DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Prezydent Duda: podpiszę ustawę o zakazie aborcji eugenicznej

Prezydent Duda: podpiszę ustawę o zakazie aborcji eugenicznej
Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. Mateusz Włodarczyk/FORUM

Prezydent Andrzej Duda poparł projekt zakazu zabijania dzieci nienarodzonych z powodów eugenicznych. Zapowiedział też, że jeśli na jego biurko trafi ustawa powstrzymująca haniebny proceder, podpisze ją.

 

„Te dzieci, jeśli uda im się przeżyć i rodzice nie zdecydują się na, niestety, proponowaną obecnie aborcję, są bardzo szczęśliwe. Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać. To są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego” – stwierdził prezydent w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego”.

 

„Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, przede wszystkim, aby wykluczyć prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa” – zadeklarował Andrzej Duda.

 

Obecnie trwa gromadzenie podpisów pod projektem „Zatrzymaj Aborcję”, firmowanym przez Kaję Godek z Fundacji Życie i Rodzina oraz Magdalenę Korzekwę-Kaliszuk, szefową polskiego oddziału CitizenGo. Na poparcie projektu zdecydowali się tym razem polscy księża biskupi. Dzięki temu zbiórka odbywa się także w parafiach.

 

Źródło: idziemy.pl

RoM

 

 


DATA: 2017-10-12 16:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nikczemnością nazywasz obnażanie prowokacji osób wrogich katolicyzmowi, którzy śmią obarczać Kościół Katolicki winą za brak poparcia dla eutanazji? Widać sam zaliczasz się do tych, co swą nagrodę już odebrali.
9 miesięcy temu / do +
 
@dpiotr: Nie czytaj wypowiedzi ludzi bez serca, nikczemnych. Oni odbiorą swoją "nagrodę". Słowa Chrystusa "Twoja wiara cię uzdrowiła" mogą być zaczynem dobrych zdarzeń w Twoim życiu. Bóg z pewnością przeznaczył Ci uzdrowienie duszy i, być może, ciała. Uzdrowienie duszy to poznanie Boga i Jego miłości do ludzi, przyjęcie bez zastrzeżeń Twojej obecnej sytuacji i wołanie "jeśli taka jest Twoja wola, Ty się tym zajmij". Konieczna jest Twoja modlitwa i zawierzenie Dwóm Sercom Jezusa i Maryi. Pan Bóg nie zrobi niczego wbrew Twojej woli. Na ytub masz koronkę "Jezu Ty się tym zajmij". Pamiętaj jednak, że największe łaski ludzie otrzymują od Chrystusa przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi, ponieważ Jej Chrystus-Syn nie odmawia niczego, co jest zgodne z wolą Ojca.
9 miesięcy temu / +
 
W takim razie nie kłam że musisz męczyć się przez katolików. Przecież teraz sam wyznajesz że męczysz się przez własny brak odwagi. Poza tym, nie domagaj się od innych przeprowadzania eutanazji, czyli tego by inni ludzie mordowali ludzi słabych i chorych, skoro sam nie potrafisz zabić słabego i chorego. Takie egoistyczne żądanie, to jest dopiero podłość.
9 miesięcy temu / do dpiotr
 
@dpiotr: Spróbuj proszę czytać i zrozumieć artykuły w zakładce RELIGIA. Wiem, że to trudne, ale spróbuj. Zobaczysz świat oczami Boga a to bezcenne.
9 miesięcy temu / an
 
Nie popełnię samobójstwa, bo nie mam na tyle odwagi. Jak już będę rośliną chcę skorzystać z eutanazji.
9 miesięcy temu / dpiotr
 
@dpiotr: Jeśli naprawdę jesteś chory, jesteś wybrańcem Boga. Możesz dołączyć swoje cierpienia do krzyża Chrystusa za zbawienie świata. Ci ludzie, którzy Ci pomagają i próbują ulżyć Twoim cierpieniom działają zgodnie z wolą Boga. Ci zaś, którzy spowodowali Twoje cierpienia lub je wzmacniają, odpowiedzą za swoje czyny przed Bożą Sprawiedliwością. Poznaj Boga i pokochaj Go, jest Doskonałością w swoich planach dla każdego człowieka. Uznaj Jego wybór dla Ciebie, jest najlepszy z możliwych. Skorzystaj z Sakramentu Pokuty i Eucharystii. I tak wszystkim nam zostało mało czasu na ziemi. Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże.
9 miesięcy temu / an
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.