DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Georgettę Mosbacher za jej „wybitną działalność”

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Georgettę Mosbacher za jej „wybitną działalność”
Georgette Mosbacher. FOT.:J.Szydłowski/FORUM

Zgodnie z zapowiedzią, prezydent Andrzej Duda odznaczył Georgette Mosbacher Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasador USA w Polsce kończy swoją misję dyplomatyczną w Polsce.

 

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, order został nadany  "w uznaniu wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-amerykańskich przyjaznych stosunków i współpracy, za zaangażowanie w działalność na rzecz bezpieczeństwa międzynarodowego". Wśród osiągnięć ambasador przypomniano podpisanie przez prezydentów Dudę i Trumpa deklaracji o polsko-amerykańskim partnerstwie strategicznym, której filarami pozostają: współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności; energetyka; wymiana handlowa, inwestycje, badania i innowacje. Wśród zasług wymieniono też podpisanie długoterminowych kontraktów na dostawy LNG z USA oraz wzmocnienie wymiany handlowej z USA. Doceniono też współpracę w zakresie Inicjatywy Trójmorza, jak i włączenie Polski do ruchu bezwizowego.

 

Georgette Mosbacher poinformowała, że z dniem 20. stycznia, kiedy to odbędzie się inauguracja 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena, przestanie ona pełnić urząd ambasadora USA w Polsce. Prezydent Andrzej Duda przyjął listy uwierzytelniające od Mosbacher we wrześniu 2018 roku. Była ona pierwszą pełniącą to stanowisko kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków.

 

Mosbacher zostanie zapamiętana jako ambasador stosujący taktykę marchewki i kija - z zastrzeżeniem, że kija używała częściej.

 

Ambasador USA w Polsce niejednokrotnie wyrażała swoje oburzenie dotyczące braku akceptacji przez Polaków dla instalacji ideologii LGBT. Podpisała się m.in. pod listem otwartym z poparciem dla Parady Równości w Warszawie 8 czerwca 2019 r., a także krytykowała naklejkę „Strefa Wolna od LGBT”. Na zawsze zostaną również zapamiętane jej słowa, że „Polacy są po złej stronie historii”. Mosbacher stwierdziła, że Polska „stoi po złej stronie historii” w sprawie praw osób LGBT,  w tym zakresie przedstawiła krytykę prezydenta Dudy i wielu ważnych polskich polityków.

 

 

Ponadto mimo wielu apeli, Mosbacher niejednokrotnie straszyła Polaków amerykańską ustawą 447 dotyczącą tzw. mienia bezspadkowego.

 

Ambasador zostanie również zapamiętana jako osoba, która przekręciła nazwisko premiera Morawieckiego w skierowanym do niego liście, w którym to domagała się przywilejów dla amerykańskich firm i korporacji w Polsce. Mosbacher nieraz zabierała również głos w sprawie telewizji TVN, którą przedstawiała jako wzór „odpowiedzialnego i niezależnego dziennikarstwa” niejednokrotnie krytykując polskie władze za… krytykę TVN.

 

Marchewką z kolei były wpisy Mosbacher w mediach społecznościowych o treści „Donald Trump bardzo lubi Polskę”. Wprawdzie to w czasie jej urzędowania zniesiono wizy z Polski do USA, ale czy była to zasługa ambasador?

 

Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej (OZ) to cywilne odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej. Order jest nadawany cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy swoją działalnością wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2021-01-12 15:25
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mosbacher to powinna dostać status Persona Non Grata i dożywotni zakaz wstępu do Państwa Polskiego. Mieliśmy Repnina, mieliśmy Mosbacher, czyżby szykowały się rozbiory 2.0? Poseł Braun miał rację, ale nie do końca. Jesteśmy kondominium rosyjsko-niemieckim pod Amerykańskim zarządem powierniczym
4 dni temu / NDyzma
 
jednak wolę order dla amerykanki niż uniżne Korwinowe- Jego Ekscelencja, do Putina
4 dni temu / do lemingów
 
Ręce opadają ! Do tej pory Duda był,dla mnie ,rozsądnym prezydentem.Powinien ją odznaczyć Menorą Wielką Orderu Zbeszczeszczenia Rzeczpospolitej Polskiej !!!
4 dni temu / P.N.P
 
To jeszcze Pan Prezydent powinien uhonorować pośmiertnie innego zasłużonego, tak jak p. Mosbacher ambasdora. Nikołaja Repnina.
4 dni temu / mapa
 
Przyłbica PAD opadła!! Wyborcy zostali obrzydliwie oszukani!! Coraz wiecej koszmarnych wyskokow PAD - błyskawiczny projekt ustawy aborcyjnej po orzeczeniu TK i krzykach piorunic, propozycja Rokity na staniwisko RPO, a teraz odznaczenie dla Mosbacher!! Chyba za to, ze popierała w Polsce LGBT, wywrotowy TVN itp.!! Co jeszcze nas czeka w wykonaniu PAD!? Za chwile bedzie gloryfikował Balcerowicza, nagradzał go i korzystał z jego rad!?! Słów brakuje!!!
4 dni temu / Oszukany
 
Prezydent Trump doskonale wiedział kogo posyłał tą kobieta miała różnić wrażenie takie by nikt ja poważnie nie traktował taki był cel a na prawdę to doskonałe znała swoją rolę jako ambasadora agenta.Nie rozumie czym się kierował prezydent Duda dając tej pani takie odznaczenie może powinien dobrać sobie innych doradców
4 dni temu / ztula
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.