DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Prezydent Duda deklaruje poparcie dla ustawy zakazującej aborcji eugenicznej

Prezydent Duda deklaruje poparcie dla ustawy zakazującej aborcji eugenicznej
Prezydent Andrzej Duda, fot. printscreen YouTube

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli trafi do niego ustawa likwidująca aborcję eugeniczną, bez wahania ją podpisze. Podkreślił, że jego stanowisko w tej sprawie jest jasne i niezmienne. „Jestem zwolennikiem ochrony życia” – powiedział.

 

Podczas rozmowy na antenie TV Trwam oraz Radia Maryja, prezydent Andrzej Duda był pytany o swój stosunek do przepisów zakazujących aborcji eugenicznej. Andrzej Duda przypomniał, że w przeszłości uczestniczył w marszach życia i rodziny i jest zwolennikiem ochrony życia. Podkreślił, że jego zdanie na temat aborcji jest niezmienne.

 

„Moje stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne i ono się w ogóle nie zmieniło, jest cały czas takie samo. Brałem udziałem w marszach jako zwolennik ochrony życia, zawsze deklarowałem się jako zwolennik ochrony życia, jestem zwolennikiem ochrony życia” – stwierdził prezydent.

 

Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzami zadeklarował również jak zachowa się w przypadku otrzymania do podpisu ustawy, która znosiłaby tzw. przesłankę eugeniczną. „Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje tę eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę” – podkreślił prezydent.

 

„Mam dzisiaj tę specyficzną rolę, jaką jest rola i służba prezydenta Rzeczypospolitej i muszę patrzeć na państwo i na społeczeństwo jako całość, bo to jest mój obowiązek, natomiast mam także i swoje przekonania. Jestem pewien, że wspieranie rodziny, że wspieranie rozwoju dzieci i tworzenie jak najlepszej sytuacji demograficznej jest najważniejszym zadaniem władz państwowych. Z tego punktu widzenia ochrona życia jest jednym z elementów bardzo, bardzo ważnych” – mówił Andrzej Duda w rozmowie na antenie TV Trwam.

 

Prezydent odpowiadał również na pytania dotyczące tzw. projektu „tęczowego piątku”, który w wielu polskich szkołach zaplanowano na 25 października. Celem kampanii jest wspieranie środowiska LGBT i oswajanie z jego ideami młodzieży w szkołach podstawowych i średnich.

 

„Rodzina stanowi absolutny fundament społeczeństwa. Nie będzie rodziny, zostanie zniszczona rodzina - nie będzie narodu, nie będzie Polski. Więc dla mnie jasną sprawą jest, że rodzina ma znaczenie fundamentalne i musi być wspierana przez państwo, zasługuje na taką wszechstronną opiekę ze strony państwa” – podkreślił prezydent.

 

Przypomnijmy, że wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją legalności aborcji eugenicznej złożyli w Trybunale Konstytucyjnym posłowie PiS blisko 2 lata temu. Niestety Trybunał nadal nie orzekł w tej sprawie. Wiele wskazuje na to, że w związku z rozpoczęciem nowej kadencji parlamentu, wniosek ulegnie dyskontynuacji.

 

Warto dodać, że w czwartek politycy Konfederacji zapowiedzieli, że jeśli dojdzie do odrzucenia przez TK wniosku złożonego w 2017 roku, wkrótce złożą oni podobny wniosek. Przedstawiciele Konfederacji mają za złe politykom PiS, że ci nie zadbali o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, TV Trwam

WMa

 


DATA: 2019-10-24 21:23
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Wioletta - Jezus powiedział, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła. Upadną herezje protestantów, upadną fałszywe religie Wschodu, ale Kościół Rzymski będzie trwać - nawet jeśli część biskupów zbłądzi. Wstawiennictwo świętych jest nie tylko udowodnione licznymi cudami np. fascynująca historia o. Papczyńskiego. Jest również wspominany w NT, głównie w listach Apostoła Narodów Hbr, 1Kor, 1Tes, Flp, Rz. W Dziejach Apostolskich jest z kolei fragment o wzajemnej modlitwie - Kościoła za św. Pawła, św. Pawła za Kościół. Jak najbardziej jest zatem dopuszczalne naśladowanie osób, których uczynki świadczyły o ich wierze i oddaniu Panu. Dopuszczalna jest także modlitwa z prośbą o wstawiennictwo tych osób. Proszę zatem nie powtarzać herezji, która powstała w wyniku błędu Lutra, o rzekomym bałwochwalstwie w Kościele Katolickim.
ponad 1 rok temu / Dante
 
Wybory za pasem, czas pustych obietnic nadszedł.
ponad 1 rok temu / robespier
 
Jakby chcieli tzn PiS to by już dawno wprowadzili zakaz aborcji. W czym był problem za tamtej kadencji? Problemu nie było był brak woli.Ta kadencja to ostatnia szansa dla PiS.Niestety zamordowanego dzieci już szans nie mają.
ponad 1 rok temu / Alan
 
Pilne Orędzie Matki Bożej osobiście skierowane do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy opublikowano na stronie Domów Modlitwy Jana Pawła II. W ostatnich tygodniach opublikowano serię Orędzi z pilnym nakazem nadania Jezusowi Chrystusowi tytułu "Król Polski", na Błoniach w Krakowie, w najbliższe Święto Chrystusa Króla. O znaczeniu, doniosłości i prawidłowym dokonaniu tego Aktu należy przeczytać w Orędziach.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Mam nadzieję że Konfederacja wystawi Brauna wtedy wszyscy katolicy powinni mieć tylko jeden wybór. Szczęść Boże.
ponad 1 rok temu / Aguirre
 
Piękny krawat w kolorach flagi Izraela.
ponad 1 rok temu / MJ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.