DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Prezes TK o rezolucji PE ws. aborcji: to próba ingerencji w zagadnienia ustrojowe Polski

Prezes TK o rezolucji PE ws. aborcji: to próba ingerencji w zagadnienia ustrojowe Polski
Julia Przylebska Fot: Krystian Maj/FORUM

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska odniosła się do rezolucji jaką podjął Parlament Europejski w sprawie aborcji w Polsce. Zdaniem sędzi, działania podjęte w PE, to bezprecedensowa próba „ingerowania w wewnętrzne i nieobjęte traktatami europejskimi zagadnienia ustrojowe RP”.

 

Jak oceniła prezes TK, europosłowie „wkraczają w obszar niezależności Trybunału Konstytucyjnego, co stanowi naruszenie trójpodziału władzy, a więc fundamentów demokracji, i nie znajduje żadnego usprawiedliwienia”.

 

Chodzi o rezolucje PE przyjętą we czwartek. Dotyczy ona „faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce”. Dokument potępia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (dotyczące uznania eugenicznej przesłanki aborcyjnej za niezgodne z ustawą zasadniczą) oraz wskazuje, że zagraża ono zdrowiu i życiu kobiet. Za dokumentem zagłosowało 455 europosłów, 145 przeciw, 71 wstrzymało się od głosu. Rezolucja ma wymiar symboliczny.

 

Działania PE mocno krytykuje prezes Przyłębska i podkreśla, że UE nie ma żadnych uprawnień ani do kształtowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego kraju członkowskiego, ani do weryfikowania legalności wyboru jego sędziów. Kwestie te bowiem nie są objęte traktatami i pozostają w gestii krajów członkowskich. Jak zauważyła Przyłębska, rezolucja to „pozatraktatowa uzurpacja kompetencji” i uderzenie w niezależność władzy sądowniczej.

 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2020-11-27 07:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu chodzi oczywiście o to żeby ten rząd nie opublikował tego wyroku TK. Chodzi o to żeby zastraszyć i tylko tyle. A to że oni do tej pory tego nie zrobili to jest skandal!
1 miesiąc temu / bjs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.