DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Prezydent Duda podpisze ustawę o związkach partnerskich? „To zależy od jej treści”

Prezydent Duda podpisze ustawę o związkach partnerskich? „To zależy od jej treści”
Prezydent Andrzej Duda, fot. printscreen YouTube

Jeżeli byłaby jakaś propozycja stworzenia czegoś na kształt jakiejś ustawy o osobie najbliższej, by można było się wzajemnie dowiadywać np. o swoje zdrowie (...), dlaczego ma nie być takiej ustawy – tymi słowami prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie Bogdana Rymanowskiego na antenie Polsat News o ewentualne podpisanie ustawy dotyczącej związków partnerskich. – Wszystko zależy od treści – podkreślił prezydent.

 

Prezydent zaznaczył, że gdyby taka ustawa weszła w życie, to „mogłaby służyć wszystkim obywatelom, a nie jedynie konkretnym grupom”. – Ona będzie wtedy służyła wszystkim, nie tylko osobom o preferencjach homoseksualnych, ale także wielu osobom o preferencjach heteroseksualnych. Będzie ustawą dla wszystkich – powiedział Andrzej Duda.

 

Zapytany przez Rymanowskiego, czy zainicjuje proces ustawodawczy w ten sprawie, prezydent odparł, że jeżeli taka propozycja padnie, to on będzie „ją rozważał”.

 

Prezydent zaznaczył jednocześnie, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Dodał także, że jest przeciwny publicznemu epatowaniu seksualnością, z czym można się spotkać na różnego rodzaju paradach.

 

Bardzo często widzimy różnego rodzaju demonstracje półnagości itd. gdzieś na ulicach w różnych miejscach na świecie, to nie jest coś, co mi odpowiada. I to nie ma znaczenia, czy to są demonstracje o charakterze homoseksualnym, czy heteroseksualnym – mówił Andrzej Duda.

 

Źródło: Polsat News

TK


DATA: 2019-08-04 08:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@gość daliśmy się oszukać, kreował się na katolika i patriotę... Wilk w owczej skórze... Obawiam się że taki nic nie znaczący to on nie jest, bo może bardzo zaszkodzić i myślę że to jest jego zadanie i że wie co robi, że celowo rozmywa pewne sprawy, żeby tym łatwiej przemycić do naszych glów to, co chce przemycić. On nie jest głupi, tylko perfidny. Ciekawe czy to puszczą...
17 dni temu / Polka
 
Do zapominalskich. Prezydent Duda mówił już o tym podczas kampanii wyborczej. Dobrze gada. Co komu przeszkadza, że dwóch facetów będzie się finansowo rozliczać itd. Przypomnę, że już dwóch gejów w Krakowie założyło sobie taką spółkę cywilnoprawną i przyjęło swoje nazwiska. I dobrze prezydent zaznaczył czym jest małżeństwo wg konstytucji. I dobrze mówi, że nie powinno być zboczonych parad homoseksualnych jak i heteroseksualnych @Wasyl-krk A co przeszkadza komuś zrobienie takiej spółki cywilnoprawnej i wspólne i uczciwe rozliczanie podatków?
17 dni temu / trooper
 
Nie wiem jak inni, ja z braku lepszych kandydatów głosuję na konferencję, bo obłuda pis mnie coraz bardziej przeraża...
18 dni temu / Polka
 
prymas/kard. August Hlond
18 dni temu / 3/10. Dzięki w
 
Tylko dziwić może fakt, jak wielu z komentujących tu głosowało na pada, ja oddałem głos na GB. Nie mam współudziału w złych czynach pada - karła moralnego i nic nie znaczącej marionetki politycznej.
18 dni temu / gość
 
To jest mowa wykrętna. Jak zwykle. Ponieważ od bardzo wielu lat w szpitalach i przychodniach i podobnych placówkach można podać dane kontaktowe osoby lub osób, nie koniecznie z bliskiej rodziny, które mogą być informowane o stanie i sposobie leczenia pacjenta. Więc niech Pan Prezydent nie kombinuje i nie mąci nam w głowach piękną mową o "wspólnym dobru".
18 dni temu / Noe
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.