DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Prezydent Duda zaapelował do Stanów Zjednoczonych o podtrzymanie pozycji światowego lidera

Prezydent Duda zaapelował do Stanów Zjednoczonych o podtrzymanie pozycji światowego lidera
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Ze względu na swój niezrównany potencjał Stany Zjednoczone muszą pozostać na czele. Dzisiaj przywództwo USA jest tak potrzebne, jak w czasie dwóch wojen światowych i zimnej wojny – powiedział Andrzej Duda podczas spotkania z kadetami słynnej wojskowej uczelni West Point. Prezydent sporo miejsca poświęcił krytyce agresywnych poczynań Rosji i Korei Północnej.

 

Na międzynarodowej scenie są aktorzy – zarówno państwa, jak i podmioty niebędące państwami – którzy nieustannie próbują testować międzynarodowy porządek prawny – zwrócił uwagę mówca. Uznał on za wyzwanie dla pokoju na świecie: nieodpowiedzialne posunięcia reżimu północnokoreańskiego i działalność Państwa Islamskiego. Oskarżył władze syryjskie o prowadzenie przeciwko własnym obywatelom wojny, która zmusiła do opuszczenia kraju setki tysięcy spośród nich.


Dla mnie i dla moich rodaków największym zmartwieniem jest jednak nasze wschodnie sąsiedztwo. Mam na myśli Rosję, która złamała normy międzynarodowe i dokonała inwazji na swoich dwóch sąsiadów, Gruzję i Ukrainę – uznał prezydent. Zarzucił Kremlowi m.in. podważanie europejskiej jedności, dążenie do odzyskania dawnych stref wpływów, a także eksport politycznej korupcji.


Ze względu na swój niezrównany potencjał Stany Zjednoczone muszą pozostać na czele. Dzisiaj przywództwo USA jest tak potrzebne, jak w czasie dwóch wojen światowych i zimnej wojny – stwierdził prezydent Duda. Podziękował też Amerykanom za zaangażowanie w polskie bezpieczeństwo. – Polska jest teraz o wiele bezpieczniejszym krajem, kiedy przyjmujemy wojska amerykańskie na naszej ziemi. Po raz pierwszy od dwustu lat powitaliśmy obcokrajowców w Polsce z otwartymi ramionami — zadeklarował.


Gość akademii West Point szeroko zaprezentował polskie zaangażowanie w działania międzynarodowe dotyczące obronności, gospodarki, infrastruktury i współpracy na rozmaitych polach, m.in. w ramach Unii Europejskiej, NATO i Trójmorza.

 


Źródło: wPolityce.pl

RoM
 

 


DATA: 2017-09-21 22:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

duda jak parobek. wszystkim butów czyścić nie zamierza więc wybrał sobie jedną parę. nie wie tylko, że ta para nóg może mieć kilkanaście par butów. niczym się nie różnią od PO
ponad 1 rok temu / obserwator
 
Sikorski składał hołd berliński, a Duda waszyngtoński. A nie można normalnie, jak przywódca dumnego kraju bez tej czołobitności.
ponad 1 rok temu / Kisielin
 
Dla mnie i dla moich rodaków największym zmartwieniem jest jednak nasze wschodnie sąsiedztwo. Mam na myśli Rosję, która złamała normy międzynarodowe i dokonała inwazji na swoich dwóch sąsiadów, Gruzję i Ukrainę ? uznał prezydent. Panie prezydencie Duda, prosze nie mowic w moim imieniu, Rosja nie jest moim zmartwieniem. To panscy sojusznicy zlamali normy miedzynarodowe wielokrotnie wiecej. Dzieki nim znalezlismy sie w sowieckim (nie rosyjskim) bloku przez 60 lat. 'Szakalzwili' najemny prezydent/gubernator jest poszukiwanym kryminalista wlasnie przez Gruzje.
ponad 1 rok temu / sab
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "54790"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.