DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda o zmianach klimatu: były już w historii świata

Prezydent Andrzej Duda o zmianach klimatu: były już w historii świata
Jerzy Dudek / FORUM

W ocenie prezydenta Andrzeja Dudy, powinniśmy przygotowywać się do zmian klimatu, niezależnie od tego, w jaki sposób one następują. Polityk wyznał, że nie wie na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych, a głosy naukowców są bardzo różne. Zaznaczył jednak, że emisję ograniczać trzeba.

 

Zdaniem Prezydenta przede wszystkim powinniśmy przygotowywać się do zmian klimatu, niezależnie od tego, w jaki sposób one następują. – Bo faktem są powodzie, większe niż dawniej, bo faktem są susze, większe niż dawniej, faktem jest, że lata są cieplejsze, a zimy są również cieplejsze, a więc że klimat z jakichś przyczyn się ociepla – powiedział prezydent na spotkaniu podsumowującym projekt Ministerstwa Środowiska dotyczący planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

 

- Ja nie wiem, na ile w rzeczywistości człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Głosy naukowców są bardzo różne. Wiemy doskonale o tym, że mamy do czynienia też ze skrajnościami, ale patrząc obiektywnie, historycznie, według takiej wiedzy, która jest pewna: zmiany klimatu były w historii świata – powiedział Andrzej Duda. Przypomniał, że były bardzo różne te klimaty: od epok lodowcowych, aż po epoki, kiedy mieliśmy na naszych ziemiach klimat tropikalny. - Było różnie, a jakie były tego przyczyny? Naturalne, bo nie było człowieka wtedy na świecie i ta emisja musiała następować w związku z tym w inny sposób - ocenił. Prezydent pytał dalej o to w jakim procencie dzisiaj człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych? - W jakimś procencie na pewno, bo emitujemy, nie ma wątpliwości. Czy powinniśmy to ograniczać? Ja uważam, że tak – podkreślił Andrzej Duda.

 

Prezydent mówił także, że trzeba szukać rozwiązań, które zabezpieczają obywateli przed negatywnymi skutkami zmian klimatu, a także wytłumaczyć ludziom, dlaczego trzeba zmienić niektóre zachowania. Przywołał się tu na swoją rozmowę podczas szczytu COP24 w Katowicach z byłym gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem. Amerykanin przekonywał, że ludziom trudno jest zrozumieć potrzebę ograniczania emisji CO2, bo jest to pojęcie abstrakcyjne, ale już problem smogu i zapylenia jest odczuwalny dla każdego. Stąd warto zachęcać ludzi, by ograniczyli np. palenie w kominku, zmieniali ogrzewanie na bardziej ekologiczne czy przesiedli się z samochodu na rower czy do autobusu.

 

Myślę, że nie jest to także jak na nasze dzisiejsze polskie standardy zły pomysł. To także jest droga do ograniczania emisji CO2 właśnie poprzez ograniczanie spalania, czyli patrząc z punktu widzenia miejskiego, pyłów zawieszonych. Sądzę, że to jest jakaś droga do ochrony klimatu – podkreślił prezydent. Ponadto, jak przypomniał podczas COP24 zostały przyjęte zaproponowane przez polską stronę deklaracje: o lasach, o elektromobilności i o sprawiedliwej transformacji.

 

Źródło: prezydent.pl

MA

 

 

Globalne ocieplenie czy globalna manipulacja? Dokument PCh24TV

 


DATA: 2019-01-10 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co z potężnymi łodziami podwodnym kryjącymi się pod lodami Arktyki i Antarktyki. One rozpuszczają czapy lodowe
ponad 1 rok temu / Bolek TOTKOWICZ
 
SzPprezydencie proszę się odważyć i napisać kilka listów do najwiekszych trucicieli na świecie,PPrUSA,Przyw CHIN w Europie PKancNiemiec bo my Polacy powinnismy mieć ekstra przywileje a jesteśmy chłopcem do bicia. Z pewnością na pana juz nie zagłosuje.
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
@mazurek :)a kto kiedyś wiedział(20-30 lat temu), że gdzieś w Azji była powódż, czy susza w Afryce? Teraz wszystkie takie otwierają wiadomości, ,, to wszystko przez Ciebie biały europejczyku bo masz stare auto a zimą próbujesz nie umrzeć z zimna a gdy jesz to leci program o głodnych murzynkach(bo starzy zapomnieli zasiać) wstydż się, wstydż rasisto i dawaj kasę za powietrze którym oddychasz. My światli politycy eu uratujemy cały świat za kasę, którą Ci kradniemy!!!
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
"Bo faktem są powodzie, większe niż dawniej, bo faktem są susze, większe niż dawniej, faktem jest, że lata są cieplejsze, a zimy są również cieplejsze, a więc że klimat z jakichś przyczyn się ociepla" poproszę o dane z każdego roku od 1850 roku z 15 regionów po trzy z każdego kontynentu w formie wykresu o rejestrowanych temperaturach.
ponad 1 rok temu / mazurek
 
@ Sec :)sama prawda. Mamy bardzo dużo wartkich rzek i bez żadnych spiętrzeń można je ,, pokryć,, tysiącami pływających i podwodnych mikroelektrowni, od marca do grudnia najtańszy prąd świata 24h/dobę, a mogą je produkować nawet lokalni ślusarze(nawet Polskie firemki handlują takimi w na świecie:)plany i schematy wszelakie są dostępne wystarczy kliknąć enternet. A i woda się oczyszcza i ryb i raków więcej:) i jeden ,,Pan Zenek,, wystarczy do konserwacji tego na dziesiątkach kilometrów
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Socjalizm dzielnie walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju. Dlaczego? Ponieważ chce wybawić człowieka od zła. Skąd te zło? Z chorej wyobraźni człowieka wyznającego gnostycką politykę socjalizmu.
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.