DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@gość daliśmy się oszukać, kreował się na katolika i patriotę... Wilk w owczej skórze... Obawiam się że taki nic nie znaczący to on nie jest, bo może bardzo zaszkodzić i myślę że to jest jego zadanie i że wie co robi, że celowo rozmywa pewne sprawy, żeby tym łatwiej przemycić do naszych glów to, co chce przemycić. On nie jest głupi, tylko perfidny. Ciekawe czy to puszczą...
4 miesiące temu / Polka
 
Do zapominalskich. Prezydent Duda mówił już o tym podczas kampanii wyborczej. Dobrze gada. Co komu przeszkadza, że dwóch facetów będzie się finansowo rozliczać itd. Przypomnę, że już dwóch gejów w Krakowie założyło sobie taką spółkę cywilnoprawną i przyjęło swoje nazwiska. I dobrze prezydent zaznaczył czym jest małżeństwo wg konstytucji. I dobrze mówi, że nie powinno być zboczonych parad homoseksualnych jak i heteroseksualnych @Wasyl-krk A co przeszkadza komuś zrobienie takiej spółki cywilnoprawnej i wspólne i uczciwe rozliczanie podatków?
4 miesiące temu / trooper
 
Nie wiem jak inni, ja z braku lepszych kandydatów głosuję na konferencję, bo obłuda pis mnie coraz bardziej przeraża...
4 miesiące temu / Polka
 
prymas/kard. August Hlond
4 miesiące temu / 3/10. Dzięki w
 
Tylko dziwić może fakt, jak wielu z komentujących tu głosowało na pada, ja oddałem głos na GB. Nie mam współudziału w złych czynach pada - karła moralnego i nic nie znaczącej marionetki politycznej.
4 miesiące temu / gość
 
To jest mowa wykrętna. Jak zwykle. Ponieważ od bardzo wielu lat w szpitalach i przychodniach i podobnych placówkach można podać dane kontaktowe osoby lub osób, nie koniecznie z bliskiej rodziny, które mogą być informowane o stanie i sposobie leczenia pacjenta. Więc niech Pan Prezydent nie kombinuje i nie mąci nam w głowach piękną mową o "wspólnym dobru".
4 miesiące temu / Noe
 
Panie Duda. Czy tzw trójkaty, czworokąty i związki poligamiczne tez Pan chce zalegalizować zgodnie z zasadą "miłość nie wyklucza"? Np jeden islamista i 10 islamitek. W końcu "love is love" prawda?
4 miesiące temu / Wasyl-krk
 
Właśnie Duda stracił mój głos.
4 miesiące temu / Aleks
 
To podstepne tlumaczenie
4 miesiące temu / Azad
 
Czy ktoś ma jakieś złudzenia komu ten pan służy ? Dziś też bredził na jakimś wiecu w Polsce że konstytucję chce razem z Pisem zmieniać , chcą żeby było w niej zawarte nasze stałe członkostwo w diabelskiej Unii Europejskiej . Tragedia jakaś to co oni nam szykują. Banda zdrajców!!
4 miesiące temu / Wolny
 
Polska będzie wielka jedynie z Panem Jezusem to obietnica samego Pana . Więc zwróćmy się do Niego.
4 miesiące temu / Patriota
 
Przeciez to jest wierutna bzdura i nonsens, po co zwielokrotniac ustawy skoro gdy chodzi o dowiadywanie sie o zdrowie osoby najblizszej, tzw next of kin w angielskim to to przeciez funkcjonuje i nikt nie cierpi z tego powodu, ze nie moze sie dowiedziec o zdrowie najblizszej osoby. Dziwie sie P. prezydentowi, przecie to nic innego tylko otwarcie furtki do tego co juz istnieje wlasciwie w calej Europie, a przeciez Cesr mamy tego samego wiec musi ujednolicic prawo, a ze Polacy tego nie chwytaja to trzeba ich oglupic wlsie wtaki sposob. Nie dajmy sie nabierac. Widzialem jak sprawy wygladaly w UK w 2005 i potem w 2014. Prawie ta sama narracja.
4 miesiące temu / Azad
 
@axe Obawiam się, że w przypadku Dudy proporcje są odwrotne i to diablu stawia świeczkę, a Bogu daje ogarek.
4 miesiące temu / zgred
 
Bez związków mogą żyć i dowiadywać się o danej osobie Sąsiad o sąsiada się dowiaduje i nie ma nim związku
4 miesiące temu / Pl
 
Jak śmiesz porównywać dudusia do Króla Dawida??
4 miesiące temu / Do @second
 
Czasami mowicie jak Jerzy Owsiak. On też wyraził nadzieję, że Polska będzie współpracować z Rosją, i też nienawidzi PISu. Najlepszy czas dla Polski, prezydent najlepszy w historii, a wy ciągle narzekacie. Jesli zgrzeszy lub popełni błąd, odpowie przed Najwyższym, który go ustanowił naszym przywódcą. Nawet król Dawid popełniał bledy. A Salomon? Zostawcie sadzenie Bogu.
4 miesiące temu / Second
 
