DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Prezydenckie „NIE” dla homo-adopcji! Co na to Trzaskowski i… USA?

Prezydenckie „NIE” dla homo-adopcji! Co na to Trzaskowski i… USA?
fot. KACPER PEMPEL / Reuters

Kwestia prawa do adopcji dzieci przez pary jednopłciowe dość nieoczekiwanie stała się ważnym motywem końcówki kampanii prezydenckiej. Dwaj kandydaci, którzy już w najbliższą niedzielę zmierzą się w decydującej batalii o najważniejszy urząd w państwie, energicznie sprzeciwiają się takiej możliwości.

 

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział inicjatywę ustawodawczą zakładającą wpisanie do Konstytucji wyraźnego zapisu mówiącego o wykluczeniu możliwości przysposobienia lub adopcji dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. W ślad za tą deklaracją drugi z kandydatów… zaprzeczył jakoby popierał ustanowienie pseudo-małżeństw osób homoseksualnych.

 

Trzaskowski uczynił to całkowicie wbrew agendzie środowisk, które na co dzień, poza kampanią, otwarcie popiera. Równocześnie wbrew zaprezentowanemu ostatnio własnemu programowi, zakładającemu legalizację związków partnerskich, „zgodnego z założeniami poselskiego projektu złożonego do Sejmu w poprzedniej kadencji”. W tymże projekcie znajduje się natomiast zapis odnoszący się do przysposabiania dzieci. Mówi on między innymi, że sąd może tego odmówić „jedynie z ważnych przyczyn dotyczących dobra” dziecka oraz że „płeć partnera przysposabiającego nie może być podstawą odmowy przysposobienia przez sąd”.

 

To dość znamienne, że składając swą obietnicę, adresowaną do tradycyjnego, konserwatywnego grona wyborców, prezydent odwołał się akurat do tego tematu. Adopcja dzieci przez homoseksualistów na obecnym etapie „postępu” w naszym kraju nie jest gorącym tematem. Agenda międzynarodówki LGBT zakłada najpierw legalizację związków partnerskich, następnie zrównanie homozwiazków z małżeństwem, a dopiero w dalszej kolejności możliwość adoptowania dzieci przez sodomitów. 

Do zwrócenia uwagi opinii publicznej na te sprawę skłoniły Andrzeja Dudę rosnące szybko notowania Rafała Trzaskowskiego, nazywanego przez zwolenników PiS „dublerem”, z racji odstąpienia od zamiaru kandydowania przez Małgorzatę Kidawę-Błońską. Włodarz stolicy od dawna otwarcie wspiera środowiska LGBT, zapowiada wprowadzenie do szkół seksedukacji a swym zastępcą mianował ostentacyjnego homoseksualistę. Jednak adopcja dzieci przez pary jednopłciowe to zbyt wiele nawet dla wielu spośród Polaków, którym nie przeszkadzają zupełnie wstępne próby demontażu instytucji rodziny. Część naszych rodaków mówi po prostu: nie przeszkadzają mi tacy ludzie, niech żyją jak chcą, ale od dzieci niech trzymają się z daleka.

 

Trzeba tu zauważyć, że o ile deklaracje prezydenta są szczere, to znajduje się on w dość niewygodnej sytuacji. Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości postawiła bowiem w polityce międzynarodowej wszystko na amerykańską kartę. Bezpieczeństwo militarne naszego państwa oparte zostało na sojuszu z państwem, w którym popieranie roszczeń tęczowej międzynarodówki nie stanowi już różnicy pomiędzy dwoma głównymi partiami. Administracja Donalda Trumpa wielokrotnie dała już wyraz swemu entuzjastycznemu nastawieniu względem roszczeń LGBT.

 

Tymczasem aby oprzeć się światowemu trendowi rozpadu tradycyjnego społeczeństwa, którego rodzina stanowi nieodzowny fundament, Polska musi postawić tamę już na samym wstępie tej rozgrywki. Powinno to dokonać się na kilku polach. Instytucja małżeństwa, wspierana przez nasze państwo w ustawie zasadniczej artykułem 18. („Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej”), potrzebuje raczej jednoznacznej, zawartej w Konstytucji deklaracji, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.

