DZIŚ JEST:   18   SIERPNIA   2019 r.

XX Niedziela zwykła
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@gość daliśmy się oszukać, kreował się na katolika i patriotę... Wilk w owczej skórze... Obawiam się że taki nic nie znaczący to on nie jest, bo może bardzo zaszkodzić i myślę że to jest jego zadanie i że wie co robi, że celowo rozmywa pewne sprawy, żeby tym łatwiej przemycić do naszych glów to, co chce przemycić. On nie jest głupi, tylko perfidny. Ciekawe czy to puszczą...
12 dni temu / Polka
 
Do zapominalskich. Prezydent Duda mówił już o tym podczas kampanii wyborczej. Dobrze gada. Co komu przeszkadza, że dwóch facetów będzie się finansowo rozliczać itd. Przypomnę, że już dwóch gejów w Krakowie założyło sobie taką spółkę cywilnoprawną i przyjęło swoje nazwiska. I dobrze prezydent zaznaczył czym jest małżeństwo wg konstytucji. I dobrze mówi, że nie powinno być zboczonych parad homoseksualnych jak i heteroseksualnych @Wasyl-krk A co przeszkadza komuś zrobienie takiej spółki cywilnoprawnej i wspólne i uczciwe rozliczanie podatków?
12 dni temu / trooper
 
Nie wiem jak inni, ja z braku lepszych kandydatów głosuję na konferencję, bo obłuda pis mnie coraz bardziej przeraża...
12 dni temu / Polka
 
prymas/kard. August Hlond
12 dni temu / 3/10. Dzięki w
 
Tylko dziwić może fakt, jak wielu z komentujących tu głosowało na pada, ja oddałem głos na GB. Nie mam współudziału w złych czynach pada - karła moralnego i nic nie znaczącej marionetki politycznej.
12 dni temu / gość
 
To jest mowa wykrętna. Jak zwykle. Ponieważ od bardzo wielu lat w szpitalach i przychodniach i podobnych placówkach można podać dane kontaktowe osoby lub osób, nie koniecznie z bliskiej rodziny, które mogą być informowane o stanie i sposobie leczenia pacjenta. Więc niech Pan Prezydent nie kombinuje i nie mąci nam w głowach piękną mową o "wspólnym dobru".
12 dni temu / Noe
 
Panie Duda. Czy tzw trójkaty, czworokąty i związki poligamiczne tez Pan chce zalegalizować zgodnie z zasadą "miłość nie wyklucza"? Np jeden islamista i 10 islamitek. W końcu "love is love" prawda?
12 dni temu / Wasyl-krk
 
Właśnie Duda stracił mój głos.
13 dni temu / Aleks
 
To podstepne tlumaczenie
13 dni temu / Azad
 
Czy ktoś ma jakieś złudzenia komu ten pan służy ? Dziś też bredził na jakimś wiecu w Polsce że konstytucję chce razem z Pisem zmieniać , chcą żeby było w niej zawarte nasze stałe członkostwo w diabelskiej Unii Europejskiej . Tragedia jakaś to co oni nam szykują. Banda zdrajców!!
13 dni temu / Wolny
 
Polska będzie wielka jedynie z Panem Jezusem to obietnica samego Pana . Więc zwróćmy się do Niego.
13 dni temu / Patriota
 
Przeciez to jest wierutna bzdura i nonsens, po co zwielokrotniac ustawy skoro gdy chodzi o dowiadywanie sie o zdrowie osoby najblizszej, tzw next of kin w angielskim to to przeciez funkcjonuje i nikt nie cierpi z tego powodu, ze nie moze sie dowiedziec o zdrowie najblizszej osoby. Dziwie sie P. prezydentowi, przecie to nic innego tylko otwarcie furtki do tego co juz istnieje wlasciwie w calej Europie, a przeciez Cesr mamy tego samego wiec musi ujednolicic prawo, a ze Polacy tego nie chwytaja to trzeba ich oglupic wlsie wtaki sposob. Nie dajmy sie nabierac. Widzialem jak sprawy wygladaly w UK w 2005 i potem w 2014. Prawie ta sama narracja.
13 dni temu / Azad
 
@axe Obawiam się, że w przypadku Dudy proporcje są odwrotne i to diablu stawia świeczkę, a Bogu daje ogarek.
13 dni temu / zgred
 
Bez związków mogą żyć i dowiadywać się o danej osobie Sąsiad o sąsiada się dowiaduje i nie ma nim związku
13 dni temu / Pl
 
Jak śmiesz porównywać dudusia do Króla Dawida??
13 dni temu / Do @second
 
Czasami mowicie jak Jerzy Owsiak. On też wyraził nadzieję, że Polska będzie współpracować z Rosją, i też nienawidzi PISu. Najlepszy czas dla Polski, prezydent najlepszy w historii, a wy ciągle narzekacie. Jesli zgrzeszy lub popełni błąd, odpowie przed Najwyższym, który go ustanowił naszym przywódcą. Nawet król Dawid popełniał bledy. A Salomon? Zostawcie sadzenie Bogu.
13 dni temu / Second
 