Panie Robi - 'partner' to nie jest rodzina.
4 miesiące temu / Monarchista
 
O. Pelanowski wypowiedział proroctwo o prezydencie Dudzie. Myślę, ze prezydent też je zna. Obrał Chrystusa za króla a teraz kłania się bałwanowi LGBT. Módlmy się za niego.
4 miesiące temu / PL
 
Każdy Polak ma takie same prawa. Najbliższa rodzina chorego musi mieć podpisane w szpitalu upoważnienia i decyzje osób uprawnionych.
4 miesiące temu / Robi
 
Widzę że mój wpis nie przeszedł cenzury... Trudno i szkoda że nawet na tym portalu nie można mówić pewnych niewygodnych prawd. W skrócie PAD może okazać się bardzo niebezpieczny dla Polski i Polskości...
4 miesiące temu / Polka
 
Dudek niskich lotów. Ani na pis ani na dudka głosować nie można.
4 miesiące temu / Gość
 
Bóg ukarał Izraelitow, którzy ciagle narzekali.
4 miesiące temu / Second
 
Blokada reformy sądów pokazała że Prezydent-Guma jest za a nawet przeciw
4 miesiące temu / Darius
 
Jak wspomniał Prezydent w Konstytucji jest zapis o małżeństwie to taki powinien dotyczyć zwiazkow partnerskich jako zwiazku przedmalzenskiego i nic po zatym.
4 miesiące temu / Mirosław Sierp
 
Widac ze pan prezydent ma zamiar zmienic plec I juz sie do tego przygotowuje. Widac ze kocha parady lgbt.
4 miesiące temu / polak
 
ZDRADA,ZDRADA,PO TRZYKROĆ ZDRADA!
4 miesiące temu / ROMAN
 
Jeśli Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, że umiłował szczególnie Polskę i, że z Ojczyzny naszej wyjdzie iskra, to jest to warunkowe, ale jest nadzieja. A ta nadzieja jest w poście, modlitwie, pokucie - wynagradzaniu Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech zżymajmy się zatem na to, kto i kiedy nas oszukany, ale módlmy się o Bożą wolność dla tych, którzy będą decydować. O dar umiejętności od Ducha św., aby wbrew międzynarodowej nawale i uwikłaniu w neobolszewickie programy społeczne - powiedzieć twardo nie. Słowacja potrafiła, Chorwacja potrafi, to czemu my, dumni z bycia katolikami i miłości do Matki Bożej, Polacy, mielibyśmy przepaść?
4 miesiące temu / Eliasz
 
Prezydent chyba nie wie co mowi . Skoro jest katolikiem to powinien wiedziec że sakramentalny zwiazek małżenski nie jest wymysłem ludzkim ale Boskim . Jezeli prezydent podaje jakas alternatywe tzn jakies zwiazki partnerskie i stawia rownolegle obok sakramentu małzenskiego na tym samym poziomie , to raczej nie jest katolikiem , ale piłatem ktory umywa ręce , ktory realizuje ideologie liberałow ktorym zalezy wlasnie na robtacochceta i zwiazkach homo , legalnych swieckich
4 miesiące temu / rozdwojenie
 
Nie atakujcie Polski, Polaków, Kościoła katolickiego, Patriotyzmu, nie wyszydzajcie naszych świętych polskich symboli, a wtedy nie będziecie nazywani "Tęczową Zarazą"!
4 miesiące temu / Krzsiek
 
Sodoma, Gomora i trzy inne miasta zostały zniszczone ogniem spadającym z nieba.
4 miesiące temu / Sal
 
Trzeba bezzwłocznie rozpocząć krucjatę różańcową by te władze, w przypadku których jest to możliwe, odrzuciły wszelkie tego typu pomysły.
4 miesiące temu / Mugenzai
 
O! Jakie głosy zaskoczenia. Pierwsze 3 miesiące tej prezydentury wszystko wyjaśniły. Nie ma tu żadnego zaskoczenia.
4 miesiące temu / Xyz
 
@ Ann: Dokładnie to samo chciałem powiedzieć! Chyba zmęczyła go prezydentura i chce sobie zwyczajnie odpocząć. Wolna wola!
4 miesiące temu / Karol
 
Cyt." Prezydent zaznaczył jednocześnie, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Dodał także, że jest przeciwny publicznemu epatowaniu seksualnością, z czym można się spotkać na różnego rodzaju paradach." no te parady to akurat nie sa na pustyni tylko w kraju ktorego Pan jest Prezydentem czy Pan jest Prezydentem na pustyni a my widzimy fatamorgane?
4 miesiące temu / Nick
 
Cieszę się że się ujawnił. Wiem na kogo mam NIE oddawać swojego głosu. Dziękuję Panie Prezydencie...
4 miesiące temu / Ann
 