 

Postulat prezydenta, choć zgłoszony w trybie last minute, jest jednak godny wsparcia. Podobnie trzeba po ewentualnym zwycięstwie wyborczym trzymać Andrzeja Dudę za słowo w kwestii inicjatywy zakazującej wstępu do szkół edukatorom seksualnym spod znaku LGBT. Przebieg obecnej kampanii na nowo uzmysłowił rozsądnie myślącym Polakom, jak ważne jest wywieranie nieustannej presji na rządzących w kwestiach dotyczących społecznych i cywilizacyjnych pryncypiów. Skoro nawet skrajnie niewiarygodny w tej materii kandydat opozycji potrafi „zmienić zdanie” z powodu opinii publicznej, to nie możemy pozostawić tej sprawy biegowi spraw znanemu z przykładu państw zachodnich.

 

Jeśli obrona normalnie pojmowanego małżeństwa nam się nie uda, legalizacja homoadopcji będzie tylko naturalną tego konsekwencją.

 

Roman Motoła

Czytaj także:
DATA: 2020-07-09 14:26
AUTOR: ROMAN MOTOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

co tu medrkowac tylko wrog miesza a jest tak ze trzaskowski to pewny Raich dla Polski i smiech Merkel Putina Makrona postawa liderow prawicy jest po ich mysli to mieszanie stosuje tylko wrog sam popierallem Bosaka widze ze tu nie chodzi o Polske i oby konfederaci nie zakonczyli tak jak Liga Polskich Rodzin gdzie Giertych objawil swoje slawne podskoki PRZECIEZ OBECNIE JEST TYLKO TAKI WYBOR OBY NIE STOSOWANO POWIEDZONKA ZE MADRY POLAK PO SZKODZIE
1 miesiąc temu / zbigniew
 
olskie LUDZISKA ! Pamietajcie na jedno: Bog lepiej od was wie, co Polsce POTRZEBNE, co dla Polski LEPSZE ! Nie glosuj na WIEKSZE czy MNIEJSZE ZLO ! Zlo od SZATANA POCHODZI ! Nie glosuj na ZADNE ZLO ! Ty wez rozaniec do reki i ufnie Bogu polec ten trudny dla OJCZYZNY i NARODU czas. Przez Maryje, krolowa Krony polskiej ! Pamietasz, ze Ona Ci MaTka i Krolowa ? czy tylko mowisz, ze pamietasz ? JEZUS i MARYJA
1 miesiąc temu / Zmartwiony
 
olskie LUDZISKA ! Pamietajcie na jedno: Bog lepiej od was wie, co Polsce POTRZEBNE, co dla Polski LEPSZE ! Nie glosuj na WIEKSZE czy MNIEJSZE ZLO ! Zlo od SZATANA POCHODZI ! Nie glosuj na ZADNE ZLO ! Ty wez rozaniec do reki i ufnie Bogu polec ten trudny dla OJCZYZNY i NARODU czas. Przez Maryje, krolowa Krony polskiej ! Pamietasz, ze Ona Ci MaTka i Krolowa ? czy tylko mowisz, ze pamietasz ? JEZUS i MARYJA
1 miesiąc temu / Milena
 
Czy się komu podoba czy nie, nie głosowanie na Dudę skutkuje wyborem Trzaskowskiego. Nie ma trzeciej możliwości. A teraz każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim kraju chce żyć.
1 miesiąc temu / ma
 
Celem kampanii LGBT jest równouprawnienie, czyli między innymi, takie same prawa dla związków dwu- i jednopłciowych. Cywilne związki małżeńskie z takimi samymi prawami, czyli także z prawem do adopcji. To tylko kwestia czasu.
1 miesiąc temu / Lesz
 
To dobre pytanie, czy niepójście na wybory jest grzechem? Za każdym razem to wybieranie "mniejszego zła" zmusza nas do uczestnictwa w demokracji czyli zbiorowej odpowiedzialności za miernotę, grzechy innych,biedę. Zawsze liczy się frekwencja i zawsze decydują tematy światopoglądowe i zawsze straszenie.
1 miesiąc temu / Gracław
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.