DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda: małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Inaczej nie będzie

Prezydent Andrzej Duda: małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Inaczej nie będzie
Fot. Jerzy Dudek / FORUM

Małżeństwo, zgodnie z polską konstytucją, jest związkiem kobiety i mężczyzny. Nie sądzę, by w polskiej polityce znalazła się większość, która byłaby skłonna do zmiany tego przepisu, tak żeby on był interpretowany inaczej – zaznaczył prezydent RP Andrzej Duda.

 

Prezydent, który był gościem Telewizji Republika, został zapytany o możliwe zmiany w polskim prawie, które dopuszczałyby „jakąś formę związku osób tej samej płci”. Andrzej Duda wyjaśnił w zdecydowanych słowach, że kwestię tę w Polsce jasno reguluje konstytucja. A ta określa, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny.

 

– Nie sądzę żeby była większość polityczna, która w tym zakresie zgodziłaby się na jakąkolwiek zmianę w konstytucji, która by rozwadniała ten zapis i pozwalała interpretować ten zapis, że małżeństwo to może jest jakiś inny związek – zaznaczył Andrzej Duda.

 

Prezydent jeszcze dopytywany o możliwe zmiany, powtórzył swoje słowa, że „małżeństwo zgodnie z polską konstytucją jest związkiem kobiety i mężczyzny”.


 

W rozmowie z TV Republika prezydent przyznał tez, że jest zwolennikiem ochrony życia. - Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia ze względów religijnych, a także dlatego, że ochrona życia ma w sobie element propaństwowy – powiedział. Andrzej Duda ocenił też, że Sejm na poziomie komisji winien był zająć się obydwoma złożonymi projektami dotyczącymi aborcji – zarówno idącym ku aborcji na życzenie, jak i jej całkowicie zakazującym – bo były to projekty obywatelskie.

 

 

 

Prezydent nie pozostawił jednak wątpliwości jakie rozwiązanie popiera. – Nie mam żadnych wątpliwości, że konieczne jest absolutne zwiększenie ochrony życia dzieci niepełnosprawnych. Ochrona dzieci, które mogą żyć – zaznaczył Duda. 

 


Źródło: gosc.pl, natemat.pl

MA
  


DATA: 2017-01-25 09:02
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co na to(doNN).
ponad 3 lata temu / NN
 
Jakby jeszcze był przeciwko obowiązkowi szczepień, to bym go nawet lubiła.
ponad 3 lata temu / BP
 
Panie Prezydencie - Ładne słowa, ale ja Panu ... nie wierzę. Waszą zdradę, naszych chrześcijańskich ideałów dokonaną 6.10.2016 r. przez Pana formację polityczną - POMŚCIMY! przy urnach.
ponad 3 lata temu / Rzymianin
 
No myślę Panie Duda, że inaczej nie będzie. Przypominam, że Polska to nie Polin i inaczej nie będzie!
ponad 3 lata temu / agricola
 
Dwa pytania: 1. Skoro p. Duda jest zwolennikiem ochrony dzieci nienarodzonych, to gdzie jego inicjatywa ustawodawcza w tym zakresie? Gadanie jest przeciwnikiem robienia - po owocach ich poznacie. 2. Skoro polskie państwo uznało, że stary komuch z paszportem wielokrotnego przekraczania granic w PRL, znany jako Krzysztof Bogdan Bęgowski - jest teraz kobietą, to znaczy, że może 'wyjść za mąż' za jakiegoś mężczyznę - zgodnie z konstytucją? Na coś się trzeba zdecydować panie Duda. Taka postawa przypomina ludowe powiedzenie: Panu świeczkę, a diabłu ogarek.
ponad 3 lata temu / wmo
 
ki diabeł wszedł w redaktorów TV Republika? Niechby lepiej męczyli Prezydenta o obowiązującą w Polsce definicję antysemityzmu (np. na wypadek, gdybym został oskarżony swoimi wątpliwościami o żydowskich morderców Żołnierzy Niezłomnych, przez komunistów wyklętych). I dlaczego wobec Żydów składa oświadczenia o walce Państwa Polskiego z antysemityzmem. I dlaczego składa przed nimi hołdy za ich udział w obronie Polski. I jak zabezpieczy Polskę przed roszczeniami finansowymi Żydów (słynne 65 mld USD). Mam więcej pytań, a teraz dość!
ponad 3 lata temu / Jurek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.