DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda: zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem

Prezydent Andrzej Duda: zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem
Jerzy Dudek / FORUM

„Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem” – tak prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Tygodnika Katolickiego „Niedziela” odniósł się do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

 

Rozmowa  z prezydentem Dudą znalazła się w świątecznym wydaniu „Niedzieli”. Część wywiadu dotykała kwestii wiary i religii – w tym doświadczenia zamkniętych kościołów. Prezydent ocenił, że jest to dla nas czas duchowej próby. „Chcę życzyć przede wszystkim spokojnych świąt. Świąt, które uspokoją ducha". - Wierzę w to głęboko, że także my z tego trudnego stanu, w którym się dzisiaj znaleźliśmy, wstaniemy. Niech te święta będą dla nas wszystkich symbolem odrodzenia. Wszystko w rękach Opatrzności – powiedział.

 

Prezydent mówił też o swojej wizycie na Jasnej Górze, podczas której zawierzał Matce Bożej ojczyznę oraz rodaków: cierpiących, chorych i za tych, którzy stają do walki przeciwko koronawirusowi.

 

W agendzie nie mogło zabraknąć pytania o obywatelski projekt „Zatrzymaj Aborcję” (wiemy już, że Sejm zajmie się nim na pierwszym po Wielkanocy posiedzeniu) oraz wniosek posłów do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcyjnej przesłanki eugenicznej.

 

„Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem. Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. Jestem zdania, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć wniosek grupy 119 posłów dotyczącego właśnie przesłanki eugenicznej” – zadeklarował prezydent Duda.

 

Źródło: niedziela.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-04-08 09:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Sz p prezydencie Duda,skromnie zapytam ,gdzie pan był przez cała swoją 1kadencje,a teraz naraz użala się pan,a to przecież za pana kadencji zostało zamordowanych ,co najmniej 5000 dzieci. I co może pan powie co pan zrobił w tym temacie,przykro mi ale już drugi raz nie dam się nabrać ,i nie będę głosował na pana. Od dobrej zmiany,głosuje na ruskie onuce,czyli konfederacje. Przykro mi to mówić,ale PiS ten na który zawsze głosowałem,już nie jest moim PiSem. Były pisior.
3 miesiące temu / Kazimierz
 
Kłamał, kłamie a później też będzie kłamał.
3 miesiące temu / Sylwia
 
@magis Od pustych "jasnych deklaracji" Dudy dzieci nie przestaną ginąć. Zdejmij klapki z oczu - istnieje życie poza Pisem i PO.
3 miesiące temu / zgred
 
a gdzie byles przez 5 lat ? heh ?
3 miesiące temu / Andy
 
Obudził się. Czarowanie przedwyborcze , tyle w temacie. Przypominam że za CAŁKOWITYM zakazem aborcji spośród wszystkich kandydatów jest od początku kompanii jedynie pan Bosak.
3 miesiące temu / Wojtek
 
Nie ufam za grosz temu człowiekowi a na Biedronia nie mam zamiaru głosować. Oddam głos na Pana Bosaka. PAD zdecydowanie się nie sprawdził. Kiedyś na niego glosowalam ale już nigdy więcej l.
3 miesiące temu / Karo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.