DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@zgred - może zrzędzisz? Może Polo00 ma trochę racji? Może jest bardziej wrażliwy? Pięknie było patrzeć na ten Marsz, ale też bardzo się dziwiłam, że choć marsz miał tytuł "Miej w opiece Naród cały" - to nawet nie odśpiewano tej pieśni "Z dawna Polski tyś Królową Maryjo". Bogurodzica była tylko występem kilku i niemożliwe było włączenie do śpiewania ulicznego tłumu! Też miałam wrażenie, że w godzinnych przemowach jedynie Robert Bąkiewicz nie miał "wiecu politycznego, przedwyborczego na prezydenta" Szczypta uwag nie powinna cię tak od razu wrogo nastawiać do Polo00!
9 miesięcy temu / maruda
 
Polskę odrodzi taki katolicyzm, który w 1950 ułożył się z komunistami i wykloł żołnierzy podziemia niepodległościowego?! Czy może taki, który każe modlić się do amazońskiego bożka - paczamamy lub wsiadać z muzułmanami do jednej "arki braterstwa"? Dziękuję bardzo! Jestem chrześcijaninem!!!
8 miesięcy temu / Tomasz Dydak
 
Któż jak Bóg! " Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Rz 8,31 Tylko pod Krzyżem, tylko pod Tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem...
9 miesięcy temu / Monika
 
@tradycja- to dlaczego Bractwo w praktyce zezwala na przyjmowanie Komunii Św. jedynie w swoich kaplicach? Dlaczego w Bractwie mówi się niewybredne rzeczy o katolikach spoza Bractwa, włącznie z księżmi odprawiającymi Mszę Trydencką w ramach indultu? "przebierańcy", to jedno z określeń dotyczących legalnych księży odprawiających Mszę Trydencką, z którym się spotkałem w Bractwie. Nie ja manipuluję i nie ja popełniam grzech tu grzech przeciw Eucharystii.
9 miesięcy temu / krisbac
 
Pieśń "Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo" była odśpiewana na rondzie Dmowskiego, przed rozpoczęciem Marszu.
9 miesięcy temu / jac
 
@krisbac - nie manipuluj, bo to grzech. Bractwo św. Piusa X NIE JEST schizmatyckie! Jest najlepszą i najwierniejszą częścią Kościoła Katolickiego.
9 miesięcy temu / tradycja
 
To kiedy będziecie wtrącać do więzień za ateizm albo islam, buddyzm? Czy raczej będziecie deportować? Albo używać wapna?
9 miesięcy temu / ollek
 
@Jarek- "Jako katolik stwierdzam, że coraz dalej KK do Chrystusa."- uważam, że takie sformułowanie jest błędne. Kościół Katolicki nigdy nie oddali się od Chrystusa, bo "bramy piekielne go nie przemogą", co najwyżej duchowni i wierni jako niewierne członki świętego Ciała Chrystusa mogą się od Niego oddalić. Co do Mszy Trydenckiej, jako Jej zwolennik, a także regularny uczestnik Marszu stwierdzam jednak, że Marsz powinien się przyglądać nie tylko hierarchom, ale i samemu sobie w pierwszej kolejności, bo na pewno popełniono w tym roku błąd, oddając mszę marszową schizmatykom z Bractwa Św. Piusa X. Sam jeszcze niedawno, byłem pod urokiem Bractwa, ale ostatecznie posłuszeństwo jest ważniejsze niż ofiara 1 Sam. 15:22.
9 miesięcy temu / krisbac
 
Bo islam i ateizm to fałsz oraz zło.
9 miesięcy temu / @Ghj
 
Jako katolik stwierdzam, że coraz dalej KK do Chrystusa. Niestety... Odnowa moralna owszem, ale nie z takimi przewodnikami... Pan Robert słusznie narzekał przed marszem, że mimo ustaleń Kościół wycofał się z Mszy Trydenckiej, a zaraz potem chce odnowy moralnej z tymi samymi księżmi? Paranoja
9 miesięcy temu / Jarek
 
A czemu nie przez Islam? Albo ateizacje?
9 miesięcy temu / Ghj
 
Brak Mszy Wszechczasów i zalegalizowana aborcja to gwarancja Gniewu bożego. Mamy to na piśmie - Dekalog V i bulla "Quo primum tempore".
9 miesięcy temu / Leaf427
 
"Wiara naszych ojców to wiara katolicka. Była ona krzewiona i wyznawana w Polsce przez tysiąc lat. Jaka wiara krzewiona i wyznawana jest przez ostatnie sześćdziesiąt lat, dowiemy się, kiedy będziemy systematycznie czytać tradycyjne katolickie katechizmy." Za verbumcatholicum
9 miesięcy temu / Leaf427
 
Dopóki lud i Kościół będzie popierał socjalizm, "moralna odnowa narodu" nie ma szansy się ziścić. Socjalizm to grzech śmiertelny i przynosi śmierć. Kościół musi ponownie potępić grzech "Ubi et Orbi" a lud wyrzec się grzesznego żywota i zacząć być odpowiedzialnym za swoje czyny.
9 miesięcy temu / Krzysiek
 
@Polo00 "Światopoglądem". Uuuu... widzę, że ten katolicyzm strasznie cię uwiera.
9 miesięcy temu / zgred
 
