DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Prezydent Czech islamofobem? ONZ oskarża Pragę o bezprawne aresztowania imigrantów

Prezydent Czech islamofobem? ONZ oskarża Pragę o bezprawne aresztowania imigrantów
By Miloslav Hamřík (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
#ISLAM    #IMIGRANCI    #CZECHY    #UCHODŹCY    #PRAGA    #MILOŠ ZEMAN

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. praw człowieka, Zeid Ra'ad Al-Hussein, oskarżył Czechy o systematyczne łamanie praw człowieka wskutek przetrzymywania uchodźców do 90 dni w zamkniętych ośrodkach i wymaganie od nich zapłaty za pobyt w tymczasowym areszcie – 210 koron za dzień.

 

- Łamanie praw człowieka wydaje się być integralną częścią polityki czeskiego rządu, mającej na celu powstrzymanie migrantów i uchodźców od wjazdu do kraju lub pobytu tam – stwierdził Al-Hussein.

 

Wysoki Komisarz NZ zarzucił władzom czeskim, że aresztowani są ci imigranci, których władze nie mogą odesłać do kraju, z którego przybyli. Al-Hussein żalił się, że Czesi udzielili schronienia zaledwie garstce azylantów.

 

Praga tłumaczy, że aresztowania są legalne. Tylko w zeszłym tygodniu stróże prawa zatrzymali 533 osoby.

 

- Prawo międzynarodowe jest dość jasne. Zatrzymanie imigranta musi być środkiem absolutnie ostatecznym. Przetrzymywanie dzieci jedynie na podstawie ich statusu migracyjnego lub ich rodziców nie jest działaniem w najlepszym interesie dzieci. Nie jest uzasadnione! – grzmiał we czwartek szef komisji ds. praw człowieka.

 

Al-Hussein ubolewał, że sądy uwalniały ludzi, którzy byli w stanie zakwestionować podstawy prawne ich zatrzymania. Większość aresztowanych imigrantów jednak nie znała swoich praw i nie mogła skorzystać z pomocy prawników, ponieważ policja zabrała im telefony komórkowe. Wysoki Komisarz wyraził także oburzenie z powodu „ksenofobicznych wypowiedzi publicznych, w tym islamofobicznych” prezydenta Miloša Zemana.

 

Rzecznik głowy państwa odparł, że „prezydent od dawna ostrzegał przed groźbą islamskiego fundamentalizmu i nie zmieni on zdania w tej sprawie pod wpływem nacisków z zagranicy”.

 

Prezydent Zeman w coraz liczniejszych wypowiedziach przestrzega Czechów przed imigrantami islamskimi, którzy „narzucają prawo szariatu, kamienują kobiety za cudzołóstwo i obcinają ręce złodziejom”. – Będziemy pozbawieni możliwości podziwiania urody kobiet, ponieważ mogą one być zakryte od stóp do głów burkami z siatką na twarzy – ostrzegał w zeszłym tygodniu.

 

Źródło: yahoo.com

AS

DATA: 2015-10-23 19:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dobre rozwiąznia majączesi szkoda ze u nas trzęsą tyłkiem przez UE .... brawo za rozsądek
ponad 4 lata temu / dor
 
Czesi ratują honor państw słowiańskich w Unii.zobaczymy co zrobi PIS w sprawie grupy Wyszehradzkiej , bo pewnie wygra wybory. To będzie test.
ponad 4 lata temu / mp
 
Jeszcze chwilkę a z EURO-KOŁCHOZU będą prosić o azyl w Czechach,Słowacji i na Węgrzech. Boże spraw aby Polska poszła w ślady tych krajów , aby nowa klasa polityczna, nowy rząd brał przykład z braci Węgróe, Słowaków i Czechów. Niech żyje grupa Wyszehradzka.
ponad 4 lata temu / MAX
 
Gratuluję Braciom Czechom rozsądnego prezydenta. Dekomunizacja się opłaciła.
ponad 4 lata temu / teodor
 
Przeczytałem co robi Prezydent Czech i tutaj interweniować powinien ktoś ds. złego traktowania zwierząt a nie praw człowieka. Ten pan ma coś z głową bo interweniuje w sprawie, która go nie dotyczy. :)
ponad 4 lata temu / Stefanek
 
Al-Hussein i wszystko jasne.
ponad 4 lata temu / toja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.