Panie Robi - 'partner' to nie jest rodzina.
13 dni temu / Monarchista
 
O. Pelanowski wypowiedział proroctwo o prezydencie Dudzie. Myślę, ze prezydent też je zna. Obrał Chrystusa za króla a teraz kłania się bałwanowi LGBT. Módlmy się za niego.
13 dni temu / PL
 
Każdy Polak ma takie same prawa. Najbliższa rodzina chorego musi mieć podpisane w szpitalu upoważnienia i decyzje osób uprawnionych.
13 dni temu / Robi
 
Widzę że mój wpis nie przeszedł cenzury... Trudno i szkoda że nawet na tym portalu nie można mówić pewnych niewygodnych prawd. W skrócie PAD może okazać się bardzo niebezpieczny dla Polski i Polskości...
13 dni temu / Polka
 
Dudek niskich lotów. Ani na pis ani na dudka głosować nie można.
13 dni temu / Gość
 
Bóg ukarał Izraelitow, którzy ciagle narzekali.
13 dni temu / Second
 
Blokada reformy sądów pokazała że Prezydent-Guma jest za a nawet przeciw
13 dni temu / Darius
 
Jak wspomniał Prezydent w Konstytucji jest zapis o małżeństwie to taki powinien dotyczyć zwiazkow partnerskich jako zwiazku przedmalzenskiego i nic po zatym.
13 dni temu / Mirosław Sierp
 
Widac ze pan prezydent ma zamiar zmienic plec I juz sie do tego przygotowuje. Widac ze kocha parady lgbt.
13 dni temu / polak
 
ZDRADA,ZDRADA,PO TRZYKROĆ ZDRADA!
13 dni temu / ROMAN
 
Jeśli Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, że umiłował szczególnie Polskę i, że z Ojczyzny naszej wyjdzie iskra, to jest to warunkowe, ale jest nadzieja. A ta nadzieja jest w poście, modlitwie, pokucie - wynagradzaniu Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech zżymajmy się zatem na to, kto i kiedy nas oszukany, ale módlmy się o Bożą wolność dla tych, którzy będą decydować. O dar umiejętności od Ducha św., aby wbrew międzynarodowej nawale i uwikłaniu w neobolszewickie programy społeczne - powiedzieć twardo nie. Słowacja potrafiła, Chorwacja potrafi, to czemu my, dumni z bycia katolikami i miłości do Matki Bożej, Polacy, mielibyśmy przepaść?
13 dni temu / Eliasz
 
Prezydent chyba nie wie co mowi . Skoro jest katolikiem to powinien wiedziec że sakramentalny zwiazek małżenski nie jest wymysłem ludzkim ale Boskim . Jezeli prezydent podaje jakas alternatywe tzn jakies zwiazki partnerskie i stawia rownolegle obok sakramentu małzenskiego na tym samym poziomie , to raczej nie jest katolikiem , ale piłatem ktory umywa ręce , ktory realizuje ideologie liberałow ktorym zalezy wlasnie na robtacochceta i zwiazkach homo , legalnych swieckich
13 dni temu / rozdwojenie
 
Nie atakujcie Polski, Polaków, Kościoła katolickiego, Patriotyzmu, nie wyszydzajcie naszych świętych polskich symboli, a wtedy nie będziecie nazywani "Tęczową Zarazą"!
13 dni temu / Krzsiek
 
Sodoma, Gomora i trzy inne miasta zostały zniszczone ogniem spadającym z nieba.
13 dni temu / Sal
 
Trzeba bezzwłocznie rozpocząć krucjatę różańcową by te władze, w przypadku których jest to możliwe, odrzuciły wszelkie tego typu pomysły.
13 dni temu / Mugenzai
 
O! Jakie głosy zaskoczenia. Pierwsze 3 miesiące tej prezydentury wszystko wyjaśniły. Nie ma tu żadnego zaskoczenia.
13 dni temu / Xyz
 
@ Ann: Dokładnie to samo chciałem powiedzieć! Chyba zmęczyła go prezydentura i chce sobie zwyczajnie odpocząć. Wolna wola!
13 dni temu / Karol
 
Cyt." Prezydent zaznaczył jednocześnie, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Dodał także, że jest przeciwny publicznemu epatowaniu seksualnością, z czym można się spotkać na różnego rodzaju paradach." no te parady to akurat nie sa na pustyni tylko w kraju ktorego Pan jest Prezydentem czy Pan jest Prezydentem na pustyni a my widzimy fatamorgane?
13 dni temu / Nick
 
Cieszę się że się ujawnił. Wiem na kogo mam NIE oddawać swojego głosu. Dziękuję Panie Prezydencie...
13 dni temu / Ann
 
