DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Prezydent Duda broni abp. Jędraszewskiego: metropolita mówił „o ideologicznym starciu”

Prezydent Duda broni abp. Jędraszewskiego: metropolita mówił „o ideologicznym starciu”
fot. Krystian Maj / Forum

Abp Marek Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka, chyba nikt w to nie wątpi – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. W ocenie głowy państwa metropolita krakowski mówił w czwartek „o pewnym ideologicznym starciu”.

 

Podczas mszy upamiętniającej 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego metropolita krakowski wygłosił homilię. – Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – powiedział w jej trakcie abp Jędraszewski.

 

O słowa abp. Jędraszewskiego został zapytany w piątek w rozmowie z Polsat News Prezydent RP. Andrzej Duda podkreślił, iż nie ma żadnych wątpliwości, że arcybiskup „ma ogromny szacunek do człowieka”. – Zresztą chyba nikt w to nie wątpi – zaznaczył prezydent.

 

Według prezydenta krakowski metropolita mówił w czwartek „o pewnym ideologicznym starciu”. – I rzeczywiście ze swojego punktu widzenia – filozofa – opowiedział się w tym ideologicznym sporze w sposób zdecydowany – powiedział Duda. Powtórzył, że w słowach abp. Jędraszewskiego chodziło o „o ideologię, a nie o ludzi”.

 

Andrzej Duda został też zapytany, jak zatem słowa metropolity krakowskiego połączyć ze słynną wypowiedzią papieża Franciszka, który pytany o homoseksualistów, odparł: „kim ja jestem, żeby ich osądzać”. Odpowiedział, że on sam jest człowiekiem tolerancyjnym. – Mnie absolutnie nie przeszkadza, że ktoś urodził się z innymi preferencjami seksualnymi. Tak bywa, tak zawsze było na świecie, to nie jest przecież nic nowego, że ludzie mają inne preferencje seksualne (...) Taka jest natura – mówił prezydent, po czym zwrócił uwagę na „potrzebę zapewnienia szacunku dla drugiego człowieka”.

 

Mnie absolutnie nie przeszkadza, że ktoś ma inne preferencje, natomiast powiem tak: gdyby moi sąsiedzi, małżeństwo – mężczyzna i kobieta razem prezentowali jakieś zachowania seksualne w przestrzeni publicznej, obnosili się z tym, epatowali w obecności dzieci, to nie byłbym zadowolony – zaznaczył Duda. zapytany, czy za „epatowanie” uznałby „trzymanie się za ręce”, odparł, że nie. – Ja myślę, że jak ktoś chce trzymać się za ręce, proszę bardzo. Ja też się trzymam za rękę z moją żoną, natomiast bardzo często widzimy różnego rodzaju demonstracje półnagości itd. – powiedział Duda.

 

Gdzieś na ulicach w różnych miejscach na świecie, to nie jest coś, co mi odpowiada. I to nie ma znaczenia, czy to są demonstracje o charakterze homoseksualnym, czy heteroseksualnym. Jeżeli ktoś się chce obnażyć, to proszę bardzo, to można zrobić na plaży, tam to jest przyjęte – zakończył prezydent.

 

Źródło: TVP Info / interia.pl / tvp.info

TK


DATA: 2019-08-08 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Abp Jędraszewski jest wspaniałym człowiekiem i duchownym . Tacy duchowni jak ojciec Guzynski kalaja habit to on powinien zostać usunięty ze stanu kaplanskiego , najlepiej niech się zatrudni na cały etat w TVN.
1 miesiąc temu / Hanna
 
Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski - godny następca św. Stanisława i św. Jana Pawła II.
1 miesiąc temu / Frondo z Krainy
 
Prezydent Duda, Sejm, Senat, Rząd i podległe mu służby oraz władze lokalne NIE RESPEKTUJĄ PRAWA obowiązującego w Polsce. Który to już raz je łamią? Są prawi i sprawiedliwi? Po żydowsku chyba.
1 miesiąc temu / kicha
 
@ Wstyd pisać takie opinie. "12 Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny", List do Hebrajczyków, rozdz. 4.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Gdyby "obnosili się z tym, epatowali w obecności dzieci, to nie byłbym zadowolony" - no a obyewatele Kraju Prezydenta mają być zadowoleni. Dlaczego POLICJA PAŃSTWOWA oslania ich, zamiast zgodnie z kodeksem o wykroczeniach karać za propagowanie nieobyczajności.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Co to za spór ideologiczny? Jak można pojęcie IDEOLOGIA, wywodzące się od wzniosłego pojęcia IDEE stosować do programu, który naprawdę, w swojej bezmyślności antyludzki. Jego przyjęcie oznaczałoby koniec ludzkości w ciągu paru pokoleń, i to w zgniliźnie moralnej. Ponieważ nie byłoby następców i nie miałby kto grzebać zmarłych, pozostałyby na powierzchni ziemi gnijące szczątki ostatnich ludzi. Dziwne, że PAŃSTWO otacza ludzi z takim programem opieką, a POLICJA PAŃSTWOWA osłania przed słusznym oburzeniem społecznym, zamiast zgodnie z kodeksem o wykroczeniach karać za propagowanie nieobyczajności.
1 miesiąc temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.