DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Prezydent Duda spotkał się z premierem Izraela. Rozmawiali o „prawdzie historycznej”

Prezydent Duda spotkał się z premierem Izraela. Rozmawiali o „prawdzie historycznej”
Źródło: prezydent.pl/Jakub Szymczuk/KPRP

„Kamień milowy” – tak Andrzej Duda określił podpisaną 27 czerwca polsko-izraelską deklarację dotyczącą historii obu narodów. Zdaniem prezydenta, dokument podpisany przez premierów Mateusza Morawieckiego i Binjamina Netanjahu „oddaje prawdę historyczną”.

 

Prezydent RP wziął w środę udział w 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. To jednak spotkanie z premierem Izraela Binjaminem Netanjahu stanowiło główny punkt dnia Andrzeja Dudy. Do rozmowy doszło „na marginesie” środowych obrad, a jej tematem była m.in. sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz „bieżący stan relacji dwustronnych”.

 

Mam wrażenie, że kryzys, który miał miejsce w stosunkach Polski i Izraela, już nie odgrywa żadnej roli – powiedział po zakończeniu rozmów z premierem Izraela prezydent Duda. – Nie mam żadnych wątpliwości, że relacje z Izraelem układają się bardzo dobrze. Jeżeli były jakiekolwiek zachwiania, to one dawno już nie mają miejsca. Obydwaj wyraziliśmy satysfakcję z tej deklaracji, która została podpisana pomiędzy Polską a Izraelem – dodał.

 

Prezydent zaznaczył, że polsko-izraelska deklaracja z 27 czerwca 2018 roku „oddaje rzeczywiste aspekty historyczne” i stanowi „kamień milowy we współpracy pomiędzy naszymi krajami”. – Wierzę, że ta współpraca będzie się rozwijała – oznajmił prezydent, po czym odniósł się do osób krytykujących podpisany dokument. – W każdym kraju – i w Polsce, i w Izraelu – są tacy, którym treść tej deklaracji się nie podoba, ale zawsze są tacy, którym coś się nie podoba – stwierdził Andrzej Duda.

 

Co ciekawe, przed spotkaniem Andrzeja Dudy z Binjaminem Netanjahu doszło do „nieporozumienia”. Izraelski premier został wpuszczony na salę, w której miały odbyć się rozmowy, zaś polski prezydent… musiał czekać na korytarzu, by otrzymać pozwolenie na wejście.

 

„Naszą delegację poinformowano, że pomieszczenie będzie gotowe za dwie minuty. Polski prezydent wraz z towarzyszącymi mu urzędnikami odwrócił się i odszedł, podczas gdy premier Izraela już oczekiwał w środku. Po paru chwilach zamieszania obaj przywódcy spotkali się, uścisnęli sobie ręce i przystąpili do rozmów” – relacjonuje TVN 24.

 

 

Źródło: tvp.info / dorzeczy.pl / TVN24

TK

 

 


DATA: 2018-09-27 11:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ku przypomnieniu. # 2388? ...Tabakiera... Bracia Żydzi Są tylko dodatkiem do tabakiery W węzle gordyjskim ukrytym. Ukrytym dodatkiem By jaby co i wrazie czego Rządziciele kichać nie chcieli. Autor.Janwid. Jan.11/2018 # 1893? ...Węzeł... Węzeł Gordyjski Będzie rozwiązany Gdy metoda Faraona, Która z tabakierą Jest splątała Przestanie Być utajniona I przez rządzicieli Zostanie odrzucona. Autor Janwid. Jan.11/2018 # 1570? ...Metoda Faraona... Rządziciele Od dziejów zarania Stosują metodę Faraona, Która wysługując się sługami Oraz zmodyfikowanymi ziarnami Przejmuje kontrolę nad nami oraz sejmami Mając sługi i poddanych za nic I gdy zajdzie potrzeba Wysylą ich do nieba. Autor Janwid. Aug.08/2016 ---- # 2388? ... Snuff box ... Brothers Jews they are As an addition to the snuff box In the Gordian knot hidden. A hidden addition That what and what will happen The rulers did not want to sneeze. Author. Janwid. Jan.11 / 2018 # 1893 ...Gordian knot... Gordian knot will be solved When the method of Pharaoh
ponad 1 rok temu / Janwid
 
Bóg chrześcijan nie jest Bogiem Żydów. Nie jest też Bogiem żydów, gdyż żydzi nie wierzą że Pan Jezus jest Osobą Boską. Jak widać nic się nie nauczyłeś - jak kłamałeś, tak nadal kłamiesz.
ponad 1 rok temu / do Sec
 
Chrystus powiedział "Kto się wywyzsza będzie poniżony."
ponad 1 rok temu / ba
 
Syjonizm który wyznajesz jest sprzeczny z nauką Chrystusa. Ci którzy chcą być pierwsi będą ostatnimi. Nikt nie ma obowiązku wam służyć. Wy też macie obowiązek służyć ludziom. Człowiekiem nie jest tylko żyd. My nie jesteśmy zwierzętami. Pokój polega na zaprzestaniu wyzysku innych. Talmud jest nie do pogodzenia z Ewangelią.
ponad 1 rok temu / Ces do @Sec
 
{Jeżeli były jakiekolwiek zachwiania, to one dawno już nie mają miejsca. Obydwaj wyraziliśmy satysfakcję z tej deklaracji, która została podpisana pomiędzy Polską a Izraelem ? dodał.} Dostali co trzeba, to juz stosunki sa dooobre. Przyjda po wiecej. 73 lata od zakonczenia wojny, Czekamy na przywodcow godnych majestatu Rzeczpospolitej. Cale generacje wymra, zanim sie tego doczekamy. Poki co kiwaja wyborcow jak chca.
ponad 1 rok temu / Zygmuntt Jaslowski
 
Mój Bóg Jezus Chrystus jest też Bogiem Żydów. Bog jest niezmienny. Bóg Abrahama,Izaaka I Jakuba to ten sam Bóg, który umarł za nas na krzyżu.Juz Izajasz napisał, że Bóg zamknął oczy żydom by nie rozpoznali. Bóg dał żydom błogosławieństwo i przekleństwo. Czasami ich rozprasza, a ostatnio ich zebrał jak obiecał. Nie zmienił swego słowa względem żydów. To my jesteśmy wszczepieni do Izraela. A czy jestesmy lepsi od żydów? Czytajcie listy do 7 kościołów.
ponad 1 rok temu / Sec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.