Dowiadywać się o zdrowie moze każdy wskazany przez pacjenta z imienia i nazwiska oraz numeru PESEL w oświadczeniu, jakie pacjent podpisuje podejmując leczenie. Pan Prezydent podobno jest doktorem prawa, a takiego szczegółu nie zna? Co do dziedziczenia, można każdej osobie lub organizacji zapisać spadek. Jeśli ci ludzie nie chcą płacić podatku spadkowego, to niech jeden adoptuje w sądzie drugiego. Można adoptować osobę dorosłą i nadać jej swoje nazwisko. Warto znać te argumenty i odrzucać te łzawe historyjki o homoseksualistach, którzy nie mogą odwiedzać się w szpitalach. Chyba każdy z nas kiedyś odwiedzał w szpitalu osobę obcą, np. kolegę ze szkoły, koleżankę z pracy, sąsiadkę, itp. Do szpitala można bez trudu wejść, chyba, że panuje jakaś epidemia, np. grypy, albo pacjent leży na OIOmie. Więc niech tęczowa zaraza przestanie kłamać i agitować. Obecny porządek prawny umożliwia parom homoseksualnym dziedziczenie i odwiedzania się w szpitalu. Osoby żyjące w konkubinatach to potwierdz
13 dni temu / Zdrowy Rozsąde
 
Kiedy wypelniasz druk wyboru lekarza rodzinnego wpisujesz osoby upoważnione do uzyskiwania informacji o twoim zdrowiu. Możesz wpisać kogokolwiek. System elektroniczny przekazuje tę twoja decyzję do każdego szpitala. Duda kombinuje, czyni pierwszy krok do zalegalizowanej pedofilii.
13 dni temu / osa
 
Judeochrzescijanin i do tego demokrata Duda. Oto system, cały on.
13 dni temu / anty
 
Z prawniczego punktu widzenia można powiedzieć tak. Można zastanowić się nad zmianami niektórych przepisów, żeby ułatwić kontakty itd. parze homoseksualistom. Oczywiście, tylko jeżeli jest to potrzebne i ZGODNE z obowiązującym prawem i jego wartościami. Jest problem p. wspólnotowego UE, ale to inny problem. Natomiast nadawanie takiemu związkami jakichkolwiek podobieństw do instytucji małżeństwa może być tylko szkodliwe. Osłabia rozumienie małżeństwa i jest palcem, po którym ideologia LGBT zarząda ręki, mózgu, serca i w końcu duszy.
13 dni temu / Bronisław
 
Do Łukasz- zależy dla kogo!
13 dni temu / Gosc
 
Ja na Dude nie zagłosuje .
13 dni temu / Joanna
 
Przecież to było do przewidzenia. Polska zawsze idzie śladem Zachodu.
13 dni temu / TZ.
 
Już dawno związki partnerskie powinny być wprowadzone.
13 dni temu / Łukasz
 
Pan Duda dokonuje umizgów w polskojęzycznej i antypolskiej telewizji do "tenczowego" elektoratu, podążającego za neomarksistowską ideologią, nawałą współczenej bolszewii. +++ "Tenczowa" rewolucja dokona się, jeśli nie zwrócimy się do Matki Bożej, naszej Królowej. Ona nas nauczy wszystkiego, począwszy od PIĘKNEJ MIŁOŚCI. +++ Dlatego wołamy: "Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."
13 dni temu / Jurek
 
Zdrajca!
13 dni temu / Gosc
 
Nie piszmy "tęczowa rewolucja"; piszmy "tenczowa"!
13 dni temu / Jurek
 
Katolicki prezydent
13 dni temu / Leon
 
ale relatywizuje, podpisujcie konwencje stambulskie, wymyślajcie nowe prawa, które na zasadzie wyłomu, szczelinę dla cyrografu znajdą i róbcie dalej idiotów z ludzi, wstyd!!! Taki przykład naszej masonerii patriotycznej niby tutaj zachowuje uczucia patriotyczne, a ogarek diabłu musi zawsze postawić.
13 dni temu / axe
 
I tak pomalutku Pis ewolucyjnie wprowadzi nas w nowa rzeczywistosc. A TVP nam to swietnie wytlumaczy.
13 dni temu / qba
 
PiS po raz kolejny mac i zamaca wode rzeczywistosci. O stan zdrowia moze sie dowiedziec kazdy, kogo chory upowazni, nie trzeba do tego ustaw. Znow dzielny socjalizm waczy z problemami, ktorych nie ma. Sciema czerwonych, co to chca byc katolikami, farbowany lis! Dla jednych zwiaze, cywilny wystarczy aby sie dowaidywac o stan zdrowiw, po slubie tez mozna sie informowac. Kombinuje PiS, jak kupionych glosow nie stracic, kupionych za 500 zl., a zysakac teczowe. Ludzie jeszcze czerwonym klaszcza!
13 dni temu / Trad
 
Nie łudźmy się. Zawsze znajdą "właściwe określenie" i ścieżkę na "jedynie słusznym" komunistycznym kursie. Tęczowa czy czerwona, to nie ma znaczenia. Musieli zmienić jedynie swoje wstępne metody. Stare wracają już na Ukrainie jako etap docelowy, a po protestach przeciw 447 i u nas. Brawo PiS.
13 dni temu / det
 
Wszystko podpisze, co mu będzie nakazane podpisać. To ich człowiek.
13 dni temu / Obcy Astronom
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.