DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Prezydent Duda podpisze ustawę o związkach partnerskich? „To zależy od jej treści”

Prezydent Duda podpisze ustawę o związkach partnerskich? „To zależy od jej treści”
Prezydent Andrzej Duda, fot. printscreen YouTube

Jeżeli byłaby jakaś propozycja stworzenia czegoś na kształt jakiejś ustawy o osobie najbliższej, by można było się wzajemnie dowiadywać np. o swoje zdrowie (...), dlaczego ma nie być takiej ustawy – tymi słowami prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News o ewentualne podpisanie ustawy dotyczącej związków partnerskich. – Wszystko zależy od treści – podkreślił prezydent.

 

Prezydent zaznaczył, że gdyby taka ustawa weszła w życie, to „mogłaby służyć wszystkim obywatelom, a nie jedynie konkretnym grupom”. – Ona będzie wtedy służyła wszystkim, nie tylko osobom o preferencjach homoseksualnych, ale także wielu osobom o preferencjach heteroseksualnych. Będzie ustawą dla wszystkich – powiedział Andrzej Duda.

 

Zapytany przez Rymanowskiego, czy zainicjuje proces ustawodawczy w ten sprawie, prezydent odparł, że jeżeli taka propozycja padnie, to on będzie „ją rozważał”.

 

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Dodał także, że jest przeciwny publicznemu epatowaniu seksualnością, z czym można się spotkać na różnego rodzaju paradach.

 

Bardzo często widzimy różnego rodzaju demonstracje półnagości itd. gdzieś na ulicach w różnych miejscach na świecie, to nie jest coś, co mi odpowiada. I to nie ma znaczenia, czy to są demonstracje o charakterze homoseksualnym, czy heteroseksualnym – mówił Andrzej Duda.

 

Źródło: Polsat News

TK


DATA: 2019-08-04 08:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@gość daliśmy się oszukać, kreował się na katolika i patriotę... Wilk w owczej skórze... Obawiam się że taki nic nie znaczący to on nie jest, bo może bardzo zaszkodzić i myślę że to jest jego zadanie i że wie co robi, że celowo rozmywa pewne sprawy, żeby tym łatwiej przemycić do naszych glów to, co chce przemycić. On nie jest głupi, tylko perfidny. Ciekawe czy to puszczą...
ponad 1 rok temu / Polka
 
Do zapominalskich. Prezydent Duda mówił już o tym podczas kampanii wyborczej. Dobrze gada. Co komu przeszkadza, że dwóch facetów będzie się finansowo rozliczać itd. Przypomnę, że już dwóch gejów w Krakowie założyło sobie taką spółkę cywilnoprawną i przyjęło swoje nazwiska. I dobrze prezydent zaznaczył czym jest małżeństwo wg konstytucji. I dobrze mówi, że nie powinno być zboczonych parad homoseksualnych jak i heteroseksualnych @Wasyl-krk A co przeszkadza komuś zrobienie takiej spółki cywilnoprawnej i wspólne i uczciwe rozliczanie podatków?
ponad 1 rok temu / trooper
 
Nie wiem jak inni, ja z braku lepszych kandydatów głosuję na konferencję, bo obłuda pis mnie coraz bardziej przeraża...
ponad 1 rok temu / Polka
 
prymas/kard. August Hlond
ponad 1 rok temu / 3/10. Dzięki w
 
Tylko dziwić może fakt, jak wielu z komentujących tu głosowało na pada, ja oddałem głos na GB. Nie mam współudziału w złych czynach pada - karła moralnego i nic nie znaczącej marionetki politycznej.
ponad 1 rok temu / gość
 
To jest mowa wykrętna. Jak zwykle. Ponieważ od bardzo wielu lat w szpitalach i przychodniach i podobnych placówkach można podać dane kontaktowe osoby lub osób, nie koniecznie z bliskiej rodziny, które mogą być informowane o stanie i sposobie leczenia pacjenta. Więc niech Pan Prezydent nie kombinuje i nie mąci nam w głowach piękną mową o "wspólnym dobru".
ponad 1 rok temu / Noe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.