DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Prezydent Duda: wolna i niepodległa Polska musi być na pierwszym miejscu dla nas wszystkich

Prezydent Duda: wolna i niepodległa Polska musi być na pierwszym miejscu dla nas wszystkich
prezydent.pl

Tutaj stały oddziały powstańców, które chciały nadal walczyć w Śródmieściu o wolną Polskę i wolną Warszawę (...) Dziś tutaj na tym placu cztery pokolenia Polaków śpiewają „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie”. To dzięki temu pierwszemu pokoleniu, które wtedy na ulicach Warszawy się krwawiło, walczyło z bronią w ręku o wolną Polskę (...) to dzięki jego odwadze, bohaterstwu, determinacji Polska jest – mówił w środę przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego prezydent Andrzej Duda. – To nie był po prostu zbrojny zryw, on miał swój cel (....) była ogromna wola walki o wyzwolenie Polski, ale była też obawa o to, co będzie – dodał.

 

Na Placu Krasińskich w Warszawie, pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego odprawiono mszę świętą za Ojczyznę, w intencji poległych powstańców, ich dowódców oraz ludności cywilnej stolicy. W uroczystościach udział wzięli m.in. premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, marszałkek Senatu Stanisław Karczewski oraz prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Po mszy i Apelu Pamięci, odbyła się ceremonia złożenia kwiatów pod pomnikiem.

 

 

Prezydent podkreślił, że dzięki pokoleniu dzieci powstańców, mimo tego, że Polska „nie była w pełni wolna, suwerenna i niepodległa mit Powstania Warszawskiego trwał i przetrwał”. – To dzięki niemu (...) wnuki powstańców mogły w tym micie żyć, mogły go kultywować (...) To dzięki temu wszystkiemu dzisiaj temu najmłodszemu pokoleniu, świadomych, dorosłych obywateli, możemy mówić głośno, kim są powstańcy warszawscy, czym w rzeczywiści było Powstanie – zaznaczył.

 

Zryw powstańców nie był po prostu tylko zrywem, był także aktem polityki krajowej i międzynarodowej, tego, by (...) to właśnie Polacy przywitali jako gospodarze nadchodzących Rosjan w swojej stolicy, stolicy, którą sami wyzwolili, którą sami opanowali – mówił prezydent Duda.

 

Dalej Andrzej Duda, zwracając się do powstańców którzy przybyli na uroczystości, podkreślił, że kolejne pokolenia będą dbać o wartości reprezentowane przez ludzi walczących w Powstaniu Warszawskim. – W oczywisty sposób wszyscy rozumiemy, że tą najważniejszą wartością jest wolna, suwerenna i niepodległa Polska, która musi być absolutnie na pierwszym miejscu dla nas wszystkich – mówił prezydent. – My wszyscy wam obiecujemy: nigdy o tej wartości nie zapomnimy. Nigdy jej nie zatracimy. Przyrzekam Wam to dzisiaj, jako Prezydent Rzeczpospolitej – dodał.

 

Na koniec Duda podziękował jeszcze raz powstańcom. – Jeszcze raz Wam, nasi najdrożsi, czcigodni powstańcy, z całego serca dziękujemy. Za Wasze świadectwo, które już często słabym głosem, ale mimo wszystko, cały czas niezłomnie dajecie – zaznaczył prezydent.

 

Źródło: TVP Info / Polskie Radio / dorzeczy.pl / rmf24.pl

TK


DATA: 2019-08-01 07:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan prezydent niech sam da przykład, a ie ogląda się na innych. Reakcja na 447, albo znów nic nie znaczące i tanie słowa.
1 miesiąc temu / Obcy Astronom
 
Panie Prezydencie OBAWA O TO CO BĘDZIE z Polską NAPAWA LĘKIEM także OBECNE POKOLENIE POLAKÓW oszukiwanych i zdradzanych przez kolejne Rządy. Powodem NIEKONTROLOWANE otwarcie NASZYCH GRANIC , napływ OBCYCH kulturowo ludzi, niejawne WEJŚCIE w procedury rozliczenia rekompensat dla Żydów, podporządkowanie się Prawu Unijnemu naruszającemu prawo Polskie , .. itd. To wszystko czyni się w SKRYTOŚCI przed Narodem i używając MANIPULACJI. Jeśli Pan Prezydent mówi "wszyscy rozumiemy, że tą najważniejszą wartością jest wolna, suwerenna i niepodległa." to jak to możliwe w sytuacji , gdy należymy do UE . Jak ktoś jest SŁABY to prosi o OCHRONĘ innych silniejszych. Ale wtedy nie może mówić, że jest suwerenny. To umizgiwanie się do USA też ma swoje powody - interesy. Najpierw była Rosja a teraz Ameryka. Jest jeszcze wariant "oddania się w niewolę" za judaszowe srebrniki. Święta są raz do roku a CODZIENNOŚĆ KUJE W OCZY.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Panie Prezydencie OBAWA O TO CO BĘDZIE z Polską NAPAWA LĘKIEM także OBECNE POKOLENIE POLAKÓW oszukiwanych i zdradzanych przez kolejne Rządy. Powodem brak reakcji na OBRAŻANIE POLSKI, NIEKONTROLOWANE otwarcie NASZYCH GRANIC , napływ OBCYCH kulturowo ludzi, niejawne WEJŚCIE w procedury rozliczenia rekompensat dla Żydów, podporządkowanie się Prawu Unijnemu naruszającemu prawo Polskie , itd. To wszystko czyni się w SKRYTOŚCI przed Narodem i używając MANIPULACJI. Jeśli Pan Prezydent mówi "wszyscy rozumiemy, że tą najważniejszą wartością jest wolna, suwerenna i niepodległa." to jak to możliwe w sytuacji , gdy należymy do UE . Jak ktoś jest SŁABY to prosi o OCHRONĘ innych silniejszych i nie może mówić, że jest suwerenny. To umizgiwanie się do USA też ma swoje powody - interesy. Najpierw była Rosja a teraz Ameryka. Jest jeszcze wariant "oddania się w niewolę" za judaszowe srebrniki. Święta są raz do roku a CODZIENNOŚĆ KUJE W OCZY.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Sługusów eskimosów nie zdjął przez tyle lat ustawy 1066. Inne, na polecenie narodu handlowego wycofał natychmiast pierwszej nocy. Po tym to widać że to masoński sługus popierający socjalistyczną międzynarodówkę.
1 miesiąc temu / Jan
 
@Polka: U mnie było tak samo. Pamiętam ten zawód po zawetowaniu ustawy sądowniczej... opadła mu wtedy maska, a zaufanie do niego przeminęło jak poranna mgła.
1 miesiąc temu / Łysy
 
hipokryta.
1 miesiąc temu / Nikuś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.