DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezesem PiS. Tematem spotkania była reforma sądownictwa

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezesem PiS. Tematem spotkania była reforma sądownictwa
Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

W piątek w Belwederze doszło do spotkania pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Politycy rozmawiali na temat reformy sądownictwa, a samo spotkanie trwało 1,5 h. Najprawdopodobniej w poniedziałek, prezydent przedstawi swoje projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.


Jak podaje TVP Info jako pierwszy w Belwederze pojawił się prezydent Andrzej Duda, do którego kilka minut później dołączył prezes PiS Jarosław Kaczyński. To już drugie spotkanie pomiędzy politykami w ostatnim czasie, poświęcone reformie sądownictwa. Jak podają niektóre media, podczas spotkania prawdopodobnie doszło również do rozmowy na temat sytuacji wokół prof. Michał Królikowskiego, który w ostatnich tygodniach brał udział w tworzeniu prezydenckich projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Obecnie nazwisko prof. Królikowskiego pojawia się w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy, która zajmowała się handlem paliwem.


Treść rozmów pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a szefem partii rządzącej potwierdziła rzecznik PiS Beata Mazurek, która przyznała, że spotkanie było zaplanowano wcześniej, a jego tematem było sądownictwa i jego przyszła reforma. W podobny sposób wypowiadał się również rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Przyznał, ze politycy rozmawiali na temat reformy sądownictwa. Zaprzeczył jednocześnie, że prezydenckie ustawy będą identyczne z tymi, które wcześniej przedstawili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił, że nowe propozycje nie będą zawierały kontrowersyjnych zapisów, które były główną przyczyną zawetowania ustaw w lipcu br.


„Jeśli prezydent wtedy mówił, że wetuje te ustawy, bo nie może być tak, że minister sprawiedliwości ma prawo do nadawania regulaminu Sądu Najwyższego, to przecież teraz takiego zapisu nie wpisze. Jeśli prezydent mówił, że nie może być tak, że uprawnienia do decydowania, kto ma zasiadać de facto w Sądzie Najwyższym ma minister sprawiedliwości, że to jest złe rozwiązanie - dlatego to wetuje - to przecież wiadomo, że nie ponowi takiego zapisu w tych ustawach” – mówił Krzysztof Łapiński na antenie TVN24.źródło: TVP Info, tvn24.pl, interia.pl

WMa

DATA: 2017-09-22 19:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do @ulla - ustawy miały być w ciągu 2 miesięcy, czyli na 24 września, który wypada w niedzielę. Dlatego zaprezentują je w poniedziałek 25 września. Nie siej dezinformacji.
8 miesięcy temu / NIki
 
Ustawy miały być na początku września.Znowu PAD rzuca obietnice bez pokrycia
8 miesięcy temu / ulla
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.