DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Prezydent Duda w noworocznym orędziu o energii, bezpieczeństwie i wspólnocie

Prezydent Duda w noworocznym orędziu o energii, bezpieczeństwie i wspólnocie
Fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

W noworocznym orędziu do rodaków prezydent Andrzej Duda krótko podsumował najważniejsze w swej ocenie tematy mijającego roku i wymienił jego zdaniem istotne kwestie, które czekają Polskę podczas nadchodzących 12 miesięcy. Złożył też noworoczne życzenia.

 

 Według głowy państwa, kluczowym słowem, którym można podsumować AD 2019 jest „energia”.

- Ambicja i zapał Polaków wciąż budzą podziw! – mówił prezydent. – Tempo wzrostu gospodarczego stawia nas w czołówce państw europejskich. Kiedy rozmawiamy, słyszę często o wyższym poziomie życia polskich rodzin. O przełamaniu kolejnych barier niemożności. O nowoczesnych rozwiązaniach i inwestycjach. Także w „zieloną energię”, w czystą wodę i czyste powietrze – wymieniał. 

 

Trzymając się hasłowej konwencji Andrzej Duda wymienił też „frekwencję”. – Rekordowa liczba głosów oddanych w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu była prawdziwym sukcesem polskiej demokracji. Wszyscy możemy go sobie pogratulować. Nasza obywatelska wspólnota rośnie w siłę. A wraz z nią – Rzeczpospolita – przekonywał.

 

– Słowem roku jest także „bezpieczeństwo”. Mam wielką satysfakcję, że uczestniczyłem w negocjacjach, których efektem jest pogłębiona współpraca między członkami NATO oraz zwiększona obecność sił amerykańskich w Polsce. Trwają zakupy najnowocześniejszego uzbrojenia dla Wojska Polskiego i wspólne ćwiczenia z naszymi sojusznikami. Granice naszego kraju są dobrze strzeżone – zapewniał prezydent. Jego zdaniem, do wzmocnienia polskiego bezpieczeństwa energetycznego przyczyniły się „decyzje zapewniające nam stabilne dostawy gazu ziemnego i ropy naftowej”. Z kolei trzynasta emerytura czy świadczenie „500+” także dla pierwszych dzieci ma, w opinii Andrzeja Dudy zwiększyć bezpieczeństwo socjalne.

 

– Ufam, że będzie to rok polskich zwycięstw! – powiedział prezydent z myślą o AD 2020. – Że tym słowem, które będziemy odmieniać najczęściej w roku 2020 będzie słowo sukces. W stulecie wygranej bitwy warszawskiej 1920 roku przypomnimy zmagania, które przesądziły o wyniku wojny polsko-bolszewickiej – a także o losach świata sto lat temu – zapowiadał.

 

Andrzej Duda nie zapomniał o czekających nas wielkich imprezach sportowych, cieszących się dużym zainteresowaniem Polaków: Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej oraz letnich igrzyskach olimpijskich w Tokio. – Będziemy kibicować Biało-Czerwonym! – podkreślał prezydent, po czym przeszedł do zagadnień polityki międzynarodowej, które skwitował w bardzo krótkich słowach:  Relacje międzynarodowe to współpraca, ale też i rywalizacja. Jestem pewien, że niepodległa Polska w zjednoczonej Europie – Polska sprawnie rządzona – także w roku 2020 będzie umacniała swoją silną pozycję.

 

Na zakończenie orędzia głowa państwa złożyła rodakom noworoczne życzenia: – Życzę, aby nowy rok przyniósł Państwu wiele osobistych zwycięstw i sukcesów! Aby spełniły się Państwa pragnienia i oczekiwania. Aby powiodły się wszelkie plany. Przyjmijcie Państwo życzenia zdrowia, rodzinnego szczęścia i dostatku. Niech wzajemna życzliwość i uprzejmość pomagają nam iść przez życie ze spokojem i pogodą ducha. Jeszcze raz – wszystkiego najlepszego! Do siego roku! – powiedział prezydent.

 

 

Źródło: prezydent.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-12-31 19:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Zygmunt Jaslows czym różni się Konfederacja od KODu??? Niczym!!- ten sam Matrix,wizja biedy z nędzą ,wściekłość ,że pieniądze trafiają do zwykłych Polaków i nawet wróg- USA ten sam. Totalna opozycja antyrządowa - od Konfederacji PO Biedronia. Gratulacje!!!
7 miesięcy temu / Lustro
 
@życzenia- moze jakieś konkrety?? Bo cały twój wywód to znowu obelgi ,tym razem wobec tych co nie z Konfederacją...partią antyamerykanską a za to prorosyjską co widać po wielu wypowiedziach liderów. To już wolę starych komuchów z SLD- przynajmniej uczciwi ,bez faryzejskiej religijności i " jedynej najprawdziwszej propolskosci"...w sojuszu z naszym odwiecznym wrogiem - Rosją. Nie mam amnezji historycznej, kto nas mordował i grabił przez wieki, towarzysze z Konfederacji
7 miesięcy temu / Darius
 
Czytajcie Pismo Święte i wierzcie w Dobrą Nowinę. Życzę prezydentowi oraz Rzeczpospolitej aby nam Bóg błogosławił.
7 miesięcy temu / Second
 
@Darius: Jakiś konkret w odpowiedzi na zarzuty? To tylko drobniutki wycinek. Obiektywnie rzecz biorąc popissldpsl już zlikwidowali Polskę. To co widać jest atrapą czegoś czego nie ma. Masz typowe objawy zaburzenia o nazwie Syndrom sztokholmski ? stan psychiczny, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, wyrażający się odczuwaniem sympatii i solidarności z osobami je przetrzymującymi. Może osiągnąć taki stopień, że osoby więzione pomagają swoim prześladowcom w osiągnięciu ich celów lub w ucieczce przed policją. Syndrom ten jest skutkiem psychologicznych reakcji na silny stres oraz rezultatem podejmowanych przez porwanych prób zwrócenia się do prześladowców i wywołania u nich współczucia. Życzę rychlego powrotu do zdrowia.
7 miesięcy temu / życzenia
 
Życzenia rozumu i leku na wściekłą wątrobę życzę moim " przedmówcom.. jeśli taki jad sączy się w Nowy Rok ze zwolenników Konfederacji to broń Panie Boże Polskę przed takimi nienawistnikami - Narod podzielony to miód na serce wrogów ...i tyle w temacie pogardy dla Prezydenta RP
7 miesięcy temu / Darius
 
"Orędzie noworoczne Prezesa | UCHO PREZESA"
7 miesięcy temu / ytube
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.