DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Prezydent Duda podpisał projekt zmiany Konstytucji. Czy Sejm powie „stop” żądaniom ruchu LGBT?

Prezydent Duda podpisał projekt zmiany Konstytucji. Czy Sejm powie „stop” żądaniom ruchu LGBT?
fot. Mateusz Wlodarczyk / Forum

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt zmiany konstytucji w kwestii adopcji dzieci przez związki osób tej samej płci. Chodzi o zapisanie w ustawie zasadniczej wykluczenia takiej możliwości. Dokument trafi teraz do Sejmu.

- W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym - tłumaczył w sobotę Andrzej Duda. - W tym momencie jest to odpowiedzialność państwa za to, komu powierza się dziecko do wychowania (…) Dlatego zdecydowałam się zaproponować parlamentarzystom wprowadzenie takiego zapisu - poinformował.

 

W poniedziałek prezydent podpisał projekt zmian w Konstytucji. Jak zaznaczył, dokument zawiera wykluczenie przysposobienia lub adopcji dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

 

Projekt ustawy o zmianie konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub prezydent. Zmiana konstytucji następuje w drodze ustawy uchwalonej w jednakowym brzmieniu przez Sejm i następnie w terminie nie dłuższym niż 60 dni przez Senat. Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

 

Źródło: polsatnews.pl / tvp.info

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-06 13:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestes za panem Trzaskowskim. Klamstwa powielasz.
1 miesiąc temu / [email protected]
 
A co z pedofilami skoro jednego ułaskawił to może i resztę tez niech ulaskawi wcale nie pomyślał o dziecku które zostało skrzywdzone przez tego potwora!!!! Łatwo było mu podjąć taka decyzje bo nie dotyczyła jego bliskich a wy chcecie na niego głosować??? Ciekawa jestem czy byście stali za nim tak murem jak jakiś byłam skrzywdził by wasze dziecko a on by go ułaskawił?? Sama jestem matka i nie wyobrażam sobie tego
1 miesiąc temu / Kamila
 
Do wszystkich narzekających na prezydenta Dudę? Macie lepszego kandydta to na niego głosujcie, a jeśli nie to nie popisujcie się swoją głupotą i infantylizmem politycznym.
1 miesiąc temu / DNA
 
to wszystko są tematy zastępcze....
1 miesiąc temu / sceptyk
 
pusty, nic nie znaczący gest,bo pis nie ma większości parlamentarnej,by zmienić konstytucję;poza tym pis to partia lewacka,w istocie popierająca ideologię lgbt,czego dowodem jest fakt niepowiedzenia konwencji stambulskiej-sui generis umowy międzynarodowej,której państwo polskie zobowiązało się przestrzegać i wdrażać.PiS w przeciwieństwie do ostentacyjnych lewaków,kamufluje swe lewactwo,pozwalając dewiacji powoli się sączyć tamci chcieliby natychmiastowego wprowadzenia wszystkich zboczonych rozwiązań,o których mowa w konwencji.
1 miesiąc temu / marek
 
Typowa zagrywka przedwyborcza pod konserwatywny elektorat. Przecież wiadomo, że w obecnym układzie sił to nie przejdzie nawet w Sejmie. Z Panem Bogiem
1 miesiąc temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.