DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Prezydent Duda w wywiadzie dla Reutera: Rosja dąży do nowej zimnej wojny. Polska poprze NATO w Syrii

Prezydent Duda w wywiadzie dla Reutera: Rosja dąży do nowej zimnej wojny. Polska poprze NATO w Syrii
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska / FORUM
#POLSKA    #ALEPPO    #DUDA    #MIEDWIEDIEW    #WOJNA    #SYRIA    #NATO    #PREZYDENT    #ROSJA    #ZIMNA WOJNA

Polski prezydent skomentował słowa rosyjskiego premiera Dymitryja Miedwiediewa, który określił stosunki Rosji z Zachodem jako zmierzające do „nowej zimnej wojny. Andrzej Duda zadeklarował też „gotowość Polski do wsparcia wysiłków NATO na rzecz zwalczania Państwa Islamskiego”.


- Jeśli pan Miedwiediew mówi o zimnej wojnie, to patrząc na rosyjskie działania jasne jest, kto dąży do nowej zimnej wojny. Jeśli ktoś podejmuje agresywne działania zbrojne na Ukrainie i w Syrii, jeśli ktoś wzmacnia swą obecność wojskową w pobliżu swych sąsiadów, to mamy jednoznaczną odpowiedź dotyczącą tego, kto chce rozpocząć nową zimną wojnę – stwierdził Duda. - Z pewnością nie jest to Polska lub sojusz NATO – doprecyzował.

Polski prezydent po raz kolejny wyraził nadzieję na rozlokowanie na terytorium Polski baz NATO.


Andrzej Duda stwierdził także, że Polska „jest gotowa uczestniczyć we wszystkich wysiłkach NATO w Syrii, ale bez wysyłania tam własnych wojsk”. Wyjaśnił jednak również, że „nie uchylamy się przed naszą odpowiedzialnością tam. Nie zapadły jeszcze żadne decyzje, ale jesteśmy członkiem Sojuszu”.


Kilka dni temu minister Krzysztof Szczerski także zapewnił, że nie ma mowy, by Polska włączyła się do wojny w Syrii. Tłumaczył wówczas słowa szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha o wysłaniu tam polskich F-16. - Szef BBN tylko potwierdził to, co wcześniej powiedział minister obrony narodowej, że Polska jest gotowa wysłać myśliwce F-16 do patrolowania przestrzeni powietrznej nad Syrią na prośbę sojuszników, ale nie nad terytorium gdzie prowadzone są walki – precyzował Szczerski.


 

Źródło: wPolityce.pl

kra

 


DATA: 2016-02-19 18:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Doprawdy, przykro mi, że głosowałam w drugiej turze na Andrzeja Dudę. Chce okupacji Polski przez obce wojska, choć dopiero 20 lat temu udało pozbyć się nam okupantów rosyjskich, daje pieniądze UPAinie, chce przelewać krew polskich żołnierzy w Syrii, a gdzie obrona suwerenności Polski, odbudowa POLSKIEJ armii, odbudowa gospodarki? Znowu tylko PR i niewolnicze umizgi do obcych? Pan Duda do pięt nie dorasta patriotom takim jak choćby Marian Kowalski czy Grzegorz Braun, tylko tak dalej, a skończy sie na jednej kadencji.
ponad 2 lata temu / Kowalska
 
Pan Duda realizuje żydowskie interesy a nie Polską Rację Stanu...To przykre...
ponad 2 lata temu / Kwal
 
Odnoszę wrażenie że Rosja walczy z jakimś ISIS a Polska wraz z NATO chce walczyć z jakimś innym ISIS. Oby się nawzajem nie wytłukli! A swoją drogą - kolejny polski "psywódca" zamierza wysyłać polskie wojsko za friko. Przecież za takie rzeczy się płaci. Można wynegocjować od Amerykanów bardzo wiele dla swojego kraju. Bierzmy przykład chociażby z Turcji.
ponad 2 lata temu / chary
 
Widać jak na dłoni, że PIS i PO to t sama partia tych samych ludzi z kanciastego stołu. Różnica w nazwie, ilości i rodzaju szkodliwych Polsce działań.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
Jezeli Prezydent Duda chce wesprzec walczacych przeciwko Panstwu Islamskiemu to najprostszym sposobem byloby udzielenie pomocy prawowitemu rzadowi Syrii.
ponad 2 lata temu / Mafra
 
a prezydent Duda postanowił dołożyć do pieca, żeby było cieplej; wszak jest zima i mamy zimną wojnę; żeby tylko nie przesadził i nie zagotował "wody" w tym "piecu"; bo jak ten "piec" ma obieg zamknięty, albo złe, marnej jakości "paliwo", to może być wielkie bum; a wtedy to może nic nie pozostać po "kotłowni"; może być nawet za późno na odbudowę, a nawet na remont; daję to pod rozwagę "palaczowi";
ponad 2 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.