Ciekawe na czym ma polegać ta "moralna odnowa narodu" i jakie konkretne działania ktokolwiek zamierza podjąć.
9 miesięcy temu / Margeritta
 
Brałem udział w tegorocznym marszu. Nie ma w polskim słowniku słów, które mogłyby dostatecznie wyrazić moją dezaprobatę. Rok temu było to piękne wydarzenie, które będę pamiętał przez jeszcze długie lata. Wczoraj byłem jednak świadkiem zupełnego zaprzeczenia wartości patriotycznych. Mam poglądy całkiem prawicowe, ale to jak dla mnie wyglądał wczorajszy marsz mogę jedynie określić słowem: pogarda. Brak treści patriotycznych, których miejsce wypełniono światopoglądem wywołał u mnie wstyd. Nie po to ustalono Święto Niepodległości, aby manifestować swoje poglądy, ale po to, aby pokazać swoje przywiązanie do ojczyzny i razem z innymi Polakami świętować naszą wolność i niepodległość. Do organizatorów: NAPRAWCIE TO!
9 miesięcy temu / Polo00
 
Kapłan to ofiara z życia... Bez dobrego wychowania zbożne życzenia nic nie dadzą... Wychowanie młodych ludzi zależy często od biskupów, a wśród nich prawdziwie odważnych brak, poza nielicznymi wyjątkami... Po za tym promowanie rozmytej doktryny przez różne odnowy, neokatechumenaty, kursy alfa i tym podobne wynalazki nie skłonią ludzi do wstepowania do seminarium... Musi być najpierw ukrócony modernizm w Kościele... Bez tego nie będzie dobrych kapłanów...
9 miesięcy temu / Krakusik
 
Wpierw trzeba będzie przegonić tych Sowów, piszących paszkwile na niemieckim portalu WP! Co jest, że kapłan ? przynależny do diecezji krakowskiej siedzi sobie od kilku lat, jak gdyby nic, w Warszawie i pisuje kłamliwe artykuły? JE tego nie zauważają??? Oj, bo się narodowi przeleje ta ilość rózg wymierzanych od ludzi kościoła...
9 miesięcy temu / Ana
 
Maria Simma 1915-2004 w swojej książce o duszach czyśćcowych p.t. Uwolnijcie nas stąd , przekazała, że tym cierpiącym duszom m.in. bardzo brakuje niegdysiejszych licznych procesji ulicznych, ku czci Pana Jezusa, NMP, Michała Archanioła, Świętego Józefa i wielu innych Świętych Orędowników.. Czas wrócić do tej tradycji z miłości do dusz cierpiących w czyśćcu i z rozsądku, bo raczej trudno się dostać od razu do Nieba. Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo.
9 miesięcy temu / Kefas
 
szkoda, że nawet pch24 nie zamieścił w całości tego pięknego, gorącego wołania-błagania Roberta Bąkiewicza! Jego apel był tak szczery, głęboki i prawdziwy, że wzruszyłam się do łez! To chyba jedyny czysty głos,który nie był zainfekowany apetytami politycznej kariery. Dziękuję panie Robercie! Niech Bóg wynagrodzi i strzeże!
9 miesięcy temu / wdzięczna
 
"Polska może odnowić się tylko przez katolicyzm" - Polska podobno jest już Katolicka... To może z tym obecnym głównonurtowym "Katolicyzmem" bawiącym się w ekumenizm typu wspólne modły z pogańskim islamem,pogańskie bałwany w Kościołach i kolejne wybryki "papieża" Franciszka jest coś nie tak ? Jak katolicyzm ma odegrać tą rolę skoro kościół katolicki jest w kryzysie,kryzysie własnej tożsamości ! Albo normalny papież i tradycja przedsoborowa na zasadach jakie postuluje np bractwo św. Piusa X, albo protestancka herezja i to inny odłam kościoła będzie tym którego bramy piekielne nie przemogą.W tym drugim przypadku to katolicyzm będzie raczej przyczyną upadku Polski.
9 miesięcy temu / dobre sobie
 
Bogu niech będą dzięki za takich ludzi, tak myślących jak Robert Bąkiewwicz. Tym bardziej, że chcemy Kościoła wg Tradycji katolickiej, a nie zmodernizmowanego, zdeformowanego wg zamysłów kościelnej masonerii. I zapewne dlatego warszawska kuria storpedowała Mszę w klasycznym rycie Rzymskim. Laudetur Jesus Christus...
9 miesięcy temu / Jurek
 
Nie przez katolicyzm Polska się odnowi, ale poprzez osobiste zawołanie do Jezusa Chrystusa. Katolicyzm oznacza powtórkę z historii, czyli zabory 1772, 1773 i 1795 w postaci powstanie federalnej Unii Europejskiej. Papież Franciszek mówił,że UE ma stać się jak najszybciej państwem federalnym.
9 miesięcy temu / Międzymorze
 
Aby katolicyzm w Polsce mógł dalej istnieć, katolicy muszą zacząć mówić publicznie prawdę...CAŁĄ PRAWDĘ...tę zagraniczną też, a nie tylko politycznie poprawną o Kościele...Prawda nas wyzwoli ale CAŁA...
9 miesięcy temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.