DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Prezydent Czech: hasło „Black Lives Matter” jest rasistowskie. Każde życie ma znaczenie

Prezydent Czech: hasło „Black Lives Matter” jest rasistowskie. Każde życie ma znaczenie
Milosz Zeman, fot. Jakob Ratz / Zuma Press / FORUM

Słowa prezydenta Czech Milosza Zemana padły podczas wizyty w rezydencji ambasadora USA w Pradze Stephena Kinga z okazji 244. rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych.

 

Zeman skrytykował także tych przywódców, którzy wyrazili solidarność z protestami po śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Uznał, że „nie potrzebuje nowych wielkich braci, którzy będą mu mówić, jakie wartości ma wyznawać”. 11 dni temu Parlament Europejski zdecydowanie poparł kampanię BLM i wezwał unijne kraje do przyjęcia jej celów.

 

Zeman skrytykował rozruchy uliczne w USA, dewastacje pomników, kradzieże i podpalanie samochodów. Stwierdził również, że i społeczeństwo Czech stoi w obliczu ataków na niezależność obywateli. 7 czerwca w Pradze odbył się – póki co – pokojowy protest pod hasłem „Black Lives Matter”, w którym wzięło udział kilkaset osób. Zdewastowano jednak pomnik Winstona Churchilla, pisząc na cokole, że brytyjski premier z czasów II wojny światowej był rasistą. W innych europejskich krajach sprawy przybrały dramatyczniejszy charakter. Do zamieszek, plądrowania sklepów i walk z policją doszło m.in. w Szwecji, Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii.

 

„Uważam, że hasło Black Lives Matter jest hasłem rasistowskim, ponieważ każde życie ma znaczenie” – stwierdził czeski prezydent. Przed swoim wystąpieniem zaznaczył, że „będzie trochę niegrzeczny i nie tak łagodny jak zwykle”.

 

Źródło: tvp.info / barrons.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-01 09:35
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ach...dożyć czasów w których politycy w Polsce będą formatu Orbana, Klausa lub Zemana...
6 miesięcy temu / Kasandra
 
O to jest gość! Szacunek dla Pana Prezydenta braci i sióstr Czechów/Czeszki! Gonić tą marksistowsko-leninowsko-różową zarazę.
6 miesięcy temu / GONIĆ ZŁO
 
No proszę!. Chyba zmienię obywatelstwo na czeskie. Taki prezydent, to jest ktoś!
6 miesięcy temu / xbo
 
Może sprawdzić od co najmniej Marksa, Lenina, narodowość faszystów, nazistów, rasistów. sowietów, bolszewików, komunistów, liberałów i wiele innych - i wydać atlas historyczny jako podręcznik dla młodziezy szkolnej. Cały świat słyszy tylko, żę obozy koncentracyjne były i są "polskie"
6 miesięcy temu / Rita
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.