DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Prezydent Duda w Kijowie zapowiedział dalsze wspieranie Ukrainy. Co z zapłatą za pomoc?

Prezydent Duda w Kijowie zapowiedział dalsze wspieranie Ukrainy. Co z zapłatą za pomoc?
FOT.REUTERS/Gleb Garanich/FORUM

Goszczący w środę w Kijowie prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że polskie władze mają zamiar nadal wspierać Ukrainę. Nie padły przy tym żadne deklaracje dotyczące ceny takiej pomocy. Czy należy się więc spodziewać, że nic nie zmieni się w relacjach Warszawy i Kijowa i nadal będziemy, jako państwo, angażować się nie oczekując nawet ciepłych gestów?

 

Prezydent Duda był jedynym przedstawicielem obcego państwa w randze głowy państwa goszczącego na 25 rocznicy ogłoszenia niepodległości przez parlament sowieckiej Ukrainy.

 

Podczas rozmowy Petro Poroszenki i Andrzeja Dudy poruszano kwestię polskiego wsparcia dla prozachodnich aspiracji Ukrainy, agresji rosyjskiej, współpracy gospodarczej oraz historycznego dialogu.

 

Prezydent RP przypomniał, że Rzeczpospolita była pierwszym państwem, które uznało niepodległość Ukrainy. Ponadto nasz kraj zawsze wspierał wschodniego sąsiada w momentach przełomowych i trudnych (pomarańczowa rewolucja, konflikt w Donbasie, aneksja Krymu przez Rosję). – Polska była, jest i wierzę w to, że będzie trwała przy Ukrainie, wspierając europejskie i transatlantyckie dążenia – powiedział w Kijowie Andrzej Duda. Polskie wsparcie docenił ukraiński prezydent Petro Poroszenko. Polityk podziękował za akty solidarności.

 

Podnoszonym w trakcie spotkania tematem były wizy dla Ukraińców chcących wjechać na terytorium Unii Europejskiej. Polska ma wspierać sąsiadów w staraniach o zniesienie wiz.

 

Andrzej Duda wraz z Poroszenką wziął udział w paradzie wojskowej z okazji 25. rocznicy uzyskania niepodległości. Panowie uczcili również pamięć 2,5 tys. żołnierzy poległych w walkach z prorosyjskimi separatystami.

 


Źródło: prezydent.pl, TVP Info

MWł
   


DATA: 2016-08-25 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@test tak, ale czy mamy wspomagać odradzanie się banderyzmu na Ukrainie? Ja uważam ze to błędna logika. Nakarm wroga ale niech wykaże dobre chęci a tutaj prędzej stracimy rękę.
ponad 3 lata temu / M
 
Maładiec!
ponad 3 lata temu / RYT
 
ukraina ledwo zipie. wlasciciwe juz nie istnieje a PiS sie jej podlizuje!co tam kresowiacy. co tam banderyzm. PiS tak nienawidzi Rosji, ze poswieci Polakow i Polske
ponad 3 lata temu / ew
 
Wstyd i hańba. Nasze władze z Prezydentem na czele, wchodzą im ...bez mydła. A oni grają z nami w durnia. Będzie trzeba, to dla swojej "wolnej" Ukrainy, znów będą Polaków "rezać". Do niczego się nie przyznają, pomniki budują, a my im wysyłamy miliardy. Wszyscy inni wiedzą kto jest kto, nie "zaszczycili" swoją obecnością w Kijowie z tej okazji, ale my ciągle gramy rolę głupków. A raczej oni, nasza, tym razem Pisowska władza. Polactwo. To przecież nie mogą być Polacy. To nie może być polski Prezydent. Ma rację ks. Międlar - żydowsko masoński globalny imperializm. Dlatego kazali milczeć. Boga się nie boją. Bo trzeba wierzyć, żeby się Go bać. Nawet Kościół nie głosi już trudnej, ale prawdy. Też członkiem tego "klubu ?
ponad 3 lata temu / Roman Dorna
 
jaki interes może mieć Polska we wspieraniu banderowskiej Ukrainy - tam na każdym kroku są symbole, flagi, pomniki i ulice Bandery i UPA - kompletnie żadnej refleksji na ten temat? ten 1 mld EUR, czy pan Duda się o niego upomniał, no bo chyba zamierzają to nam zwrócić? czy ktoś z doradców Prezydenta przegapił, że tam się już nikt nie pojawia na szczeblu prezydenckim?
ponad 3 lata temu / pytanie
 
"Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód -- nakarm go. Jeżeli pragnie -- napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj".Widać wielu o tym nie pamięta.
ponad 3 lata temu / test
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.