą o in vitro - dajcie nam szanse , a nie patrzcie na soje zdanie , nie chcecie - nie róbcie !! nikt wam nie każe, ale jak ja bym chciała to powinnam miec prawo !!! a co z przeszczepami , transwuzją itp czemu tego sie nie zabroni. świadkowie jehowi nie chcą transwuzji to jej nie maja - ale mają wybór, a czy skorzystaja to ich decyzja. więc prezydencie - jesteś przedewszystkim prezydentem naszego kraju, nie twojej rodziny !!!
ponad 3 lata temu / eryka
 
@wwm - niestety również i w szeregach KK są "śmierdzące dmuchy" nieprzyjaciela. W sprawie aborcji kompromisu nie ma - morderstwo to morderstwo. Podobnie w sprawie invitro. Katolik nie może popierać ani jednego ani drugiego a państwo które wprowadza niegodziwe prawa i finansuje te prawa z zebranych podatków nie jest państwem tylko machiną opresji.
ponad 3 lata temu / czytający
 
tyle, że te zapisy (zapiski) w owej konstytucji są takie, że z nimi dobry interpretator może wszystko, no w sumie prawie wszystko.... i tego typu sformułowania słownie znaczą niewiele poza tym, że dowiedzieliśmy się, iż p. Prezydent jest co do zasady za in vitro, tzn. większa część społeczeństwa..
ponad 3 lata temu / Marcin
 
Kompromis zgodny z konstytucją? Dobrze, niech będzie. Dla przypomnienia, nasza konstytucja mówi: "Art. 38. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. Art. 40. Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu. Zakazuje się stosowania kar cielesnych." A więc - in vitro jest zakazane ponieważ a) jest związane z zabiciem "zbędnych" dzieci, b) a także poddawaniem ich "eksperymentom medycznym" bez ich zgody, i wreszcie, c) poddawaniem dzieci okrutnemu, nieludzkiemu i poniżającemu traktowaniu.
ponad 3 lata temu / Jakub Majewski
 
Niech wasza mowa będzie tak, tak, nie, nie ...
ponad 3 lata temu / klasa
 
Właśnie dowiedzieliśmy się, że p. Duda napisał list do czytelników "Gazety Wyborczej". W liście pisze: "Będę prezydentem dialogu i porozumienia (...) Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia". No proszę - p. Duda będzie rządził z pomocą czytelników (i redaktorów?) "Gazety Wyborczej". P. Duda dostał odpowiedź od Jarosława Kurskiego, zastępcy Michnika. Kurski pisze do p. Dudy, że "prawdziwym niebezpieczeństwem jest kompleks niższości wobec świata leczony narodowo-patriotyczną tromtadracją".
ponad 3 lata temu / wwm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.