DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Prezydent Duda po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej: Bałkany w UE? Rozmawiamy o tym!

Prezydent Duda po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej: Bałkany w UE? Rozmawiamy o tym!
Jerzy Dudek / FORUM

Jak wynika z relacji prezydenta Andrzeja Dudy, podczas spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie, rozmawiano m.in. o rozszerzeniu Unii Europejskiej na państwa bałkańskie.

 

Prezydent Duda podkreślił po spotkaniu z szefami państwa Słowacji, Węgier i Czech, że jednym z istotnych tematów rozmów było rozszerzenie Unii Europejskiej.

 

- Zgodziliśmy się, że Unia Europejska musi jasno mówić, że w przyszłości jest otwarta na nowych członków. Warunki i terminy przystąpienia muszą być jasno określone. To jest potrzebne tym państwom i społeczeństwom, aby miały ambicje osiągnięcia poziomu państw zachodnich, aby starały się budować swoją gospodarkę i systemu walki z korupcją. To także potrzebne jest dla samej Unii – powiedział Andrzej Duda.  

 

- Nie możemy patrzeć na Unię jako na zamknięty klub. Osobiście patrzę na UE jak na otwarty klub, który ma trwać jeszcze przez dziesięciolecia – dodał prezydent.

 

Prezydent poinformował, że Grupa V4 rozmawiała przede wszystkim o poszerzeniu Unii Europejskiej o państwa bałkańskie, co wpisuje się w projekt Trójmorza. - Są czynniki, które chcą ociągnąć państwa bałkańskie od Unii Europejskiej, od budowy „prosperity” i od budowania wspólnoty. Musimy diagnozować zagrożenia i problemy na Bałkanach – powiedział Andrzej Duda.

 

Andrzej Duda zaznaczył także, iż przyszłość UE widzi przede wszystkim w oddaniu większej władzy w ręce społeczeństw, kosztem odebrania kompetencji eurokratom.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

ged


DATA: 2017-10-15 08:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.