DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda zadowolony z wyniku wyborów. Zapowiada bój o Polskę

Prezydent Andrzej Duda zadowolony z wyniku wyborów. Zapowiada bój o Polskę
Fot. ASW /ArtService/Forum

Zgodnie z przewidywaniami urzędujący prezydent wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich. W głosowaniu z 28 czerwca 2020 roku – wedle sondaży – na Andrzeja Dudę zagłosowało 41,8 proc. wyborców przy 62,9 proc. frekwencji. To oznacza, że w walce o fotel prezydenta potrzebna będzie dogrywka. Kontrkandydatem będzie Rafał Trzaskowski (30,4 proc.).

 

Andrzej Duda zanim skomentował pierwsze sondażowe wyniki musiał przebić się przez gromkie okrzyki i wiwaty na jego cześć. Prezydent podziękował za frekwencję i gremialny udział w wyborach, bez względu na poglądy polityczne. Jak mówił, to ważne by aktywnie brać udział w decydowaniu o polskich sprawach. Prezydent dziękował za to, że jego wynik poparcia był o wiele wyższy nić pięć lat temu, co jest bardzo istotne w ocenie jego prezydentury.

 

- Dziękuję ogromnie tym, którzy mi zaufali. Po pięciu latach uzyskuję prowadząc cały czas politykę, różnie krytykowany, atakowany, podejmując bardzo trudne sprawy, które załatwialiśmy w międzyczasie, ogromne społeczne oczekiwania, co do tego, żeby poprawić sytuację, co do tego, żeby poprawić byt ludzi, wielkie oczekiwania. Po pięciu latach dużo więcej osób niż wówczas głosuje na mnie – mówił.

 

Andrzej Duda podkreślił, że wygrywa pierwszą turę zdecydowanie, dzięki głosom wyborców. I jest to „potężna różnica”. Prezydent pogratulował też wszystkim kontrkandydatom (z imienia i nazwiska), w tym szczególnie Rafałowi Trzaskowskiemu, który uzyskał drugi wynik i dostał się do drugiej tury wyborów.

 

Prezydent zauważył, że debata o Polsce będzie toczyć się dalej i „puścił oko” do elektoratu kontrkandydatów. Wskazał, że wiele łączy go z Krzysztofem Bosakiem, choć może ich programy różnią się w szczegółach, podobnie jak pogląd na oczekiwane tempo zmian. Mówił też o wyborcach Władysława Kosiniaka – Kamysza, dla których rodzina jest sprawą bardzo ważną, tak jak i przyszłość polskiej wsi. Andrzej Duda zauważył, że choć z lewicą dzieli go wiele różnic – w tym światopoglądowych, to jeden punt jest wspólny - troska o człowieka, szczególnie tego potrzebującego wsparcia państwa.

 

- Przyszłość to rodzina, przyszłość to bezpieczeństwo, przyszłość to praca, przyszłość to inwestycje, przyszłość to godność. Nie mam żadnych wątpliwości, że na następne lata Polska właśnie tego potrzebuje – mówił prezydent.

 

Andrzej Duda przeszedł też do wyborczego ataku i zauważył, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem Platformy Obywatelskiej i przypomniał „osiągniecia” tej formacji z czasów rządów PO-PSL, mówiąc, że te wybory będą o tym jakiej Polski chcemy. - O to są właśnie te wybory, a mianowicie o to właśnie będzie ta II tura wyborów - to będzie rzeczywiście tak lub tak. Dzisiaj pan Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący PO zapiera się tego, co robiła jego partia przez lata. Dzisiaj mówi, że chce bronić obniżonego przeze mnie wieku emerytalnego, a przeciwko temu obniżeniu głosował jako poseł - mówił prezydent. Jak dodał, o to są te wybory, „czy Polska będzie z powrotem zwijana czy życie Polaków będzie z powrotem pogarszane, wbrew wszelkim zobowiązaniom wyborczym”.

 

MA


DATA: 2020-06-28 21:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@do Vers niestety nie jest żadnym gwarantem. Obawiam się że wiedząc że to jego ostatnia kadencja może zrobić wiele rzeczy na które w pierwszej kadencji się nie odważył. Jednak Trzaskowski to gwarancja promowania wszystkiego co najgorsze, więc trzeba nie dopuścić żeby wygrał trzaskowski.
2 miesiące temu / Polka
 
Brawa dla Pana Prezydenta. Trzymam kciuki za drugą turę. Dobro musi wygrać że złem.
2 miesiące temu / Michu.
 
wygrał z świeżynkami i amatorami ,nie się z czego cieszyć
2 miesiące temu / ale
 
Głosowałam na Bosaka. Dudzie nie wierzę. W II nie zamierzam głosować na żadnego z nich. Duda to Kaczyński i spółka i dlatego NIE dla Dudy. Wybór między tymi dwoma kandydatami to żaden wybór.
2 miesiące temu / Kari
 
Ok rozumiem,Duda nie jest idealny ,ale w obecnej sytuacji tylko on gwarantuje zastopowanie ekspansji środowisk LGBT,gejowskich,aborcji na życzenie itd..... Może to nie idealny kandydat ale jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodzil
2 miesiące temu / Do Vers
 
Nie ufam Dudzie, nie głosowałam na niego, ale teraz chyba trzeba będzie, nie tyle za Dudą, ile przeciwko Trzaskowskiemu... W jednym z objawień z czasów zaborów Matka Boża powiedziała że zabory to efekt zepsucia Polaków, że Ona uprosiła Boga o odzyskanie wolności dla Polski, ale jeśli sytuacja się powtórzy stracimy wolność już na zawsze... Tego właśnie się obawiam...
2 miesiące temu / Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.