DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Prezydent Donald Trump potępił lewicowy faszyzm. „Liberałowie” oburzeni

Prezydent Donald Trump potępił lewicowy faszyzm. „Liberałowie” oburzeni
Donald Trump (zdjęcie ilustracyjne). Fot. REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

W przemówieniu na tle symbolicznej dla Stanów Zjednoczonych Góry Rushmore Donald Trump potępił brutalne protesty „antyrasistowskie” i związane z nimi niszczenie symboli dziedzictwa historycznego. Uznał to za totalitaryzm i lewicowy faszyzm. Jednocześnie opowiedział się w obronie chrześcijaństwa i życia poczętego.

 

Amerykański prezydent ogłosił listę wartości fundamentalnych amerykańskiej moralności. Podkreślił swe przekonanie, że Stany Zjednoczone opierają się na zasadach „judeochrześcijańskich”, rodzina stanowi moralny rdzeń, a dzieci zostały stworzone na obraz i podobieństwo Boże, bez względu na rasę – także te nienarodzone. „Stoimy dumnie i klęczymy tylko przed Bogiem Wszechmogącym” – podkreślił amerykański prezydent.

 

Prezydent USA stanął w obronie amerykańskiej Deklaracji Niepodległości z 1776 roku i uznał ją za „kulminację tysięcy lat zachodniej cywilizacji i triumf nie tylko ducha, lecz i wolności, filozofii i rozumu”. Podkreślił jednak, że dziś cywilizacja ta jest zagrożona przez „wściekłe tłumy próbujące burzyć pomniki naszych założycieli, oszpecać nasze najświętsze pomniki i rozpętywać falę brutalnej przemocy w naszych miastach”.

 

Zdaniem amerykańskiego prezydenta główną broń tych sił stanowi „kultura negacji” (ang. cancel culture) żądająca całkowitego podporządkowania i upokarzająca przeciwników. „Oto rdzeń definicji totalitaryzmu, całkowicie sprzecznego z naszą kulturą i naszymi wartościami i nieznajdujący żadnego miejsca w Stanach Zjednoczonych. Ten atak na naszą wolność, naszą wspaniałą wolność należy zatrzymać i zatrzymamy go szybko”.

 

Amerykański prezydent potępił również „skrajnie lewicowy faszyzm” rozpleniający się w redakcjach, szkołach i zarządach firm. „Nie pomylcie się, lewicowa rewolucja kulturowa jest zaprojektowana do zniszczenia amerykańskiej rewolucji. Czyniąc tak, zniszczy samą cywilizację, która uratowała miliardy z biedy, zarazy, przemocy i głodu oraz wydźwignęła ludzkość na nowe wyżyny rozwoju, odkryć i postępu. Aby tego dokonać są oni (kulturowi rewolucjoniści red.) zdeterminowani, by zniszczyć każdy pomnik, symbol i pamięć o naszym narodowym dziedzictwie”. Prezydent podkreślił również, że przemoc obserwowana w miastach to rezultat wieloletniej indoktrynacji i uprzedzeń w szkolnictwie, dziennikarstwie oraz instytucjach kulturalnych.

 

Słowa Donalda Trumpa spotkały się z ostrą krytyką lewicowo-liberalnych mediów, takich jak New York Times i Washington Post oraz CNN.

 

Góra Rushmore znajduje się w Black Hills w hrabstwie Pennington. Tam też znajduje się pomnik Mount Rushmore National Memorial przedstawiający 18-metrowe popiersia 4 wybitnych prezydentów USA: George'a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore Roosvelta i Abrahama Lincolna.

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend


DATA: 2020-07-07 10:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a pomnik szatana jeszcze w Ameryce stoi?? Może stąd się biorą nieszczęścia które niszczą ten naród.
1 miesiąc temu / zastanawiające
 
Dobrze że nazwał faszyzm lewicowym. Bo takimi te ideologie były. U nas po wojnie tam gdzie ludzie służyli, kolaborowali z faszystami potem przechodzili łatwo na stronę komunistów żeby poprostu służyć systemowi. A ideologicznie chodziło o walkę o dobro socjalne ludzi.
1 miesiąc temu / pl
 
Trzeba przyznać, że dosyć ostro!
1 miesiąc temu / Marco
 
Też mi, potępił lewicowy faszyzm. A jaki jest faszyzm? Tylko lewicowy. Oni nie znają historii, filozofii ani zdrowego rozsądku.
1 miesiąc temu / zrad
 
A ja się zastanawiam, czy do obozu rządzacego dotarło, że tutaj mamy sytuację albo-albo, że albo chrześcijaństwo będzie traktowane serio, nieinstrumentalnie , albo obóz zamieni się w chadecję w stylu zachodnim, czyli popełni samobójstwo. Parafrazując, aut Deus, aut nihil.
1 miesiąc temu / SymNT
 
By chcieli u nas.
1 miesiąc temu / Miecias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.