Dowiadywać się o zdrowie moze każdy wskazany przez pacjenta z imienia i nazwiska oraz numeru PESEL w oświadczeniu, jakie pacjent podpisuje podejmując leczenie. Pan Prezydent podobno jest doktorem prawa, a takiego szczegółu nie zna? Co do dziedziczenia, można każdej osobie lub organizacji zapisać spadek. Jeśli ci ludzie nie chcą płacić podatku spadkowego, to niech jeden adoptuje w sądzie drugiego. Można adoptować osobę dorosłą i nadać jej swoje nazwisko. Warto znać te argumenty i odrzucać te łzawe historyjki o homoseksualistach, którzy nie mogą odwiedzać się w szpitalach. Chyba każdy z nas kiedyś odwiedzał w szpitalu osobę obcą, np. kolegę ze szkoły, koleżankę z pracy, sąsiadkę, itp. Do szpitala można bez trudu wejść, chyba, że panuje jakaś epidemia, np. grypy, albo pacjent leży na OIOmie. Więc niech tęczowa zaraza przestanie kłamać i agitować. Obecny porządek prawny umożliwia parom homoseksualnym dziedziczenie i odwiedzania się w szpitalu. Osoby żyjące w konkubinatach to potwierdz
4 miesiące temu / Zdrowy Rozsąde
 
Kiedy wypelniasz druk wyboru lekarza rodzinnego wpisujesz osoby upoważnione do uzyskiwania informacji o twoim zdrowiu. Możesz wpisać kogokolwiek. System elektroniczny przekazuje tę twoja decyzję do każdego szpitala. Duda kombinuje, czyni pierwszy krok do zalegalizowanej pedofilii.
4 miesiące temu / osa
 
Judeochrzescijanin i do tego demokrata Duda. Oto system, cały on.
4 miesiące temu / anty
 
Z prawniczego punktu widzenia można powiedzieć tak. Można zastanowić się nad zmianami niektórych przepisów, żeby ułatwić kontakty itd. parze homoseksualistom. Oczywiście, tylko jeżeli jest to potrzebne i ZGODNE z obowiązującym prawem i jego wartościami. Jest problem p. wspólnotowego UE, ale to inny problem. Natomiast nadawanie takiemu związkami jakichkolwiek podobieństw do instytucji małżeństwa może być tylko szkodliwe. Osłabia rozumienie małżeństwa i jest palcem, po którym ideologia LGBT zarząda ręki, mózgu, serca i w końcu duszy.
4 miesiące temu / Bronisław
 
Do Łukasz- zależy dla kogo!
4 miesiące temu / Gosc
 
Ja na Dude nie zagłosuje .
4 miesiące temu / Joanna
 
Przecież to było do przewidzenia. Polska zawsze idzie śladem Zachodu.
4 miesiące temu / TZ.
 
Już dawno związki partnerskie powinny być wprowadzone.
4 miesiące temu / Łukasz
 
Pan Duda dokonuje umizgów w polskojęzycznej i antypolskiej telewizji do "tenczowego" elektoratu, podążającego za neomarksistowską ideologią, nawałą współczenej bolszewii. +++ "Tenczowa" rewolucja dokona się, jeśli nie zwrócimy się do Matki Bożej, naszej Królowej. Ona nas nauczy wszystkiego, począwszy od PIĘKNEJ MIŁOŚCI. +++ Dlatego wołamy: "Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."
4 miesiące temu / Jurek
 
Zdrajca!
4 miesiące temu / Gosc
 
Nie piszmy "tęczowa rewolucja"; piszmy "tenczowa"!
4 miesiące temu / Jurek
 
Katolicki prezydent
4 miesiące temu / Leon
 
ale relatywizuje, podpisujcie konwencje stambulskie, wymyślajcie nowe prawa, które na zasadzie wyłomu, szczelinę dla cyrografu znajdą i róbcie dalej idiotów z ludzi, wstyd!!! Taki przykład naszej masonerii patriotycznej niby tutaj zachowuje uczucia patriotyczne, a ogarek diabłu musi zawsze postawić.
4 miesiące temu / axe
 
I tak pomalutku Pis ewolucyjnie wprowadzi nas w nowa rzeczywistosc. A TVP nam to swietnie wytlumaczy.
4 miesiące temu / qba
 
PiS po raz kolejny mac i zamaca wode rzeczywistosci. O stan zdrowia moze sie dowiedziec kazdy, kogo chory upowazni, nie trzeba do tego ustaw. Znow dzielny socjalizm waczy z problemami, ktorych nie ma. Sciema czerwonych, co to chca byc katolikami, farbowany lis! Dla jednych zwiaze, cywilny wystarczy aby sie dowaidywac o stan zdrowiw, po slubie tez mozna sie informowac. Kombinuje PiS, jak kupionych glosow nie stracic, kupionych za 500 zl., a zysakac teczowe. Ludzie jeszcze czerwonym klaszcza!
4 miesiące temu / Trad
 
Nie łudźmy się. Zawsze znajdą "właściwe określenie" i ścieżkę na "jedynie słusznym" komunistycznym kursie. Tęczowa czy czerwona, to nie ma znaczenia. Musieli zmienić jedynie swoje wstępne metody. Stare wracają już na Ukrainie jako etap docelowy, a po protestach przeciw 447 i u nas. Brawo PiS.
4 miesiące temu / det
 
Wszystko podpisze, co mu będzie nakazane podpisać. To ich człowiek.
4 miesiące temu / Obcy Astronom
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.